2. El Otomobilde Fiyat ‘Sıfır’a Tırmandı

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Buda güzel ? almanyadan çok yeni arabaları bizde var diyorlar hep doğruluk payı vardır hep benim lafım araba konusu değil yeme içmedeki fırsatçılık ama dediğiniz gib toplum olarak bir şeyleri toplu olarak almadığınız zaman fiyatı aşağı olarak düşecektir ama bu sefer de kimse üretmeyecek ve talep olduğu zaman daha pahalı olacaktır
Araba konusunda maalesef biraz şatafadı seven millet olduk
MAALESEF HENÜZ KAZANMADIĞIMIZ PARAYI HARCIYORUZ VE BUNDA DA BİR PROBLEM GÖRMÜYORUZ!

Aracınız
Civic FC5 2018
Esasında kesinlikle haklı olduğunuzu düşünerek, şöyle devam etmek istiyorum.Her ay maaşımızdan arta kalanı birikim için kullandığımızda aylık enflasyonu bile yakalayamazken iki üç yıllık enflasyonu yakalamak mümkün olmuyor.Her dönem belli menkuller ciddi fiyatlandırma ile kapış kapış gidiyor (ev,araç vs). 2018 yazinda 100 bin olan araç,Aralık'ta 120,2019 yazında 130, sonbahar başı 140, yıl sonu 170 ...Tüm markalarda böyleydi... İnsanlar bir yerden trene binmek için fiyatı bir daha yakalayamam diyerek alım yaptılar.Yazin sıfır faiz ile borçlanan bir alıcı 140 bine aracını aldı ve şuan borcunu ödüyor (kazanmadığı para ile sahip olduğu aracin borcu) Bu duruma bakınca zararda görünmüyor,o zaman almasaydı şimdi almak çok daha zordu, tabi ki kârda da değil,bu tür fiyat yükselmeleri kâr ile açıklamak çok doğru değil, paramızın değer kaybıdır maalesef,alım gücünün ciddi düşmesi demektir.Arac üzerinde birikim sağlayıp nihayetinde ev almak fikrinde iseniz bunu kâr olarak düşünebilirsiniz ama yine sıfır araç alacaksanız maalesef durum hiç te öyle değil.

Aracınız
Civic FB7 2013
Düşük fiyattan alan karlıdır mantığıyla en fazla kar yapanlar 2010 yılında 40000 Tl'ye sıfır fd6 alanlar heralde :D

Aracınız
Civic FC5 2020
MAALESEF HENÜZ KAZANMADIĞIMIZ PARAYI HARCIYORUZ VE BUNDA DA BİR PROBLEM GÖRMÜYORUZ!
Evet kredi kartı yada kredi ile alış veriş maalesef kredi ye yönelmeleri araba ve ev alışverişi gibi insanlar diğer ihtiyaçlarından kısıyor bu da bence ekonomik krizi derinleştiriyor

S

Silinen üye 20336

Guest
2018 Eco Elegance'ın Ocak 2020 itibari ile sahibindeki ilanlara göre ortalama satış fiyatı 154.000 TL olmuş!

Ekli dosyayı görüntüle 256386
Güzel çalışma olmuş @mempse hocam. Canınıza, aklınıza sağlık. ????

Siz piyasa fiyatları hususunda sıkı takiptesiniz ve detaylı analizler yapıyorsunuz...
Bu fiyatlara bakarak mukayese etsek azami 15 bin km’de bir 2018 FC5 RS bugün ortalama kaç lira eder acaba hocam?

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Güzel çalışma olmuş @mempse hocam. Canınıza, aklınıza sağlık. ????

Siz piyasa fiyatları hususunda sıkı takiptesiniz ve detaylı analizler yapıyorsunuz...
Bu fiyatlara bakarak mukayese etsek azami 15 bin km’de bir 2018 FC5 RS bugün ortalama kaç lira eder acaba hocam?
Benim araba 2018 Eco Elegance olunca arada fiyatlara bakiyorum :)

15 bin km’de bir 2018 FC5 RS'e 165 bin istenir ve 160 bine alinir gibi duruyor. Sizin araclar 182 HP olunca yakit biraz problemli gibi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Benim mantığım şu şekilde çalışıyor bu konuda.

İkinci elde araç satanların çoğu yerine başka almak için satıyor.

Bunda da 0 araç fiyatlarını baz aldığı için ikinci el piyasası da 0 araç fiyatlarıyla paralel gitmesi ülkemiz şartlarında normal bence.

Yurt dışında ikinci el araç fiyatları ölü parasına diyoruz ama 0 araç fiyatları 1 yıllık maaş parası olduğu için ikinci ele çok itibar olmadığı için.

Ne yazık ki bizim ülkemizde kredisiz sıfır araç almak kolay olmadığı için ikinci el piyasası hareketli ve değerli bir mecra.

S

Silinen üye 20336

Guest
Benim araba 2018 Eco Elegance olunca arada fiyatlara bakiyorum :)

15 bin km’de bir 2018 FC5 RS'e 165 bin istenir ve 160 bine alinir gibi duruyor. Sizin araclar 182 HP olunca yakit biraz problemli gibi.
Ben de baktım da şimdi sahibinden internet sitesinden;
15 bin km’ye kadar olanların ortalama satış fiyatını 169 bin TL civarı hesapladım.

Ayrıca 2020 fiyat listesindeki 1.5T Elegance Otomatik ile 1.5T Executive+ Otomatik’in fiyatlarının ortalamasını alınca da 186 bin TL hesapladım. Her yıla en fazla 10 bin TL fiyat düşsek 166 bin TL eder demiştim kabaca.

İki hesap yöntemiyle ulaşılan sonuçlar bir birine yakın çıktı. ??

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu kadar yüksek piyasa da aracımı kaça satmalıyım?
2013 Honda civic elegance 73.000 km kaza boya tramer yok
Satınca sıfırını alacağım
O yüzden kaça alıcı bulabilirim arkadaşlar

Geri