Civic FC5 Zorunlu aksesuar

kayhanbozkus

0
Yönetici
Mesajinizda ki sinkaflı cumleyi sansurledim. Lutfen forum kurallarina uyalim. Biliyorum tepkinizde haklisiniz hepimiz ayni sekilde dusunuyoruz ama argoya gerek yok.
arkadaş resmen adam kazıklıyor bu bayiler.ben aracımı ağustos 2019 da aldım ve aksesuar şart koşmadılar. Bayilerde i..liğine yapıyor nasılsa araçlar yok almak isteyenlere zorunlu tutalım elimizdeki ürünleri de çıkarmış oluruz diye.
ışıkı kapı nikelaj 1000 tl cam ayna sunroof kapama modülü 400 tl(Ben bunu 250 yl'ye buldum)ne bu böyle kolay mı kazanıyoruz bu paraları arkadaş. Dışarıda ben sordum en fazla 200-250 tl ışıklı ama bende araç garanti dışı kalır diye yaptıramıyorum maalesef.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Çok garip gerçekten, garip olanı hem zorla satılması hemde de sattıkları bir çok şeyin orijinal OEM parçası olmaması ve araçları oto sanayide yapılmış gibi süslü hale getirmeleri. Buna üretici nasıl izin veriyor anlamıyorum.

Bende bayilerin bu tarz dayatmalarına karşıyım. Fakat Cimer'den veya bir başka kurumdan herhangi bir sonuç alınamaz. Bayi hiçbirimize bu aracı zorla satmıyor. Sözleşmeyi kabul ettiğimize dair imza da atıyoruz. Ülkemizde parça veya araç fiyatlarında herhangi bir tavan fiyatı da bulunmamakta. Bu sebeple yasal olarak hiçbir şey kazanamayız.

Hocam 2020 yılında çıkan koronavirüsün etkileri vs adlı kanun ve tüketiciyi koruma kanununa göre yaptıkları suç teşkil etmesi lazım bence. Aldıktan sonra önce noterden ihtarname çekip sonra da tüketici mahkemesine başvurulsa normal piyasa değerinin üstündeki fahiş fiyat farkı alınabilir belki

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri