17 bin km sonrası LPG filtresinin hali

Merhaba lovato marka LPG filtresi 17 bin km sonrası halı sizce çok kirlimi  10 bin de bir değişimi yapılması istiyorya uzmanlar

Ekli dosyalar

• IMG_20190209_122836.jpg
    IMG_20190209_122836.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 245

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bildiğim kadarı ile kirliliği filtre üzerindeki birikim, yağ tabakası ve renk değişimine göre karar veriyorlar, kirli gazda o filtre boşlukları arasında parçacıklar birkiyor ve yağlı olabiliyor (Özellikle aygaz alınıyorsa).
Bence filtreniz iyi görünüyor ama benimki tamamen tahmine dayalı subjektif görüş :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bildiğim kadarı ile kirliliği filtre üzerindeki birikim, yağ tabakası ve renk değişimine göre karar veriyorlar, kirli gazda o filtre boşlukları arasında parçacıklar birkiyor ve yağlı olabiliyor (Özellikle aygaz alınıyorsa).
Bence filtreniz iyi görünüyor ama benimki tamamen tahmine dayalı subjektif görüş :)
Dediğin gibi Aygaz, filtrede aşırı derecede yağ birikmesine sebep oluyor. Ben yaklaşık beş yıldır Aygaz'dan almıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dediğin gibi Aygaz, filtrede aşırı derecede yağ birikmesine sebep oluyor. Ben yaklaşık beş yıldır Aygaz'dan almıyorum.
Bende uzun süredir kullanmıyorum hocam, LPG filtresinde çok garip yağlı bir tabaka oluşturuyor :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2014
selamlar hazır lpg konusu açılmışken bir tavsiyede bulunmak istiyorum. 2sene önce ışıklarda beklerken kalkış esnasında araç stop etti.otomatik araçta kimsenin aklına gelmez.hemen servise gittim sorun map sensörü hemen değişim yaptılar.nacizane tavsiyem map sensörünü kontrol ettirin.kazasiz cezasız sürüşler dilerim.

ywzckr

0
Merhaba lovato marka LPG filtresi 17 bin km sonrası halı sizce çok kirlimi  10 bin de bir değişimi yapılması istiyorya uzmanlar

Hocam buna soyle bakmak lazim diye dusunuyorum;
Filtre temizlen arac 100 km de 10 lt lpg harcasin
Hafif kirliyken 10.3lt
Orta kirliyken 10.6lt
Cok kirliyken 11.* lt
10000km dolduktan sonra orta kirlilikte olsun, bundan sonra her 100 km de 0.6 litre fazla yaksa 5000 km de 30 litre yapar 90-105tl arasi para yapar 10 bin km de 180-210 arasi yapar yakacagi fazla matrahla o filtre degisir gibime geliyor, siz araci gozlemleyip ona gore karar verebilirsiniz ben farazi olarak bu rakamlari tahminimce yazdim. Hava filtresi, yag filtresi ve lpg filtresini temiz tutmak zararli olmaz diye dusunuyorum. Bakimlari disarda yaparsaniz basa bas olabilir fazladan yakacagi matrahla.
Birde filtre asiri kirlenince farkli parcalara da zarari dokunur motora pis yakit gider yakit artar vb. O yuzden asiri kirlenmeden degismek daha kârlı gibime geliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

@ywzckr hocam elinize sağlık ? yetkili bı arkadaş sadece enjektörün ömrünü uzatır yakıta bı faydası olmaz dedi

ywzckr

0
@ywzckr hocam elinize sağlık yetkili bı arkadaş sadece enjektörün ömrünü uzatır yakıta bı faydası olmaz dedi

Rica ederim hocam, ne demek. yetkili arkadas benden bilgilidir ama enjektor omrune faydasi olmaz diye dusunuyorum ornegin 0.4 ms de gondermesi gereken yakiti kirli filtreden tam geciremedigi icin ya daha fazla yakit gonderir ya da filtreden kirli yakıt geçer, eger ayni yakiti gonderip filtre tikanikligindan daha az gecerse de fakir karisim olur ve sicaklik artar bu da motor asinmasini artirir. Fazla yakıt geciyorsa enjektor omru degismez ama kirli yakit geciyorsa filtreden enjektor omru azalir diye tahmin ediyorum. Arkadaşlardan daha bilgili birisi aciklarsa enjektor omrunu nasil artirabilir bende bilmek isterim bu konuyu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri