1.8 Hb Sport 140 hp. Vs 1.5 Fk7 182 hp.

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
ek olarak şunu belirteyim. 182lik ister fc5 ister fk7 olsun, tek sıkıntısı sarmaktan öteye gidemeyen ve gücü aktartmayan ve 100e kadar sardıran konfor odaklı hatalı seçilmiş primacy 3 lastiklerdir. Bu bağlamda çok fazla kayıp yaşatıyor bu araca, sar gaz kes vsa aç, sar gaz kez esp aç olayından araba yürümüyor. Takın altın Asymetric 3, Pliot sport 4 veya p zero. sarmasın düşmesin tork steer olayın bakın bakalım nasıl yürüyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Amaç top speed değil ise hadi sen uzadın diyelim emin ol fark 20 metreyi geçmiyor ve yavaş yavaş o fark kapanıyor ve aynadan artık göremiyorumbirde şunu eklemek istiyorum ben hondanın hastasıyım amacım hiç bir aracı aşağılamak değil sadece 1.5-1.6 motor yerine bu paralara 2.0 motor 182 hp plsaydı o kasaya yakışmazmıydı çünkü gemi gibi araba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yorumunu taşıdım. Bize video borçlusun.
Rs sahipleri bu dediklerini pek kabul etmeyecekler gibi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
140hp ile 182 hp kafa kafayı mı kalkıyor, turbo araçla bir de torku yerlerde sürünürken 140lığın.Demek ki honda mühendisleri boşa çalışmış kafa patlatmış yıllarca 1.8 140lık kadar bir araç geliştirememiş. al gel de içinden geçeyim FK7 ile 140lığın....
Gerek yok arkadaşlar sakin olun :) 160 HP lik FB7 vardı Alp arkadaşımızda en son stendelon beyin,R8 bobinler ve ölümüne taslanmis üst kapak. En son motoru satmak için orijinale dondurmustu. Turbo motor ile basedilmez yani civata siksan HP aliyorsun Turbo Dizel olsa tamam ama iki benzinli araba bilemedim şimdi bana da mantikli gelmiyor. Bir etkinlik duzenleyebiliriz aslında hemde kaynasmis oluruz bende İstanbuldayim

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Gerek yok arkadaşlar sakin olun :) 160 HP lik FB7 vardı Alp arkadaşımızda en son stendelon beyin,R8 bobinler ve ölümüne taslanmis üst kapak. En son motoru satmak için orijinale dondurmustu. Turbo motor ile basedilmez yani civata siksan HP aliyorsun Turbo Dizel olsa tamam ama iki benzinli araba bilemedim şimdi bana da mantikli gelmiyor. Bir etkinlik duzenleyebiliriz aslında hemde kaynasmis oluruz bende İstanbuldayim

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeş sakiniz sorun yok da :) biraz mantık ya.Gün içinde fk7 sahipleri trafikte dahi çok tacize uğradığından ki bununla ilgili başlık var, epey aracı tecrübe ettik.Zaten dediğin gibi iş yüklemeye gelirse aracı çok fazla video var yüklü fk7 ile FN2nin nasıl da beraber yürüdüğü ya da 1 boy fark attığı...Ben şu an stock halden konuşuyorum, yüklemeyle işim olmaz.Orjinalciyim.:)

Aracınız
Civic FB7 2013
S

Silinen üye 20336

Guest
Bunlar da diğer ara hızlanma değerleri....Ekli dosyayı görüntüle 253124

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Test verileri ortada✅ Daha fazla cümleye gerek yok aslında ama veriler yok sayılınca bir kaç cümle de ben eklemek istedim.

Her ikisini ve FD6 1.6 atmosferik kullanmış birisi olarak söylüyorum. FD6’ya açık hava filtresi ve Motul 300V motor yağı koyulup denense 1.8’e rakip olur.

Jetta 1.4TSİ 122 hp bile 1.8’den çok daha dinamikti benim tecrübelerime göre. Golf 2007 140 hp’yi hiç saymıyorum bile...

BMW E46 318 143 hp nefes aldırmaz 1.8’e

Bu araçların hepsini de tokatlar 1.5T
Yani RS 207’yi geçemese bile 1.8’e yol vermez trafikli güzergahta benzer profildeki sürücülerle...

Pistte yarış olacaksa da 207 hız limiti belirlenir yada limit kaldırılır RS’den✅

Velhasıl üzerine öyle uzunca konuşulacak bir konu değil 1.8 & 1.5T tepişmesi?

Leon FR’yi “rampa yukarı” aracımda yaklaşık 5 yetişkin ağırlığında insan varken bir kaç metre farkla da olsa geçtim...

F. Mustang ve P. Panamera ile kapıştım sonucu görünce RS’ye teşekkür ettim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri