Yüksek KM ve Hasarsız Araç Kararsızlığı

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,
Foruma ilk üye olduğumda niyetim 2014 model FB7 kasa almak idi.
Sonrasında araştırma yaparken 2015-2016 model arasındaki kasalarda executive donanımda anahtarsız giriş ve çalıştırma olduğunu farkettim. Bu özelliği zaten istiyordum.
İlanlara bakarken kafam iyice karıştı.
2015-2016 Executive FB7 kasalar 180 bine kadar var. Tabi bu fiyata kazasız ve düşük KM araç bulunuyor.
2016 FC5 kasa ise 190 bin civarında başlıyor. Bütçem de şu anda maksimum 190 bin.
Önümde 3 seçenek var ve karar vermemde yardımcı olması için sizlerden de yardım bekliyorum.
Bu arada FC5 kasa tabiki görünüş olarak ve iç dizayn olarak beni çok daha fazla cezbediyor.

1. 2015-2016 düşük KM ve temiz Executive FB7 kasa
2. 2016 yüksek KM (190 bin KM) ama temiz Executive FC5 kasa (Tek parça lokal boya)
3. 2016 düşük KM (50-100 bin KM) ama kazalı/ağır hasar kayıtlı Executive FC5 kasa

Bu 3 maddede sizlerin tercihi ne olurdu ve özellikle sebeplerini de yazarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Aracınız
3. Ağır hasar kaydı dediğiniz perttir. Kesinlikle almam. Nasıl toplandığını bilmiyorum çünkü.

2. Yüksek km'li araç almam çünkü her parçanın bir ömrü vardır. İlla ki sorun çıkaracak parça olacaktır.

1. En mantıklısı düşük km.

Uzun süre kullanırım diyorsanız en sorunsuz olabilecek aracı almak mantıklı olur.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Fc5 tabiki öncelik olur ama birisi ağır hasarlı diğerinin km uçmuş.
Bu seçeneklerde fb7 görünüyor ama biraz daha araştırıp bütçe olarak biraz daha çıkarsanız temiz, çok km yapmamış fc5 de bulunur bence.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba hocam öncelikle hangisi olursa olsun hayırlısı olması dileğiyle. Ben hep düşük km li ve ağır olmayan kazalı araçları tercih ediyorum. Kazası yetkili serviste onarılmış olanları. Şuan bindiğim 2017 eco exe 39 binde km de aldım 31 bin normal hasar kaydı var. 8 aydır biniyorum çok memnunum. Trim sesi bile yok. Bu araçların parçası çok pahalı o yüzden hasar kaydına takılmayın ama ağır hasar olmasın çünkü ağır olanlar dışarda kendi toplatıyor aracı. Bazı ilanlar değişen yok diye övünüyor bence daha tehlikeli olabilir (onarım yaptırmıştır) benim araçta Kaput çamurluk ve ön kapı değişimi olmuş yetkili serviste. Ucuza aldıktan sonra araçta temiz ise bence en mantıklısı bu tarz araçlar. Tekrar hayırlısı olsun inşallah.

Aracınız
3. Ağır hasar kaydı dediğiniz perttir. Kesinlikle almam. Nasıl toplandığını bilmiyorum çünkü.

2. Yüksek km'li araç almam çünkü her parçanın bir ömrü vardır. İlla ki sorun çıkaracak parça olacaktır.

1. En mantıklısı düşük km.

Uzun süre kullanırım diyorsanız en sorunsuz olabilecek aracı almak mantıklı olur.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
+1
hocama katılıyorum. Belli bir süre kullandıktan sonra imkanınız ne zaman el verirse bir üst kasaya geçerseniz. Hem bütçenizi zorlamamış olursunuz hem de iki aracı deneyimlemiş olursunuz. Bir de fc5 kasa alacak olsam ben 2018 modelden sonrasını alırım. Yanlış hatırlamıyorsam o yıldan sonra aractaki bir kaç eksiği giderdiklerini okumuştum forumdan.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ne kadar fazla km. o kadar sorun demektir. 2016 yılında 53 bin km.de aldığım 2008 fd6 aracım an itibariyle 102 bin km.ye geldi. Şuana kadar aracımla ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Her araca yapılması gereken işlemler yapıldı. Tavsiyem km.nin düşük olması. Tercihimi yüksek km. Fc5 yerine düşük km.li Fb7 den yana kullanırdım.

Aracınız
Civic FC5 2017
Cevaplar için teşekkürler.
Genelde fikirler temiz ve düşük km olsun FB7 olsun yönünde. Mantıkta bunu söylüyor.

Merhaba hocam öncelikle hangisi olursa olsun hayırlısı olması dileğiyle. Ben hep düşük km li ve ağır olmayan kazalı araçları tercih ediyorum. Kazası yetkili serviste onarılmış olanları. Şuan bindiğim 2017 eco exe 39 binde km de aldım 31 bin normal hasar kaydı var. 8 aydır biniyorum çok memnunum. Trim sesi bile yok. Bu araçların parçası çok pahalı o yüzden hasar kaydına takılmayın ama ağır hasar olmasın çünkü ağır olanlar dışarda kendi toplatıyor aracı. Bazı ilanlar değişen yok diye övünüyor bence daha tehlikeli olabilir (onarım yaptırmıştır) benim araçta Kaput çamurluk ve ön kapı değişimi olmuş yetkili serviste. Ucuza aldıktan sonra araçta temiz ise bence en mantıklısı bu tarz araçlar. Tekrar hayırlısı olsun inşallah.

Bunu da düşüneceğim. Benim araç 2012 Astra H. 7 bin lira hasar kaydı var. Benim araca göre kıyaslayınca 25-30 bin lira hasar kaydı çok yüksek geliyordu.
Ama bundan sonra bu hasarda araçlara da göz atacağım.
Burada yeni bir soru sormuş olayım tecrübe etmiş olanlara.
Hasarlı aracını serviste yaptıranlar ne kadara çıktı servisten?

Teşekkürler.

Aracınız
Hondanin orijinal parcalari kolay kolay bozulmazlar. Cok uzun omurludur ama bir kaza yaparsaniz parca maliyetleri Mercedes ile yarisir net soyluyorum. Ne Opele ne VW ne benzer. Orijinal parca ile degisip boyanmasinda asla sikinti olmaz. Sanayide macun kullaniyorlar ulke ekonomisine katkida bulunduk diyorlar. Iyi bir sofor yeteneklerini omur boyunca kaza yapmayarak gostermelidir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Benim aracimi almadan önce, Damlada kaput,sag far,tampon,ön panjur vs işçilik 27000 TL tutmuş.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim aracimi almadan önce, Damlada kaput,sag far,tampon,ön panjur vs işçilik 27000 TL tutmuş.
Hangi yılda yapılmıştı bu işlemler? Malum ülkemizde her sene ikiye katlıyor fiyatlar :(

İlaveten, yetkili servislerde araçların geçmiş bakım ve tamir bilgileri mutlaka bulunuyordur değil mi?
Örneğin Opel de şasi numarasıyla beraber tüm geçmiş görülebiliyor.
Honda da nasıl bu durum?

Son düzenleme:
Geri