Yıkama Konusunda Destek

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar,

Eski aracımda çarık çizik çok olduğu için araç yıkama işi pekde umrumda değildi fakat geçen ay aldığım 2018 Bordo aracı temiz tutmaya dikkat ediyorum :)

Bulunduğum bölgede oto yıkama yok. En yakın benzinlik 15km ileride ve etrafta yapılan arıcılık(yapışıp kalan arı pisliği ki tırnakla zor çıkıyor), aracın mecburi konumu nedeniyle yol tozu sürekli rezil hale getiriyor aracı. Buna engel olmak için branda aldım korudu evet fakat brandanın altına da temiz koymak gerekiyor. Yıkamadan eve gelene kadar araba tekrar pisleniyor.
Çift kova tekniğini izledim fakat pekde çizmeyecek bir yöntem olarak gelmiyor bana bunun yerine yıkama makinesi almaya karar verdim.
Meşhur alman markaları aşırı pahalı bunlara muadil ferm power markasını gördüm fiyatlar onlara göre daha iyi fakat performansı ne olacak bilemiyorum. Youtube videolarına baktığımda birisi bile adam akıllı araba yıkamamış yok tenekeye tutmuş yok havaya sıkmış :)

Kısacası kullanan önerisi olan var mı?

Resimlerdeki araba en fazla 5-6 gün önce yıkandı ve şuanki durum bu

Düşündüğüm modeller

1.jpeg2.jpeg3.jpeg

Aracınız
Civic FD6 2010
Makine konusunda fikrim yok ancak konu açılmışken aşağıdaki şampuanı ve kendi yıkamamı önermek isterim.
İnatçı kirler için ise yeni uygulamamı da paylaşayayım. Aracı basınçlı su ile ön yıkama yapıyorum, sonra ıslak araba üzerine motor temizleme fısıfısı ile az birşey geziyorum. Akabinde bu aşağıdaki şampuanı uyguluyorum ( bez yada sünger ile bunları ovalayarak) , birlikte duruluyorum. Kurulama sonrası su lekesi kalıyor ise de nemli bir bezle 1/4 ü geçmeyen sirkeli( şefaf temizlik sirkesi) su karışımı ile (fısfıs)yıkama sonrası kurulanmış aracın üzerinde geçiyorum. (Aracım siyah renk).

not; Aracı çok sık yıkamak uzun dönemde ayrın sorun oluşturabilir, nihayetinde dip köşelerde su ve deterjan kalıyor diye düşünüyorum.

Arexons Cilalı Konsantre

1589258465353.png

Aracınız
Civic FC5 2018
Makine konusunda fikrim yok ancak konu açılmışken aşağıdaki şampuanı ve kendi yıkamamı önermek isterim.
İnatçı kirler için ise yeni uygulamamı da paylaşayayım. Aracı basınçlı su ile ön yıkama yapıyorum, sonra ıslak araba üzerine motor temizleme fısıfısı ile az birşey geziyorum. Akabinde bu aşağıdaki şampuanı uyguluyorum ( bez yada sünger ile bunları ovalayarak) , birlikte duruluyorum. Kurulama sonrası su lekesi kalıyor ise de nemli bir bezle 1/4 ü geçmeyen sirkeli( şefaf temizlik sirkesi) su karışımı ile (fısfıs)yıkama sonrası kurulanmış aracın üzerinde geçiyorum. (Aracım siyah renk).

not; Aracı çok sık yıkamak uzun dönemde ayrın sorun oluşturabilir, nihayetinde dip köşelerde su ve deterjan kalıyor diye düşünüyorum.

işte o ilk tezzikli su meselesi lazım bana hocam. Bu arı pisliğini biliyor musunuz bilmiyorum ama bende burada gördüm çok uyuz birşey yapıştığında tezziği sadece oraya tuttugunda bile çıkmayabiliyor.

Ben geçen sene ağustos ayından beri hiç yıkamadım neredeyse 9 ay oldu

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bir haftalık resimleri gördünüz hocam 9 ayda arabada katman oluşur :)

Aracınız
Civic FB7 2015
işte o ilk tezzikli su meselesi lazım bana hocam. Bu arı pisliğini biliyor musunuz bilmiyorum ama bende burada gördüm çok uyuz birşey yapıştığında tezziği sadece oraya tuttugunda bile çıkmayabiliyor.

bir haftalık resimleri gördünüz hocam 9 ayda arabada katman oluşur :)
Katman falan oluşmadı. Ardahanda görev yapıyorum araba 7 aydır karın altında kaldı. Bu aralarda her gün yağmur yedi şimdilik temiz ama içini sormayın sanırım Covit-19 benim arabadan yayıldı

Aracınız
Civic FC5 2018
Katman falan oluşmadı. Ardahanda görev yapıyorum araba 7 aydır karın altında kaldı. Bu aralarda her gün yağmur yedi şimdilik temiz ama içini sormayın sanırım Covit-19 benim arabadan yayıldı

Hocam simdi sende kar var bende pislik. birde eşim kırsala atandı iş güş malesef suan yok bende bana uğraş lazım :) Ayrıca heves de var hayaldi gerçek oldu misali araç gördüüğümde içim açılsın istiyorum :)

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar selam, aynı konu için aşağıdaki ürün hakkında varsa tecrübe ve yorumlarınızı alacaktım.
Fiyatı ve kullanımı emsallerine göre makul. Tabi ki emsallerinden de fonksiyonu düşüktür. Fiyat performans olarak aşağıdaki çerçevede değerlendirmenizi rica edeceğim.
  • Basınç emsallerin göre düşük, kışın kaba kirlerini yine benzinlikte su tutar , detay temizliğimi bunun ile yaparım.
  • Aküden beslenme konusunda aküyü yormamak için harici 12 V ayarlayabilirim. (Beslemeyi Aparmandan alır farkını aidat ile hallederim)
  • Su besleme konusunu taşıma su ile göze aldım, apartmanın suyunu kullanmak istemiyorum (diğer kullanacak kişilerin benim bahanem ile bahçe sulaması)
  • Benzinlikteki kuyu suyu kullanımı, sürekli zamana karşı bir yarış içerisinde gibi koştur koştur yıkama ile içe sine temizlik yapamamam.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar selam, aynı konu için aşağıdaki ürün hakkında varsa tecrübe ve yorumlarınızı alacaktım.
Fiyatı ve kullanımı emsallerine göre makul. Tabi ki emsallerinden de fonksiyonu düşüktür. Fiyat performans olarak aşağıdaki çerçevede değerlendirmenizi rica edeceğim.
  • Basınç emsallerin göre düşük, kışın kaba kirlerini yine benzinlikte su tutar , detay temizliğimi bunun ile yaparım.
  • Aküden beslenme konusunda aküyü yormamak için harici 12 V ayarlayabilirim. (Beslemeyi Aparmandan alır farkını aidat ile hallederim)
  • Su besleme konusunu taşıma su ile göze aldım, apartmanın suyunu kullanmak istemiyorum (diğer kullanacak kişilerin benim bahanem ile bahçe sulaması)
  • Benzinlikteki kuyu suyu kullanımı, sürekli zamana karşı bir yarış içerisinde gibi koştur koştur yıkama ile içe sine temizlik yapamamam.

> Çakmaklı olan tarzı yeni gördüm. Fiyat olarak güzelde. Birde kaç basınçla su attığını belirtse çok güzel olurdu. Ben daha çok kutusunu sevdim. Çok pratik.
> Bende bu tarz birşey kullanıyorum. Basıncı güzel. Suyu israf etmiyor. Köpük özelliğide var. İşimi görüyor. 220 Walt için araca yükseltici koymak lazım. Ben evde yıkandığımdan pek ihtiyaç olmadı.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar,

Bir önceki paylaştığım 12V luk cihaz pek içime sinmedi, performansının düşük olmasının yanında birkaç kullanım sonrası bozulduğu olan yorum okudum. Şimdi ise aşağıdakini araştırıyorum. Endişem bunların gürültü durumu. Komşular rahatsız olur? İnternette bu cihazın sesini duyabileceğim bir video bulamadım.

Sizlerin öneri ve yorumlarınızı almak istiyordum.

gunesec

Özel Üye
Arkadaşlar,

Bir önceki paylaştığım 12V luk cihaz pek içime sinmedi, performansının düşük olmasının yanında birkaç kullanım sonrası bozulduğu olan yorum okudum. Şimdi ise aşağıdakini araştırıyorum. Endişem bunların gürültü durumu. Komşular rahatsız olur? İnternette bu cihazın sesini duyabileceğim bir video bulamadım.

Sizlerin öneri ve yorumlarınızı almak istiyordum.

Selam hocam, araç çakmaklığına takılan motorlu lastik şişiricilerden az ses vereceğini sanmam sonuçta içinde hava basıncı yaratacak bir motor var.
Screenshot_20200819-180833_Chrome.jpg
80 db Screenshot_20200819-180833_Chrome.jpg

Geri