Civic FC5 Civic Fc5 ses sistemi

Aracınız
Civic FC5 2018
PIONEER TS-G1620F Serisi hoparlör takımı sipariş ettik. ilk aşamada ön kapılara montajı yapacaz, norminal güç girişi 40w olduğundan orjinal teyibi zorlayacağını sanmıyorum. Daha sonrasında ise araca anfi bağlayıp arka hoparlörleri Sony XS-GS1621 ile değiştirmeyi planlıyorum, artı olarak Sony XS-NW1202E Subwoofer ilede ses sistemini destekleyecez. Montajları yapıp deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.
Dediklerini yaptın mı

bu pandizot icin arka cam altinda herhangi kesme yada cikarma islemi yapildimi eski hoparlorlerin oldugu yere direk monte edilebiliyormi orayi kesip cikarmadan
Kesme delme yok ancak malesef ki arka camın hemen altındaki boydan olan büyük plastik parçayı sökmek gerekiyor. Onu sökmeden hoparlör pandizotu yerleşmiyor. Ben söktüm onu streçleyip kartona bırakıp kaldırdım.

Dediklerini yaptın mı
Yaptım hatta sonrasında yine değiştirdik hocam. Ön kapılara ds18 marka 16 cm midrange arkayada pandizot ile 4 tane pioneer 600w oval hoparlör taktık. Bagajda 25 cm pioneer slim subwoferimiz var. Ayrıca audio system marka 1 stereo 1de mono anfi taktım ve aküden gelen akım düşük kaldığı için 6.5 farad adison marka kapasitör taktım. Sesi oldukça iyi oldu ve audio system marka anfilerde dönüştürücü kullanılmadığından motor sesi sinyal sesi vs hiç bir parazit sesi gelmiyor. Kaba taslak ortalama 8000₺ civarında masraf ettik ama sonuna kadar değdi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Aracın normal orijinal hoparlörlerini değiştirmeden subwoofer taksam kaliteli bass verirmi?

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
FC5 orjinal hoparlör 4 adet mi 6 mı bizim? Ben bangır bangır bir ses değilde tok ve kaliteli bir ses arıyorum aslında orijinal hoparlörleri de beni tatmin ediyor diyebilirim. Aşağıdaki ilanın fiyatı nasıl? Bir de büyük kabin istemiyorum subwoofer da slim ince birşey iş görür ne önerirsiniz? Son olarak böyle bir tesisat yaptırmanın aracın garantisine etkisi olurmu? SOnucta elektriksel kesme biçme işlemleri yapılacak o yüzden kararsızım açıkçası. İstanbulda yaptıran ve memnun olan arkadaşlardan tavsiye alırsam sevinirim konuyla alakalı...

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
3 bin diyende var 10 bin diyen de anlamadım valla bişi

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Yaptım hatta sonrasında yine değiştirdik hocam. Ön kapılara ds18 marka 16 cm midrange arkayada pandizot ile 4 tane pioneer 600w oval hoparlör taktık. Bagajda 25 cm pioneer slim subwoferimiz var. Ayrıca audio system marka 1 stereo 1de mono anfi taktım ve aküden gelen akım düşük kaldığı için 6.5 farad adison marka kapasitör taktım. Sesi oldukça iyi oldu ve audio system marka anfilerde dönüştürücü kullanılmadığından motor sesi sinyal sesi vs hiç bir parazit sesi gelmiyor. Kaba taslak ortalama 8000₺ civarında masraf ettik ama sonuna kadar değdi.
Hocam ilk kullandığınız 16 cm pioneer ve sony ler duruyor mu sattınız mı?

Geri