Zor çalışma problemi

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar mrb Honda Civic 2009 model 247 bin km de aracim LPG li çalıştırırken ilk marsta alıyor ama sanki calismayacak gibi stop edecek gibi kendini zor toparlıyor o sekilde çalışıyor birde devir dalgalanması oluyor buji degistireli 2 yıl 38 bin km oldu subap ayarı yaptiralida 25 bin km oldu akü yeni varta taktırdım Ağrı'da soğuk yer motor yagida Castrol 10-40 neyden yapar acaba bu sorun

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar mrb Honda Civic 2009 model 247 bin km de aracim LPG li çalıştırırken ilk marsta alıyor ama sanki calismayacak gibi stop edecek gibi kendini zor toparlıyor o sekilde çalışıyor birde devir dalgalanması oluyor buji degistireli 2 yıl 38 bin km oldu subap ayarı yaptiralida 25 bin km oldu akü yeni varta taktırdım Ağrı'da soğuk yer motor yagida Castrol 10-40 neyden yapar acaba bu sorun
Selam Hocam....
1.Ağrı Soğuk bir yer. Soğuk büyük etken.
2.Depo içi benzin pompası ömrünü tamamlıyor olabilir.
3.Akü/Bujilerinizi kontrol ettirmenizde fayda var
4.Motor yağını 10/40 mu olması gerekli yoksa 5/30 mu ?
5.Rolanti dalgalanma sorunları ; LPG enjektör arızasından yapar,Ateşleme sistemi sorunlarından yapar, Kısacası bir noktadan başlamak gerekiyor...Benim tahminlerim bunlar...İnşallah bulursunuz sorunu...Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Km 247 bin olduğu için 10-40 koydular
Hocam...Buji ömrü 100.000 km...dolayısıyla büji değil.... Akü yeni değişti demişsiniz dolayısıyla Akü de değil...Subap ayarı 25.000 km oldu demişsin dolayısıyla subap ayarı da değil...

Öncelikle Benzinde de yapıyor mu buna Bi bakın ? Ama Bi şey daha söylicem LPG enjektör sorunlarında da Benzinde olsa bile devir dalgalanması yapıyor...Buji bobinlerinden biri arızalı olsa sürekli dalgalanma olur ve motor tekler benzin gaz farketmez buda ayrıca bilgi olsun size..

LPG yi tank vanasından kapatın...Benzinde 1/2 gün binin...Benzinde mi LPG mi yapıyor bunu netleştirin? Benzinde yaparsa motor sorunlarına...LPG de yaparsa LPG sorunlarına odaklanın....Saygılar.....

Tahmini söylemek istiyorum....
1.Lpg enjektörlerinizden arızalı var..
2.İlk marş ta zorlanıyor stop edecek gibi oluyor demenizden ötürü depo içi benzin pompası yakıtı yeteri miktarda pompalayamıyor.
Saygılar.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benzinde yapmıyor denedim enjektör yeni değişti önceki enjektorde de araç giderken benzinden LPG ye geçerken gaz yemiyor arıza lambası yakıyordu
Hocam benzinde yapmadığına eminseniz LPG sistemine baktır...Başka Bi enjektör arızalı olabilir yada LPG birinci filtre (LPG nin sıvı halde iken süzen filtre,uzun zamandır değişmediyse tıkama yapabiliyor) tıkanmış olabilir genelde onu değiştirmezler..

Aklıma rolanti motoru geliyor ama benzinde yapmıyor diyorsunuz...

Birde ilk çalıştırmada motor stop edecek gibi oluyor demeniz aklımı karıştırıyor açıkçası depo içi benzin pompası eğer onda sıkıntı varsa yakında marş yapsanızda aracınız çalışmayacak,benzini motora pompalayamayacağı için...

Birde LPG regülatör contasında çatlak oluştuğu zaman ilk çalıştırma problemleri oluyor,motor yanma odası gaz doluyor,ilk çalıştırmada benzin de gidiyor,fazla zengin yakıt az hava motoru boğuyor hatta zorluyor,,2 nci marş da zorlanmadan çalışıyor buda olabilir...

iyi Bi honda ustası bence sorununuzu çözer...Size yardımcı olmak adına fikir yürütüyorum sadece....İnşallah sorununuz çözülür Saygılar.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
Hocam benzinde yapmadığına eminseniz LPG sistemine baktır...Başka Bi enjektör arızalı olabilir yada LPG birinci filtre (LPG nin sıvı halde iken süzen filtre,uzun zamandır değişmediyse tıkama yapabiliyor) tıkanmış olabilir genelde onu değiştirmezler..

Aklıma rolanti motoru geliyor ama benzinde yapmıyor diyorsunuz...

Birde ilk çalıştırmada motor stop edecek gibi oluyor demeniz aklımı karıştırıyor açıkçası depo içi benzin pompası eğer onda sıkıntı varsa yakında marş yapsanızda aracınız çalışmayacak,benzini motora pompalayamayacağı için...

Birde LPG regülatör contasında çatlak oluştuğu zaman ilk çalıştırma problemleri oluyor,motor yanma odası gaz doluyor,ilk çalıştırmada benzin de gidiyor,fazla zengin yakıt az hava motoru boğuyor hatta zorluyor,,2 nci marş da zorlanmadan çalışıyor buda olabilir...

iyi Bi honda ustası bence sorununuzu çözer...Size yardımcı olmak adına fikir yürütüyorum sadece....İnşallah sorununuz çözülür Saygılar.
Benzinde sorun yok ama pompa arızalı olsa benzinde de yapmazmi ama benzin kesicisi bağlı oda arızalı şuan ondan dolayı yaparmi acaba

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benzinde sorun yok ama pompa arızalı olsa benzinde de yapmazmi ama benzin kesicisi bağlı oda arızalı şuan ondan dolayı yaparmi acaba
Benzin kesici dediğiz parça nedir?? Benzin kesici eski tip karbüratörlü araçlarda oluyor bildiğim kadarıyla...Siz hangi parçadan bahsediyorsunuz bağlı dediğin parçanın ismi nedir ??

Aklıma gelen sorunları ve çözümleri yazdım..Daha birçok nedene bağlı olabilir....İyi bir honda ustası bulmanızı tavsiye ederim...Saygılar....

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri