Zam

by10ur

0
Aracınız
Civic FC5 2016
Aynen bu gün İzmit haldız daydım. Ortalama 2 bin tl kadar bi zam öngörüyor lar.
Ben 25 kasımda 86.500 e aldığım Yeni civic elegance eco AT araç şuan 97.500 olarak güncelleneceğini söylediler.
Rs te ilk çıktığında 109.99 bin tl ile satışa çıktı 3 ayda 7 bin lira kadar zam gördü. Fiyatlar durmuyor alan kazançlı çıkıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Elimde Toyota avansis 2012 model elegant extra var satıp Honda alasım var hocam yeni kasası ama şu sürekli gelen zamlar canımı sıkmıyor değil :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
bende geçen hafta aldım aracımı çok şanslısınız haziranda exe. lpg için 107.900 gibi bişey oldu dediler

honda civic hb kırmızı için kapora mı verdim bekliyorum muhtemelen temmuz sonu teslim olacak. sürpriz olursa haziranda teslim olabilir dedi bayi. seramik kaplama ses yalıtımı camlara filmle birlikte 103.900 tl ye geldi. hb su anda 100.900 ancak ellerinde araç olmadığı için haziran fiyatlarından anlaştık 101.900 tl. iki bayiden aldigim bilgiye göre ingilterede ki fabrika yetiştiremiyormuş bu sene yalnızca 860 adet hb gelecekmiş türkiyeye. muhtemelen yarısı da geldi. sahibinden de 105 bin 108 bin gibi fiyatlar var 300 750 km de araçlar. inşallah bi an önce kavuşurum aracıma.

Aracınız
honda civic hb kırmızı için kapora mı verdim bekliyorum muhtemelen temmuz sonu teslim olacak. sürpriz olursa haziranda teslim olabilir dedi bayi. seramik kaplama ses yalıtımı camlara filmle birlikte 103.900 tl ye geldi. hb su anda 100.900 ancak ellerinde araç olmadığı için haziran fiyatlarından anlaştık 101.900 tl. iki bayiden aldigim bilgiye göre ingilterede ki fabrika yetiştiremiyormuş bu sene yalnızca 860 adet hb gelecekmiş türkiyeye. muhtemelen yarısı da geldi. sahibinden de 105 bin 108 bin gibi fiyatlar var 300 750 km de araçlar. inşallah bi an önce kavuşurum aracıma.

Hayırlı uğurlu olsun. öncelikle Merak ettiğim bir konu var. Size ses yalıtımı adı altında yapılacakları sıraladılar mı ? Neler var içinde.
1.6 exe eco sahibi olarak, Bence en mantıklı modeli seçmişsiniz iyi günlerde binin

Ben İstanbul'dayım çok aradım araç ama bulamadım İstanbul da izmit Tekirdağ her yarı aradım en son aklıma memleketim Trabzon geldi ve buldum aracı istediğim renk beyaz elegans LPG 95000 TL tüm ödemeleri bugün yaptık aracı aldık kasko trafik hepsini yaptik ama plakadan sorun çıktı batı elemanının dediğine göre kimlik eskimiş sistem kabul etmiyor kimliği degistirmek gerekiyormuş yeni çıkan kimlik olması gerekiyormuş varmı bu konuda bilgisi olan

Geri