Civic FC5 Civic Fc5 ses sistemi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11749]The.ApoLLo[/MENTION] Hocam ürünlerin linkleri var mı?

Aracınız
Amfi;

https://www.sony.com.tr/electronics/arac-amplifikatorleri/xm-n1004

Mid Takımı;

https://www.sony.com/electronics/car-speakers/xs-gs1621c

Set kablosunun resmi sitesi yok, gittigidiyordan linki;

https://urun.gittigidiyor.com/otomo...kit-cv-025-4-ga-30-bakir-kablo-kiti-337015986

Tüm ürünleri Gittigidiyor sitesinden aldım.
Amfi 450 Tl
Mid Takımı 550 Tl
Set Kablosu 130 Tl

Hocam son deneyimleriniz nelerdir eski aracimdan soktugum tesisata ek yaparak montaj yapmayi planliyorum bende fikirleriniz onemli
Elimde 4 kanal stereo 2400watt anfi
1000 lik jbl 30 cm bass
Ve bir takim oval mid takimi var
Oval bizim araclara uyum saglamadigindan dolayi mid takimi dusunuyorum ama 1 takimmi 2 takimmi alsam karar veremedim ?
Birde kapi direklerindeki tizlerde bir degisim yaptinizmi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam daha montajı yapma fırsatım olmadı, gün içerisinde montajı yapıp deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.

Kapı direklerindeki tizlere herhangi bir müdahalede bulunmadım. Yeni aldığım mid takımından çıkan tizleri arka tarafta güzel bir yere montajlamayı düşünüyorum.

Oval takımlarını unut, Elindeki amfi ve subwooferi değerlendirebilirsin. İmkanın var ise iki takım kaliteli mid bass al, ön ve arkalara montajını yap. Ön kapılardanda arkaya yeni hat çektir ve direk amfiye bağla.
4 adet mid bass ve subwooferi amfiye bağlayıp birde ses ayarını güzelce yaparak kullanırsan mükemmel bir ses alırsın.

Ses sistemi bağlattığında dikkat etmen gereken konulardan biride kablo setinin kalitesi ve montajın düzgün yapılmasıdır. Parazitle veya ilerde sorunlarla karşılaşmamak için montajı uzman birine yaptırmanı tavsiye ederim.

WhatsApp Image 2018-05-01 at 13.34.12(2).jpg
WhatsApp Image 2018-05-01 at 13.34.12.jpg
WhatsApp Image 2018-05-01 at 13.34.12(3).jpg

Montaj yapıldı, ses mükemmel ötesi oldu :) Yapmayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.
Montaj sırasında orjinal teyp olduğu için dönüştürücüye ihtiyaç duyuldu, 30 dolarada mal oldu.
Set kablosu döşendiği için haliyle teyip yerinden çıkarıldı, çıkarılmışken hareket halinde video izlemek için sitemizde yer alan konuda anlatıldığı gibi kahverengi kabloyu koparıp teyibe şase yaptım şu an hareket halinde video oynatabiliyorum ve kesinlikle sorun hata sıkıntı söz konusu olmadı.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11749]The.ApoLLo[/MENTION] Hayırlı olsun hocam sonuç çok güzel olmuş :eek:k:

[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Teşekkür ederim hocam, araçlarımızla ilgili bu tür değişikliklerin burada paylaşılması diğer arkadaşlarında fikir sahibi olmasını sağlıyor.
Umarım bu konuda ne olur nasıl olur yapabilirmiyim diye düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir :eek:k:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR Teşekkür ederim hocam, araçlarımızla ilgili bu tür değişikliklerin burada paylaşılması diğer arkadaşlarında fikir sahibi olmasını sağlıyor.
Umarım bu konuda ne olur nasıl olur yapabilirmiyim diye düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir :eek:k:

Elinize sağlık konu başlığını değiştirerek yukarıya sabitledim.

Geri