Yıkadıktan sonra ve yağmurdan sonra nem kokusu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracı yıkadıktan sonra içeride bir nem ıslak bez kalmış gibi koku oluyor. Acaba bir yerden su mu alıyor diye düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı sorunu yaşamıyorum ama dediğiniz gibi su alıyor olabilir, yıkama sonrası zemin halısını kontrol edin.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracı yıkadıktan sonra içeride bir nem ıslak bez kalmış gibi koku oluyor. Acaba bir yerden su mu alıyor diye düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı ?

Dostum ilk bakacağın yer kesinlikle bagaj. Bagaj döşemesini (repair kit dahil) her şeyi çıkarıp nem ya da ıslaklık var mı bir bak. Far kenarlarından eğer ufak tıklama falan olduysa basınçlı suyla sızıyor. En olası su sızdırabilecek yer arka lambalar.

Çözümü ya da bulunması illet bir olay zaten ama sen kanalı bulabilirsin. Basınçlı suyla yardır bi set :) bak bakalım.

Aracınız
Civic FC5 2018

2018 fc 5 aracımda ben de aynı dertten muzdaribim. Yağmurdan sonra araç içi rutubet kokusu başladı. Yağmurdan sonra stepne yuvasını, içeriyi dikkatle inceledim su yoktu. Bakım zamanı servise soracağım bakalım. Çözebilen varsa bilgi verirse seviniriz. Garip gerçekten. Trim sesi, ekran sorunu. Derdi bitmiyor. Sözde sıfır aldık

Aracınız
Civic FC5 2018
10 bin bakımından sonra baya azaldı gibi. Eskisi gibi yoğun değil. Polen filtresinin değişmesi mi etkili oldu acaba

Hususi polen filtresini de değiştirmiştim. Maalesef eksilmedi. Şuan eksilmesinin nedeni olarak havaların ısınmasını görüyorum. Ama yıkadıktan sonra dahi o kokuyu alıyorum. Sunroof ve camları aynı anda açtığım zaman yoğun geliyor bu tarz durumlarda.

Aracınız
Arkadaşlar yetkilide 50.000 bakımında klima kanal temizliği dezenvektasyonu yaptırdım ve o bahsettiğiniz koku geçti. Bende nem kokusu harici afedersiniz ölü hayvan kokusuna benzer kokuda vardı. Hepsi geçti tertemiz kokusuz şuan.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benzer sorunu yaşıyorum maçtan sonra terli atleti arabada unutmuşsun gibi koku oluyor yağmurda, yıkama sonrasında özellikle artıyor. Kokunun nereden geldiğini anlamak için baya kurcaladım her yeri bulamadım maalesef. Zeminde bagajda ıslaklık yok. Paspasları ıslak koymuyorum yine de kokuyor.
Klima çalıştıktan sonra nemli kalan borulardan içeri koku geliyordur belki ondan olur diye düşündüm ama yağmur yağınca neden artıyor ?

Geri