20 elegance eco rampa performansı

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba biz arabayı yeni aldık teslim alamaya gideceğiz merak ettiğim bir soru var,elegance ego rampalarda ki performansı nasıl bastığım da 150 km/h gibi hızları görebilir miyim tıkanma vs gibi sorunlar ile karşılaşır mıyım rahat sollamalar yapabilir miyim ?

gunesec

Özel Üye
Merhaba biz arabayı yeni aldık teslim alamaya gideceğiz merak ettiğim bir soru var,elegance ego rampalarda ki performansı nasıl bastığım da 150 km/h gibi hızları görebilir miyim tıkanma vs gibi sorunlar ile karşılaşır mıyım rahat sollamalar yapabilir miyim ?
Rampaya göre değişir. Ben hiç tıkandığını görmedim, hızlı gideceksen sıkıştığım zaman vites düşürüp yüksek devirde yola devam. Sakin kullanırım genelde.

Aracınız
Civic FC5 2020
En basitinden Toroslara çıktığımı varsayalım s modu yeterli olur mu bahsettiğimi yapabilmem için

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
En basitinden Toroslara çıktığımı varsayalım s modu yeterli olur mu bahsettiğimi yapabilmem için
Aldığınız model adı üzerinde ECO. Siz bir de düz yolu geçtim yokuşta performans bekliyorsunuz.
Rampaya gelmeden hızlanırsanız bir nebze daha rahat çıkarsınız ama uzun süren rampalarda ister istemez çekişten düşecektir.
Zaten S moda alıp hızlı rampa çıkacağım diye arabayı sıkıştırmanın da çok mantıklı bir tarafı yok.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Doğru vites ve yüksek RPM İile 150km/s hızları görebilirsiniz çok dik eğimi olmayan yollarda.

Bunun dışında ben Toroslar olsun, Kaçkar dağları olsun, Kaz dağları, Ilgaz olsun hepsini gezdim, herhangi bir çıkışta problem yaşamadım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aldığınız model adı üzerinde ECO. Siz bir de düz yolu geçtim yokuşta performans bekliyorsunuz.
Rampaya gelmeden hızlanırsanız bir nebze daha rahat çıkarsınız ama uzun süren rampalarda ister istemez çekişten düşecektir.
Zaten S moda alıp hızlı rampa çıkacağım diye arabayı sıkıştırmanın da çok mantıklı bir tarafı yok.

ecoyu piyasa da araba olmadığı için almak zorunda kaldım 1.5 182 HP olanı almak istiyordum bayide sadece eco varmış
Arabaya 240k veriyorsam performans istemem sizce de doğal değil mi ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Doğru vites ve yüksek RPM İile 150km/s hızları görebilirsiniz çok dik eğimi olmayan yollarda.

Bunun dışında ben Toroslar olsun, Kaçkar dağları olsun, Kaz dağları, Ilgaz olsun hepsini gezdim, herhangi bir çıkışta problem yaşamadım.

teşekkür ederim evvelden kullandığım araba 1.4 logan olduğu için ve en çok yaşadığım sorunlardan biri rampa performansı olduğu için en çok tedirginlik yaşadığım problem buydu

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
ecoyu piyasa da araba olmadığı için almak zorunda kaldım 1.5 182 HP olanı almak istiyordum bayide sadece eco varmış
Anlıyorum. Tabi ki herkes arabasının performanslı olmasını ister.
Ama zaten sizin önceliğiniz 1.5t olan modelmiş. Farklı bayilerden de sordurabilirsiniz imza sözleşme vs yapmadıysanız.

Aracınız
Civic FC5 2017
değil ekonomi istemen normal performans istemen değil

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçen 20 günlük tatilden döndüm, 5500 km yol yaptım aracım 10000 de Eco elegance.
Arabanın rampalarda hızım düşmemesi için 4000 deviri geçmek zorunda kaliyorsun ve çok bağırıyor, sollama yapman gerekiyor gaza basıyorsun bagirdigi kadar gitmiyor.

Özetle ben arabadan da araba kullanmaktan da soğudum.

Bir daha atmosferik motor almam

İlk fırsatta da değiştirmeyi planlıyorum.

Geri