Yetkili servis fiyat farklılığı

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım. Eşime 2014 model otomatik premium araç aldım Aracımın garantisi devam ediyor Aracımın 40000 bakımı geldi. Standart bakım prosedür ü yapılacak. Yetkili servisler Balıkesir 850 aydın Denizli 950 Muğla 1070 Aydın 1268 izmir ise 1350 fiyat verdi. İllere göre fiyat farkı neden bu kadar fazla ben bilmiyorum? Bilgisi olan var bu? Birde terakki veya çamkıran da tanıdığı olan var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Her servisin kendi bulunduğu yere göre maliyetleri değişkenlik gösteriyor, ayrıca dönemlik ciro hedefleri de gözönüne alınarak farklı servisler hep farklı fiyatlar vermektedir.
Kendinize maliyet açısından yol hesaplamalarını da yaparak en uygununu tercih etmeye çalışın.
Ayrıca linkteki konuyu da incelemenizi tavsiye ederim.
https://www.civictr.com/threads/civic-fb7-40-000-bakimlarimizi-burada-paylasalim.1918/

ywzckr

0
Merhaba arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım. Eşime 2014 model otomatik premium araç aldım Aracımın garantisi devam ediyor Aracımın 40000 bakımı geldi. Standart bakım prosedür ü yapılacak. Yetkili servisler Balıkesir 850 aydın Denizli 950 Muğla 1070 Aydın 1268 izmir ise 1350 fiyat verdi. İllere göre fiyat farkı neden bu kadar fazla ben bilmiyorum? Bilgisi olan var bu? Birde terakki veya çamkıran da tanıdığı olan var mı?

Kullanilacak malzemeden olabilir birde yağ etken olabilir, yagi biri varilden koyar digeri kutudan gibi. Biri honda yag(eneos) digeri petrol ofisi maxima kullanir. Birinde polen filtresi dahildir fiyata digerinde dahil degildir. Aradiginizda bakima nelerin degistigini/kapsadigini sorarsaniz yag markasini ve 0w20 mi onu da sorarsaniz farkli olan seyleri anlayabilirsiniz. Birde 100-200 arasi oynamasi iline gore normal bence. İzmir aydin disinda, Digerleri uygun vermis fiyati.
Balikesir icin baya uygun diyordu yoneticimiz onunda tecrubelerini sormak lazim @NoFeaR hocam ne dersin?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@agormus Tanıdık olsa bile Balıkesir servis fiyat+yol parasına hiç bir şekilde inmiyorlar, tavsiyem Balıkesir'e gitmeniz ben son bakımı orada yaptırdım tavsiye ederim.

@ywzckr Kullanılan parçalar orjinal Honda, yağ Honda 0w20 idi kutusunu gördüm ancak bir sonra ki bakım da yağın kutusunu yanımda açmalarını isteyeceğim.

Aracınız
Civic FB7 2014
@agormus Tanıdık olsa bile Balıkesir servis fiyat+yol parasına hiç bir şekilde inmiyorlar, tavsiyem Balıkesir'e gitmeniz ben son bakımı orada yaptırdım tavsiye ederim.

@ywzckr Kullanılan parçalar orjinal Honda, yağ Honda 0w20 idi kutusunu gördüm ancak bir sonra ki bakım da yağın kutusunu yanımda açmalarını isteyeceğim.

Bilgi ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Bende açıkcası izmir terakki ile yüz yüze görüşmeyi düşünüyorum belki indirim yaparlar çünkü telefon ile verdiğimiz fiyat 1350 dediler

ywzckr

0
Bilgi ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Bende açıkcası izmir terakki ile yüz yüze görüşmeyi düşünüyorum belki indirim yaparlar çünkü telefon ile verdiğimiz fiyat 1350 dediler

Rica ederim, Samsun 1200 dedi hocam telefonda bana, servise gitmeden birine arattim ustabasini taniyordu bende servis elemanini 1050 ye duseriz diye soylediler, sarf malzemeleri ve polen filtresini cikartin dedim daha da duser fiyat diye bana zaten fiyati dusurmek icin onlari cikarttik dediler. 150 den fazla dusmez hocam servisler ama yine de sen sansini dene istiyorsan. Ben hep balikesiri uygun duydum fiyat olarak, arayip fiyata nelerin dahil oldugunu sorun eger polen filtresi dahil diyolarsa bence direk gidin derim. Polen 150 gibi bisey serviste cunku.

Geri