2. El Otomobilde Fiyat ‘Sıfır’a Tırmandı

Aracınız
Civic FC5 2017

gunesec

Özel Üye
İlan açıklamasında “İşim gereği şehir dışına çok gidib geldiğim için km.e ondan yüksektir. herkez bilir ki uzun yolda yapılan km.e, kısa yolda yapılan km.den daha iyidir ve aracın motor ömrünü azaltmaz.” yazmış. O zaman travego bakayım ben

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hehehe. Sahibinden kız gibi travego, 3milyon km. Km uzun yolda yapılmış.

Aracınız
Bende bugün 2014 qashqai aldım. 1.5 dci düz vites.

Piyasa yüksek ve yükselmeye devam edecek gibi duruyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@HondaAnkara Bence halihazırda işinizi görecek bir aracınız varsa veya 1-2 yıl bekleyebilirseniz aslında tavrınız doğru olanı (y) Ama Türkiye^de uzun yıllardır otomobil fiyatlarının düştüğünü de hiç görmedim maalesef.

Türkiye'de otomotiv piyasası hükümet politikaları gibi anlık hareket ediyor.
Mesela FB7 Civicler 2012-2016 arası sıfırda satışta iken dizel+otomatiği yok diye piyasada beğenilmeyen ve satış adetleri düşük bir araçtı, Golf, leon, fluence, focus gibi araçların satış rakamları çok daha yüksekti. Ancak o çok sevilen araçlar yaşlanmaya başlayıp sorunları ayyuka çıktıkça işler değişmeye başladı.
2018 döviz kriziyle ve mazot fiyatlarınında yükselmesiyle birlikte şu anda az arıza yapan ve LPG takılabilen araçlar piyasayı domine etmeye başladı, sıfırı beğenilmeyen civicler ikinci elde bir anda ikinci elin altını durumuna geldiler :)

İşin garibi şu anda Dünya'da bir elektrik kombineli motor dönüşümü başlamak üzere, bütün markalar önümüzde 10 yıl için Hibrit, sonrası içinde elektrikli araçlara dönüşecek şekilde planlamalarını yapıyorlar ama piyasada bu dönüşümle ilgili en ufak bir hazırlık yok, Toyota Corolla modelinde büyük ümitlerle ülkemizde üretimini de yaptığı Hibrit yerine 1.6 klasik LPG uyumlu motora sahip araçları en çok satıyor.

Benim bir sonraki araç tercihim ekstra durum olmazsa muhtemelen hibrit araçlar olacak gibime geliyor.
Selamlar üstadım hybrid bende sıcak bakıyorum ama hemen hemen hiç trafiğe girmeden günde 50km yapan birine fayda sağlar mı hybrid. Uzun yolda hiç faydası yok sanıyorum doğrumudur? Araç benzinli ise gideceğin noktaya kadar benzinde gidiyor olacaksın.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selamlar üstadım hybrid bende sıcak bakıyorum ama hemen hemen hiç trafiğe girmeden günde 50km yapan birine fayda sağlar mı hybrid. Uzun yolda hiç faydası yok sanıyorum doğrumudur? Araç benzinli ise gideceğin noktaya kadar benzinde gidiyor olacaksın.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Hibridin uzun yolda pek avantajı şu aşamada yok, esas etkisi dur-kalk trafikte kendini belli ediyor (y) Eğer rutin trafiğiniz belirttiğiniz şekilde ise hibridin size yakıt anlamında pek katkısı olmyacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2017
hibrit almayın arkadaşlar gitmiyor aracı cok yogun trafıkde kullanıyor iseniz alın ama bu fark da alırken verecegıniz farka deyecek mi ? iyi araştırın bu konuyu + birde vergi masrafı var

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Dediğiniz şekilde tüm bireysel kredi faizlerinde artış söz konusu. Paralel olarak mevduat faizleri de artıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri