Civic FC5 Civic Fc5 ses sistemi

Aracınız
Civic FC5 2018
bende 2018 fc5 aracımı yeni aldım eski aracımdan söktüğüm 5 kanallı soundmagus H500 anfi 16 cm db kompanent ve 30 cm sony xplood bası bağlamayı düşünüyorum...

arka tarafa da bir takım daha kompanent yada midrange mi bağlayayım onda karar veremedim

unsalg

0
Aracınız
merhabalar bende fc5 aracımda 4 yol aktif ses sistemi kullanmaktayım aracın orjinal ses sistemi çok yetersiz ve daha üst bir sistem kurmak istediğinizde aracım mağalesef ki yalıtımı yetersiz kalmakta kapılar bagaj vb. ben bu yüzden kapıları ve bagajı stp marka yalıtım yaptırdım ekte linkten örnek olması açısından sistemimi dinleyebilirsiniz. daha önceden de 3 yol aktif ses sistemim ile ilgili konum forumda mevcut.

Bu şekilde bağlantı yapıldığında blotooth ile konuşma işleminde bir sorun oluşurmu. Bende oluştu çünkü. Ses gelmiyor

unsalg

0
Aracınız
Bluetooth bağlantısını nereden yaptığınız ile alakalı. ben aracımda ana üniteden bağlandığımda hiç bir problem yaşamıyorum fakat işlemci üzerinden de bağlantı yapabiliyorum ki tüm kablosuz bağlantımı bu şekilde yapıyorum (çünkü araçta kullandığım ünitenin ses çıkışını beğenmiyorum) o zaman evet telefon görüşmelerini telefon ile yapmak zorundayım çünkü sesi araç sistemine iletmiyor sadece müzik sesini kesiyor. Bluetooth üzerinden görüşme yapmak için Araç ana ünitesinden bağlı olmak gerek.
Bu şekilde bağlantı yapıldığında blotooth ile konuşma işleminde bir sorun oluşurmu. Bende oluştu çünkü. Ses gelmiyor

Aracınız
Civic FC5 2019
PIONEER TS-G1620F Serisi hoparlör takımı sipariş ettik. ilk aşamada ön kapılara montajı yapacaz, norminal güç girişi 40w olduğundan orjinal teyibi zorlayacağını sanmıyorum. Daha sonrasında ise araca anfi bağlayıp arka hoparlörleri Sony XS-GS1621 ile değiştirmeyi planlıyorum, artı olarak Sony XS-NW1202E Subwoofer ilede ses sistemini destekleyecez. Montajları yapıp deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.
Taktınmı kaç cm kaç santim

Aracınız
PIONEER TS-G1620F Serisi hoparlör takımı sipariş ettik. ilk aşamada ön kapılara montajı yapacaz, norminal güç girişi 40w olduğundan orjinal teyibi zorlayacağını sanmıyorum. Daha sonrasında ise araca anfi bağlayıp arka hoparlörleri Sony XS-GS1621 ile değiştirmeyi planlıyorum, artı olarak Sony XS-NW1202E Subwoofer ilede ses sistemini destekleyecez. Montajları yapıp deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.
son durum nedir

Aracınız
Civic FC5 2018
Son 2 olanda arka hoparlörlerin yanında hocam, arka pandizot sökülünce pandizota montajlı olduğunu görürsünüz. Aracın teknik özelliklerinde 6 adet görünüyor, ancak biz hoparlör montajı için arka döşemeyi söktüğümüzde twiteer olduğunu gördüğümde şaşırmıştım. Yani arka taraftada iki hoparlör ve iki twiteer bulunuyor.
Exe modellerde 4 mid 4 twittermi var sipparis verdigim coix leri iptal ediyim ozamn arka icin on arka hepsi 16cm degilmi

Kurduğum sistem bir müddet sonra içime sinmemeye başladı. Araca Audio System marka stereo ve mono anfi bağlattım. Bu anfilerin en güzel yanları dönüştürücüye ihtiyaçları yok ve motor sesi sinyal sesi gibi sesleri içeri almıyor. Arkaya pandizot taktırdım 4 oval hoparlör ekledim. Önlerede 16 cm ds18 midrange bağlattım, ön kapı içlerinede yalıtım yaptırdım. Şu an ses muazzam derecede güzel oldu çok memnunum.

Aracınız
Civic FB7 2013
Kurduğum sistem bir müddet sonra içime sinmemeye başladı. Araca Audio System marka stereo ve mono anfi bağlattım. Bu anfilerin en güzel yanları dönüştürücüye ihtiyaçları yok ve motor sesi sinyal sesi gibi sesleri içeri almıyor. Arkaya pandizot taktırdım 4 oval hoparlör ekledim. Önlerede 16 cm ds18 midrange bağlattım, ön kapı içlerinede yalıtım yaptırdım. Şu an ses muazzam derecede güzel oldu çok memnunum.
bu pandizot icin arka cam altinda herhangi kesme yada cikarma islemi yapildimi eski hoparlorlerin oldugu yere direk monte edilebiliyormi orayi kesip cikarmadan

Geri