1.8 Hb Sport 140 hp. Vs 1.5 Fk7 182 hp.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
"
Bende 1.8 hb sport var gayet memnunum arabamdan,bahsettiğim 1.5-araç arkadaşımda bazen dolaştığımızda bi hız yapalım diyoruz 200 e çıkana kadar ölme....ölme demek istediğim 2.0 motor olsaydı beygiri aynı olsa daha yakışır olmazmıydı,kıçı kırık arabalar uzarken sen seyrediyorsun,,ayrıca şunuda söylim benim 220 bin tl olsa hiç gözümü kırpmam typera basarım parayı başka araba gözüm görmez

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam tüm mesajları okuyup ondan sonra cevap vereyim demiştim ama daha bu mesajda dayanamadım :D

Benim aracım da stock 1.5T RS ama kimse uzayamıyor yanımdan. bence siz hurafe bilgilerle boş yapıyorsunuz.

"200 e çok yüksek saniyelerde çıkıyor" şeklinde bir değerlendirme yazısı zaten olamaz.

2000 motor civic istiyorsanız gidin 330-350 bin TL ye Type-R alın.

gks

0
"

Hocam tüm mesajları okuyup ondan sonra cevap vereyim demiştim ama daha bu mesajda dayanamadım :D

Benim aracım da stock 1.5T RS ama kimse uzayamıyor yanımdan. bence siz hurafe bilgilerle boş yapıyorsunuz.

"200 e çok yüksek saniyelerde çıkıyor" şeklinde bir değerlendirme yazısı zaten olamaz.

2000 motor civic istiyorsanız gidin 330-350 bin TL ye Type-R alın.

Param olsa gözümü kırpmam alırım ama biraz abartı bir rakam yazmışsınız,2.0 motor 320 hp typer bile bu yazmış olduğun rakamlara tekabül etmiyor,benim demek istediğim 2.0 motor olsa beygiri gene 182 olsa 200 bin lirada olsa alınmazmı?160-170 veren 200 de verir

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Saygıdeğer forumdaşlar, bu konuda gereksiz bir cevap verme silsilesi gözlemliyorum ve müdahale etme ihtiyacı hissettim ✋
@gks nin belirttiği husus FN2lerin hız limitörü olmaması nedeniyle uzun mesafe draglarda 1.5 Turbo gruptaki araçları geçmesidir.
Benim daha önce gereksiz yere dahil olduğum draglarda normalde sabit bir mesafede yarışılmıyorsa "160da 4lüyü yakıp bırakacan yada 200de 4lüyü yakıp bırakacan" tarzında hız limiti olur. Ancak @gks nin bahsettiğinde açıkça bu limit yok, bu koşullarda top speed'i yüksek olan araç gücüne bağlı olmaksızın mesafe ilerledikçe öne geçecektir. Bir araç yazılımsal limitli, diğer araç limitsiz. Durum aslında kadar basit.
Limiti kaldırılmış 1.5 Turbo ile ilgili linkteki konunun incelenmesini tavsiye ediyorum.
Sonuç olarak lütfen bu konuda rica ediyorum benzer içerikteki mesajları sürekli tekrar ederek daha fazla tartışma yapmayalım :)
Herkese keyifli forumlar dilerim :)

Ek: Türkiye'de Hondata modulü ile limiti kaldırılmış bir FC5,

Şu karşılaştırma verilerine göre hesaplayacak olursak

1.5 turbo civic 200 kms ye ulaşmak için 40.9 saniyeye ihtiyaç duyuyor ve bu sırada 2.27 km yol gitmiş oluyor

1.8 honda ise 200 kms ye ulaşmak için 51.9 saniyeye ihtiyaç duyuyor ve bu sırada
2.89 km yol gitmiş oluyor.

Yani kabaca her iki araç 200 e kadar çıkma yarışı yapsa 1.8 honda bunu 1.5 Civicten 620 metre sonra ya da 11.9 saniye sonra başarabiliyor.

Elimizde veri olarak daha yüksek hızlanma verisi olmadığı için mecburen 200 kms yi örnek aldım.

Bu veriler yanlış ise bilemem ama dünyanın en güvenilir sitelerinden birisi.SmartSelect_20190623-222401.jpeg

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Param olsa gözümü kırpmam alırım ama biraz abartı bir rakam yazmışsınız,2.0 motor 320 hp typer bile bu yazmış olduğun rakamlara tekabül etmiyor,benim demek istediğim 2.0 motor olsa beygiri gene 182 olsa 200 bin lirada olsa alınmazmı?160-170 veren 200 de verir

1.5 turbo 182 bg varken niye 2.0 182 bg'lik araba alıp senede yüzlerce lira fazla vergi ve benzin parası vereyim Türkiye'nin halihazırdaki koşullarında hocam?
Gündelik kullanımda mevcut aracımın değerleri beni fazlasıyla tatmin ediyor. Yarışçı da değilim. Gerçekten son derece gereksiz bir tartışma halini aldı bu mesele. Herkesin zevkleri, beğenileri, beklentileri birbirinden farklıdır nihayetinde ve ben bu araçla gaza bastığımda bana yaşattığı hazdan fazlasıyla memnunum.
Umarım herkes benim gibi direksiyona geçtiğinde kendisini her yönden tatmin edecek araçlara sahip olur.

gks

0
Saygıdeğer forumdaşlar, bu konuda gereksiz bir cevap verme silsilesi gözlemliyorum ve müdahale etme ihtiyacı hissettim
@gks nin belirttiği husus FN2lerin hız limitörü olmaması nedeniyle uzun mesafe draglarda 1.5 Turbo gruptaki araçları geçmesidir.
Benim daha önce gereksiz yere dahil olduğum draglarda normalde sabit bir mesafede yarışılmıyorsa "160da 4lüyü yakıp bırakacan yada 200de 4lüyü yakıp bırakacan" tarzında hız limiti olur. Ancak @gks nin bahsettiğinde açıkça bu limit yok, bu koşullarda top speed'i yüksek olan araç gücüne bağlı olmaksızın mesafe ilerledikçe öne geçecektir. Bir araç yazılımsal limitli, diğer araç limitsiz. Durum aslında kadar basit.
Limiti kaldırılmış 1.5 Turbo ile ilgili linkteki konunun incelenmesini tavsiye ediyorum.
Sonuç olarak lütfen bu konuda rica ediyorum benzer içerikteki mesajları sürekli tekrar ederek daha fazla tartışma yapmayalım :)
Herkese keyifli forumlar dilerim :)

Ek: Türkiye'de Hondata modulü ile limiti kaldırılmış bir FC5,

Bakın ben zaten yanlış anlaşıldığımın farkındayım ben sadece düşüncemi dile getirdim 2.0 motor olsa bu kasaya yakışırdı dedim ve sonra 1.8 i-vtec le kıyaslama yapıldı dünden beri hep aynı muabbet almış başını gidiyor,ben hayatımda hondadan başka araca binmem,Trafikte hondadan başka arabayada yol vermemdurum bu kardeşim 1.8 ide yerin dibine sokup çıkarmalarına göz yumamazdım iyi akşamlar

gks

0
1.5 turbo 182 bg varken niye 2.0 182 bg'lik araba alıp senede yüzlerce lira fazla vergi ve benzin parası vereyim Türkiye'nin halihazırdaki koşullarında hocam?
Gündelik kullanımda mevcut aracımın değerleri beni fazlasıyla tatmin ediyor. Yarışçı da değilim. Gerçekten son derece gereksiz bir tartışma halini aldı bu mesele. Herkesin zevkleri, beğenileri, beklentileri birbirinden farklıdır nihayetinde ve ben bu araçla gaza bastığımda bana yaşattığı hazdan fazlasıyla memnunum.
Umarım herkes benim gibi direksiyona geçtiğinde kendisini her yönden tatmin edecek araçlara sahip olur.

Saol ALLAH razı olsun düşüncenize saygım var benimki sadece bir düşünce özgürlüğüiyi akşamlar

Geri