Yol sesi ve lastik hakkinda

Aracınız
2019 eco exe uzerinde brigestone turanza er33 lastik var ve yol sesi asiri geliyo, baska bir marka kullanan varmi, yada bu lastik takili iken baska.marka lastikle degistiren varmi, deneyimlerinizi yazarmisiniz arkadaslar

SM-G611F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Yeni gelecek olanda yalıtım işi düzeltilecekmiş galiba. Tanıtımında görmüştüm.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2019 eco exe uzerinde brigestone turanza er33 lastik var ve yol sesi asiri geliyo, baska bir marka kullanan varmi, yada bu lastik takili iken baska.marka lastikle degistiren varmi, deneyimlerinizi yazarmisiniz arkadaslar

İzalasyon iyi olmayınca lastik ayrı bir dert konusu oluyor. Forumda daha sessiz lastiğe geçiş yapanlar var. Bu konu size yardımcı olur.

Son düzenleme:
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bende bunu anlamıyorum. 2009 civic arabamda da ses sorunu var FB'de de FC5'te de. Bu düpedüz insanları salak yerine koyup malzemeden çalmaktır. Nedir yani bu kadar basit bir işlemi neden yapmaz bu marka?
Geçen haftalarda ikame aldığım c-elysse gibi takozda bile çok daha iyi süspansiyon, daha sessiz bir sürüş vardı. Bizim arabalara biniyorsun mübarek ne kadar ses var duyuyorsun, ne kadar çukur var hissediyorsun.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende bunu anlamıyorum. 2009 civic arabamda da ses sorunu var FB'de de FC5'te de. Bu düpedüz insanları salak yerine koyup malzemeden çalmaktır. Nedir yani bu kadar basit bir işlemi neden yapmaz bu marka?
Geçen haftalarda ikame aldığım c-elysse gibi takozda bile çok daha iyi süspansiyon, daha sessiz bir sürüş vardı. Bizim arabalara biniyorsun mübarek ne kadar ses var duyuyorsun, ne kadar çukur var hissediyorsun.

Hocam Japon arabaların Lexus hariç hepsinde yalıtım zayıf, özellikle b ve C sınıfı.
Süspansiyon konusunda fc5 baya iyi. 16inç lastikte baya konforlu.
Leondan sonra hele çok rahat geldi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ses problemini azaltmanın en iyi yolu araca komple yalıtım yaptırmak. Yalıtımdan kastım servisin araç altına attığı pütürden ziyade kapı içleri,taban,bagaj yalıtımı yapmak. İşin ehli takip ettiğim 1 dükkan var,araçlar için üretilmiş yalıtım malzemelerinden çift kat kullanarak işlem yapıyor ama biraz pahalı . Uzun süreli bu araca binmek istiyorsanız “ Konfor lüks değil yaşam hakkı” düşüncesi ile hareket etmek gerek.Önümüzdeki yıl içerisinde nasip olursa bende yaptıracağım

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Bence arabanın suspansiyonu iyi ama yalıtımı maalesef kötü.Yalıtım işi bana ters geliyor.Arabanın her yerini söktürmeye değmez diye düşünüyorum.Yeni lastik taktırdım,fakat araç hem yol hem de motor sesi alıyor.Bir önceki aracıma göre hemen farkediliyor.Araçtaki seslere benim hızlı çözümüm,biraz daha müziğin sesini açmak oluyor.

Aracımı almamın üzerinden 17 ay ve 16.000 km geçtikten sonra ses ve frenleme sebebiyle lastikleri değiştirdim. Görece orta şiddet frenlemede bile ABSnin devreye girmesi ve ıslak zeminde güvensiz hissettirmesinden dolayı lastikleri değiştirmek istedim. Ayrıca aracın yalıtımı zayıf olsa bile daha iyi bir lastikle bir nebze rahatlayacağımı düşündüm. Bu sebeplerle Goodyear EfficientGrip Performance 2 aldım. 2.000 kmdir kullanıyorum. Güvenlikle ilgili tüm endişelerimi giderdi. Sesle ilgili de inanılmaz değişiklikler olmasa bile net şekilde bir iyileşme olduğunu söyleyebilirim. Evet, aracın asıl ihtiyacı bir yalıtım yapılması. Fakat lastik değişimi ile de (özellikle lastikten yana başka sıkıntılarınız da varsa) sonuç olmak mümkün.

Aracınız
Yeni lastik derken hangi marka tartirdiniz
Bence arabanın suspansiyonu iyi ama yalıtımı maalesef kötü.Yalıtım işi bana ters geliyor.Arabanın her yerini söktürmeye değmez diye düşünüyorum.Yeni lastik taktırdım,fakat araç hem yol hem de motor sesi alıyor.Bir önceki aracıma göre hemen farkediliyor.Araçtaki seslere benim hızlı çözümüm,biraz daha müziğin sesini açmak oluyor.

Geri