2. El Otomobilde Fiyat ‘Sıfır’a Tırmandı

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Olayın bir de bu yönü var maalesef. Bazıları aldatma için fırsatı kaçırmıyor...

İkinci elde akıl almaz yöntem: Hava yastığına köpük sıkan bile var
Yıl sonunda 7 milyon rakamına ulaşarak rekor kırmaya hazırlanan İkinci el oto piyasasında, fiyatlardaki yükseliş ise kimi modellerde yüzde 50’ye yaklaşmış durumda. İkinci elde yaşanan bu yogun ilgi ve fiyatlardaki aşırı yükseliş daha fazla kazanç sağlamak isteyen satıcıları ise akıl almaz yöntemlere itiyor. Bunların başında ise aracın hava yastıklarına sıkılan köpük geliyor. Aracın tüm yapısına etki yapacak aynı modele ait iki farklı aracın birleştirilmesi ya da lokal eklemeler ise çok titiz bir inceleme ile ancak tespit edilebiliyor. Sürüş esnasında hayati tehlikelere dahi yol açabilecek işlemleri gizlenerek satışa çıkarılan araçları satın alanlar ise sonradan öğrendikleri durum karşısında şaşkına dönüyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
Olayın bir de bu yönü var maalesef. Bazıları aldatma için fırsatı kaçırmıyor...

İkinci elde akıl almaz yöntem: Hava yastığına köpük sıkan bile var
Yıl sonunda 7 milyon rakamına ulaşarak rekor kırmaya hazırlanan İkinci el oto piyasasında, fiyatlardaki yükseliş ise kimi modellerde yüzde 50’ye yaklaşmış durumda. İkinci elde yaşanan bu yogun ilgi ve fiyatlardaki aşırı yükseliş daha fazla kazanç sağlamak isteyen satıcıları ise akıl almaz yöntemlere itiyor. Bunların başında ise aracın hava yastıklarına sıkılan köpük geliyor. Aracın tüm yapısına etki yapacak aynı modele ait iki farklı aracın birleştirilmesi ya da lokal eklemeler ise çok titiz bir inceleme ile ancak tespit edilebiliyor. Sürüş esnasında hayati tehlikelere dahi yol açabilecek işlemleri gizlenerek satışa çıkarılan araçları satın alanlar ise sonradan öğrendikleri durum karşısında şaşkına dönüyor.
Bile isteye , sadece para kazanmak için bu akla,vicdana, insan onuruna yakışmayan yöntemle insan hayatıyla oynayanlara ; yargılama sürecini cinayete teşebbüsten açacaksın, konulan kurallar uygulanıp denetlenmedigi sürece maalesef butür haberleri görmeye devam edeceğiz.Toplum olarak büyük bir ahlaki infial içindeyiz maalesef.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni yıldaki ilk mesajım olsun :)
Bakalım 2020 yılında otomobil fiyatları ne kadar olacak :unsure:
Sanki 2020 üretim araçlar Şubat sonu ülkemize gelecek gibi geliyor ?

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Yeni yıldaki ilk mesajım olsun :)
Bakalım 2020 yılında otomobil fiyatları ne kadar olacak :unsure:
Sanki 2020 üretim araçlar Şubat sonu ülkemize gelecek gibi geliyor ?

Henüz 2020'ye girmeden 31 Aralık 2019 günü 2020 Sıfır Civicler için 181000 istiyorlar. Sanırım fiyatların nereye gideceğine dair bir işaret bu olsa gerek!
1577832959278.png

Aracınız
Civic FC5 2020
Henüz 2020'ye girmeden 31 Aralık 2019 günü 2020 Sıfır Civicler için 181000 istiyorlar. Sanırım fiyatların nereye gideceğine dair bir işaret bu olsa gerek!
Ekli dosyayı görüntüle 256262
Sadece Honda için geçerli değil bu konu tüm araçlarda aldı başını yukarı yönlü gidiyor 181 e kapora alındı yazıyor satmış arkadaş bide alana satana hayırlı uğurlu olsun

Aracınız
Civic FC5 2020
Bile isteye , sadece para kazanmak için bu akla,vicdana, insan onuruna yakışmayan yöntemle insan hayatıyla oynayanlara ; yargılama sürecini cinayete teşebbüsten açacaksın, konulan kurallar uygulanıp denetlenmedigi sürece maalesef butür haberleri görmeye devam edeceğiz.Toplum olarak büyük bir ahlaki infial içindeyiz maalesef.
Sadece arabamı bakın yılbaşı yüzünden kuruyemiş sektöründeki uyanıklar %70-80 zam yaptı geçen gün peki inciri geçen sene tarladan 16-20 tl arasına alan bu herifler bu sene ürün bolluğundan 10-13 TL’ye aldı fakat hem ucuz alıp hemde zam yaptılar dediğiniz gibi TOPLUM OLARAK MAALESEF ahlaki konuda uçuruma gidiyoruz

Aracınız
Almasinlar, bizim millet elindekiyle yetinmesini ona iyi bakmasini bilmiyor. Arabadan sikilmak ne demek ? Ben ekonominin iyi oldugunu dusunmuyorum ama millette para oldugunu dusunuyorum. 2016 yilinda 73 bine aldigim sifir aracim 130 bin olmus(FB7) Iki kati neredeyse ustelik 45 bin km de yol gittim ne bu simdi ? Bence deger kazanmiyor paramizin degeri dusuyor. Yurt disinda arabalara ulasmak kolay oldugu halde insanlar yeni arabalara binmiyorlar yani ulkemizde arabalarin modelleride yuksek. Burada bir problem var bende bilemedim simdii

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Almasinlar, bizim millet elindekiyle yetinmesini ona iyi bakmasini bilmiyor. Arabadan sikilmak ne demek ? Ben ekonominin iyi oldugunu dusunmuyorum ama millette para oldugunu dusunuyorum. 2016 yilinda 73 bine aldigim sifir aracim 130 bin olmus(FB7) Iki kati neredeyse ustelik 45 bin km de yol gittim ne bu simdi ? Bence deger kazanmiyor paramizin degeri dusuyor. Yurt disinda arabalara ulasmak kolay oldugu halde insanlar yeni arabalara binmiyorlar yani ulkemizde arabalarin modelleride yuksek. Burada bir problem var bende bilemedim simdii

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Buda güzel ? almanyadan çok yeni arabaları bizde var diyorlar hep doğruluk payı vardır hep benim lafım araba konusu değil yeme içmedeki fırsatçılık ama dediğiniz gib toplum olarak bir şeyleri toplu olarak almadığınız zaman fiyatı aşağı olarak düşecektir ama bu sefer de kimse üretmeyecek ve talep olduğu zaman daha pahalı olacaktır
Araba konusunda maalesef biraz şatafadı seven millet olduk

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mayıs 2019 öncesinde 120binden araç alanlar bu piyasada en mantıklı hamleyi yapmış gibi görünüyorlar :unsure:

Aracınız
Civic FC5 2020
Mayıs 2019 öncesinde 120binden araç alanlar bu piyasada en mantıklı hamleyi yapmış gibi görünüyorlar :unsure:
Hocam merhaba 120 ye 2019 model Mayıs öncesi araç kim aldı acaba dream paket mi Kasım 2018 de 130 a exe eco yu ben alırken 115-120 idi elegance lar Kasım 2018 yalnız

Geri