2. El Otomobilde Fiyat ‘Sıfır’a Tırmandı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ne yorum yapacağımı şaşırdım ?
Fake olma ihtimali yüksek, bu çok dengesiz bir durum oluşturur.
Bana da çok fake geliyor hatta normal dönemlerde olsa imkansız derdim ama devletin tapuda %4 harç gibi bir geliri varken bu kadar büyük hacimdeki 2.el oto pazarına da vergisel tarzda bir düzenleme ile müdahale etmesi olabilir diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ufak bir hesaplama yaptım aracı aldıgım tarıhle ne kadar altın alınıyordu diye suan baktım ki Honda altınla aynı oranda Yukselmiş ki bu son ıkı üç ayda altın pik yaptıgı halde . Yani Honda demek = altın demek gibi bir şey

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İlgilendiğim araçlar içerinde belki de en az prim yapan (!) araç civic elegance eco oldu ilginç şekilde,ki civic az prim yapmadı.Premium yada D segment araçlar ile SUV araçlar çok ciddi pirim yaptı.
(Honda Eco elegance 161 bin ₺,➡️200 bin
Nissan qq visia 160 bin ₺ , ➡️ 212 bin
Skoda Superb premium 191 bin ₺,➡️280 bin
Vw Polo 1.0 confortline 112 bin ₺ ,➡️157 bin
Vw t-roc 185 bin ₺, ➡️290 bin tamamı otomatik araç...
Hepsi aynı dönem aldığım anahtar teslim fiyatlar...Yüzde 25 ile en az pirim Honda...)

Aracınız
Civic FC5 2018
Donanımhaber'de şöyle bir iddia dolaşıyor, bana fake geldi ama sizlerin görüşleri nelerdir?
d1c61ef2357c032f3962592446333d38.jpeg
Al satçının sonu gelmez,bu yasa çıkarsa ilk satıcılar aradaki farki da fiyata ekler piyasa yükselmeye devam eder,yada noter de 200 bine aldığı aracı 205 bine satış gösterir(240 tan kalan 35 e elden ister).Dolar /TL 1'e 5,1'e 6 olduğu sürece , küresel bir problem olmadığı sürece fiyatlar gevşemez...

Aracınız
Civic FC5 2017
-Noter masrafı
-Muayene
-Mtv
-Akaryakıttan alınan vergiler
-Bakım masraflarından alınan kdv
-Trafik cezası
Vs...

Şimdi bunlar yetmezmiş gibi 2.ele birde alim satim vergisi koysunlar diyorsunuz yani.

Bana da çok fake geliyor hatta normal dönemlerde olsa imkansız derdim ama devletin tapuda %4 harç gibi bir geliri varken bu kadar büyük hacimdeki 2.el oto pazarına da vergisel tarzda bir düzenleme ile müdahale etmesi olabilir diye düşünüyorum.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
-Noter masrafı
-Muayene
-Mtv
-Akaryakıttan alınan vergiler
-Bakım masraflarından alınan kdv
-Trafik cezası
Vs...

Şimdi bunlar yetmezmiş gibi 2.ele birde alim satim vergisi koysunlar diyorsunuz yani.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben olsun istemem ama olursa da artık şaşırmam diyorum.
Sizde “ hayır kesinlikle yapmazlar “ diyebilirmisiniz?

Aracınız
Civic FD6 2012
Al satçının sonu gelmez,bu yasa çıkarsa ilk satıcılar aradaki farki da fiyata ekler piyasa yükselmeye devam eder,yada noter de 200 bine aldığı aracı 205 bine satış gösterir(240 tan kalan 35 e elden ister).Dolar /TL 1'e 5,1'e 6 olduğu sürece , küresel bir problem olmadığı sürece fiyatlar gevşemez...
Sevgili Dostlar Fake oldugu devletin %50 ötv indirimi yapacagi yazmasindan belli.bir kere 5 yillik satista (kanuni adi deger artis kazanci olarak gecer gelir vergisi kanunu mukerrer 80.madde) aradaki farkin yuzde 20 sini hesaplamis o is oyle hesaplanmaz.yil bazinda enflasyon hesaba katilir vs.

Tek gercek var ülkedeki butun mal ve hizmetlerin fiyatlarinda yukselis oldugudur.
Herkese iyi forumlar.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
GALERİCİ KAZIĞI MAHKEME DE TEMİZLENMİŞ.
Hasarsız, Nokta hata yok, 10 numara araba diye 325 bin liraya sattığı arabada 45 bin liralık hasar çıkmış.
Alıcı galericinin sözüne güvenip ekspertiz yaptırmadan aldığı aracı 10 ay sonra satmaya karar verip, alacak kişi de ekspertiz yaptırınca
Ön kaputun değiştiği ve boyalar olduğu ve 45 bin liralık hasar olduğu, aracın değerinin 280 bin TL olduğu tespit ediliyor.
MAHKEME ; Satıcının dürüst olmadığı, hasarı söylemediği için aradaki farkı galericinin ödemesine karar vermiş.
SAHTEKÂRLIĞIN SONU

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri