2008 Elegance'da geri vitese atarken gelen ses hk.?

Merhabalar,

İlk aracim olan 2008 honda 1.6 elegance'imi 2 hafta önce aldim. Kafama takilan bir soru var. Bu forumu görünce bilgilendirecek kişiler olabilir diye konu açtım. acemiliğim için ayrica kusura bakmayın. Aracim otomatik şanzıman olup, d'den r'ye gecerken alttan bi ses gelmekte ve arac hafif sekilde sarsılıyor. bu durum anormal midir? ? Yardimci olanlara simdiden Teşekkürler

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=3534]AlpHonda[/MENTION] güle kullan. Aracın hayırlı olsun. P den r ye geçerken ses gelmesi mekanik yükten kaynaklı ama d den r ye tam frende durmuş halde ses geliyorsa şanzıman kaynaklı problem olabilir. Son kullanıcı olarak ilk başta şanzıman yağını kendin bir kontrol et derim. Yaşadığın şehri belirtirseniz belki arkadaşlar yönlendirebilir bilgi almak için.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba

Sanziman yagina kendim bakmaya cesaret edemedim ama bu hafta servise goturucem. Bursa'dayim ben hocam. acaba frene mi tam basmiyorum dedim bir de. Cok fazla yuklenmiyorum frene de. Bazi forumlarda normal diye okudum bu durumu.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba

Sanziman yagina kendim bakmaya cesaret edemedim ama bu hafta servise goturucem. Bursa'dayim ben hocam. acaba frene mi tam basmiyorum dedim bir de. Cok fazla yuklenmiyorum frene de. Bazi forumlarda normal diye okudum bu durumu.

Şanzıman yağı için yağ çubuğu vardır diye tahmin ediyorum.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Evet var ama baktigimda ne görürsem ne anlamaliyim onu bilemedim. Zaten herhalukarda servise Sanziman yagini degistirticem.

Şanzıman yağ çubuğunu motor soğuk ve sıcakken 2 durumda bak. Sıcak durumda park ettikten sonra 8 10 dk süzülmesini beklemen lazım tabi. Aşağıdaki video belki yardımcı olur.

https://youtu.be/SQ03IsUFLfU

Şanzıman yağ çubuğunu motor soğuk ve sıcakken 2 durumda bak. Sıcak durumda park ettikten sonra 8 10 dk süzülmesini beklemen lazım tabi. Aşağıdaki video belki yardımcı olur.

https://youtu.be/SQ03IsUFLfU

Teşekkür ederim. Uygulucam

Aracınız
Vites geçişlerinde (elle yapılan) sesleri duyman normal , TAKIR TUKUR PAT KÜT ses gelir. Normal duydugun ses , buna ek olarak da devamlı ileriye giden bi kuvveti ani bi hareket ile geriye döndürmeye çalışıyorsun ki ses vermesi de normal.

Şüphelenecek bir durum yok. [MENTION=964]maksu[/MENTION] nun dediği gibi şanzıman yağını kontrol ettir derim (aracın kilometresini yazmamışsın + servis kayıtları hakkında da bilgi vermemişssin )

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Vites geçişlerinde (elle yapılan) sesleri duyman normal , TAKIR TUKUR PAT KÜT ses gelir. Normal duydugun ses , buna ek olarak da devamlı ileriye giden bi kuvveti ani bi hareket ile geriye döndürmeye çalışıyorsun ki ses vermesi de normal.

Şüphelenecek bir durum yok. [MENTION=964]maksu[/MENTION] nun dediği gibi şanzıman yağını kontrol ettir derim (aracın kilometresini yazmamışsın + servis kayıtları hakkında da bilgi vermemişssin )
[MENTION=3083]webelectronics[/MENTION] ben direk gacırt diye bir ses algıladım. Eğer dediğin gibiyse zaten bir problem yoktur :) direk en kötüsüne yormuşum titremesi de normal bu arada.

Aracınız
[MENTION=964]maksu[/MENTION] istanbula yolun düşerse yaza ; geldiğin de benim aracı gör sen :) alman panzerine mi bindim dersin :)

sesin olması normal sonuçta dişliler arasında geçiş var :)

Geri