Yol Bilgisayarı Yakıt Ortalaması

Arkadaşlar merhaba forumda arama yaptım ama bulamadım arabayı aşırı sakin kullanınca 7litre deli kullanınca 12 litre ortalama alıyorum yol bilgisayarında yazan değerler tabiki bunlar peki bu değerler LPG üzerinden mi yoksa araç yine benzin olarak mı hesaplıyo eğer benzin olarak hesaplıyosa benzinde deli kullanım ile 12litre 5 TL den km de 60 kuruş yapıyo hayal etmek bile istemedim ve teknik özelliklerde benzinde şehir içi 4 şehir dışı 6.5 diyodu benim değerler çok yüksek olduğu için LPG ölçümü olmasına inanmak istiyorum 7 litre 2.30 den alıyorum LPG yi düz yolda sakın kullanım ile 16 kuruş yapıyo mükemmel bi değer ama bilgisayar nasıl ölçüyor bunun hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

okan17

0
I mit benzin yakiyormus gibi olcer benim bildigim. Lpg olarak dogru olcu vermez benim bildigim

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

I mit benzin yakiyormus gibi olcer benim bildigim. Lpg olarak dogru olcu vermez benim bildigim

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben de öyle düşünüyorum ustam ama o zaman da fabrika verilerine yaklaşmak bile imkansız şehir içi 6 diyo ben şehir dışı bile 6.5 yakıyorum insanın LPG ye inanası geliyo

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] şehir dışı ben 4,5 falan görüyorum. Lpg yok. otomatik vites

[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] şehir dışı ben 4,5 falan görüyorum. Lpg yok. otomatik vites
Daha hayatımda 6 nın altını görmedim galiba lpg bazında ölçüm yapıyı peki siz benzinde I mid - Gerçek yakıt ölçümü yaptınız mı yani harbiden dediği gibi mi yakıyo

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] ya bende lpg takılı değil araca. Ben hızı sabitliyorum ve econ açıyorum. Gayet uzun yolda az yakıyor araç. örnek tekirdağ istanbul arası.

Hatta bi keresinde gece 3 de. İstanbul zincirlikuyu da sıfırladım km'yi. Sabitledim hızı. Econ açık. Avcılara kadar geldim 3.8 di geldiğimde.

[MENTION=5494]XRedkitX[/MENTION] ya bende lpg takılı değil araca. Ben hızı sabitliyorum ve econ açıyorum. Gayet uzun yolda az yakıyor araç. örnek tekirdağ istanbul arası.

Hatta bi keresinde gece 3 de. İstanbul zincirlikuyu da sıfırladım km'yi. Sabitledim hızı. Econ açık. Avcılara kadar geldim 3.8 di geldiğimde.
Benzinde çok güzel değerler

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bence yakıt değeri şöyle, lpg de kullanırken aracın gitmesi için daha çok gaza yükleniyoruz doğal olarak, yol bilgisayarı da daha üst rakamlar gösteriyor. Yani lpg de giderken benzinin ortalamasını gösteriyor demek bence yanlış

2013 Cıvıc Elegance Oromatik
iPhone cihazından

Arkadaşlar bence yakıt değeri şöyle, lpg de kullanırken aracın gitmesi için daha çok gaza yükleniyoruz doğal olarak, yol bilgisayarı da daha üst rakamlar gösteriyor. Yani lpg de giderken benzinin ortalamasını gösteriyor demek bence yanlış

2013 Cıvıc Elegance Oromatik
iPhone cihazından
Ama tam olarak LPG yi de göstermiyo yani

Geri