Civic FD6 Yetkili servis subap ayari

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Subap ayarından sonra benzin göstergesi 40 km de 2 diş birden azaldı. Ayar sonrası bu normalmi?

Arkadaşlar dün yetkili serviste subap ayarı yaptırdım. Subap ayarından sonra LPG ayarı yaptırmama gerek varmı LPG cide? Servise sordum gerek olmadığını söyledi ama sanki öyle duymuştum. Bu arada arabanın çalışması fena değişti sanki daha önce dizel araba kullanıyormuş gibiyim :)

Aracıma afr ayarı yaptırdığımda subap ayarı yapılana kadar ayar bozulmaz.subap ayarından sonra ayar yapılması gerekir demişti

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
subap ayarı yapıldıktan sonra külbütör kapağı lastik contası da değiştiriliyor bu sebeple yetkili servis yüksek fiyat çekebilir, en iyisi komple 1000-1500 lira verdiğiniz yağ bakımı esnasında subap ayarını da yaptırırsınız bunu servisle konuşun işçilik ücreti olan 150-200 liraya dahil etsinler ekstra olarak 250 lira sadece külbütör contası parası çıkar cebinizden.

sadece subap ayarı için giderseniz 120-130 lirayı hemde 250-300 lira külbütör contası parasını alacak 400-450 ye patlayacak subap ayarı acil durumda değilse buna gerek yok.

dışarıda özel serviste subap ayarı yaptıranlar acaba külbütör contasını yeniliyorlar mı? ısıya maruz kalarak uzun süre kullanıldıktan sonra sök tak yapılan bu contanın tekrar kullanılırsa yağ kaçırmayacağının garantisini kimse veremez:) servis bu sebeple ezbere değiştiriyor subap ayarı fiyatı uçuyor.

Honda bizi yedek parça fiyatları ile düdüklüyor. Faturaya bakıyoruz işçilik ücretleri belli saati 150 lira 180 lira vs. ama bir şanzıman yağı HCF-2 neymiş?? 800 lira,,, dışarıda belki orjinal belki çakması honda HCF-2 yağ 680-700 lira her türlü kazık hem serviste hem dışarıda, yuhhh ayıp günah. bir hava filtresi 180 lira çüşşş, Sebep diyoruz?? abiiii toyota subaru mazda da öyle yerin dibine batsın kazığınız. Yan sanayi parçalar o kadar kötü ki bu paraları veriyoruz mecburen

ne zaman bu parçalar yerlileştirilir tedarikçiler yurt içinden seçilir de bunlar ucuzlar onu bekliyorum. Hava filtresi taiwan malı, motor yağı kimbilir nereden geliyor. Hepsi ithal. Bilmiyorum ne gerek var. Fabrikası burada olan Honda nın yerli hiç tedarikçisi yok gibi birşey bu kadar ucuza bu arabaları nasıl satıyor aklım almıyor. Golf olmuş 250000 lira ama Civic in en kralı 200000 lira.

Subap ayarının zamanını geçirmeyin zamanı gelince yada ihtiyaç olduğu anda yaptırın sürüş keyfine etki eden birşey. Elinizden gelmiyorsa bile ne çok basit ne de çok zor birşey yinede dikkat edin. Subap ayarı zamanı gelirse fazla yakar çekiş düşer.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Yakıt tüketim değerlerinde artış var mı ?
Araçta lpg yok, sadece benzin kullanıyorsunuz sanırım ?
Ortalamaya bakmadım lpg var ama sadece benzinde gittim 50 km öyle söylemişlerdi. Daha sonra lpg ayarı yaptırıcam ama 50 km de benzin tüketimi bana epey yüksek geldi 3 diş birden eksildi 50 km de

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ortalamaya bakmadım lpg var ama sadece benzinde gittim 50 km öyle söylemişlerdi. Daha sonra lpg ayarı yaptırıcam ama 50 km de benzin tüketimi bana epey yüksek geldi 3 diş birden eksildi 50 km de
En doludan mı eksildi? En dolu göstergesinde bir süre eksilmiyor, sonrasında hızlıca 2-3 çizgi düşüyor, eğer böyle ise normaldir diyebilirim.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Son 3 diş kalmıştı sonra dişlerin hepsi bitti benzin aldım bende diş kalmayınca :)

Geri