2008 Elegance'da geri vitese atarken gelen ses hk.?

Merhabalar,

İlk aracim olan 2008 honda 1.6 elegance'imi 2 hafta önce aldim. Kafama takilan bir soru var. Bu forumu görünce bilgilendirecek kişiler olabilir diye konu açtım. acemiliğim için ayrica kusura bakmayın. Aracim otomatik şanzıman olup, d'den r'ye gecerken alttan bi ses gelmekte ve arac hafif sekilde sarsılıyor. bu durum anormal midir? ? Yardimci olanlara simdiden Teşekkürler

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2008 Elegance'da geri vitese atarken gelen ses hk.?

Park yeriniz biraz eğimli ve park etme konusunda burda dikkat edilmesi gerekenler yazılmıştı onları yapmadı isseniz .dediğiniz sesi duyabilirsiniz .aklınızda bulunsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vites geçişlerinde (elle yapılan) sesleri duyman normal , TAKIR TUKUR PAT KÜT ses gelir. Normal duydugun ses , buna ek olarak da devamlı ileriye giden bi kuvveti ani bi hareket ile geriye döndürmeye çalışıyorsun ki ses vermesi de normal.

Şüphelenecek bir durum yok. [MENTION=964]maksu[/MENTION] nun dediği gibi şanzıman yağını kontrol ettir derim (aracın kilometresini yazmamışsın + servis kayıtları hakkında da bilgi vermemişssin )
Merhaba

Aynen dediğin gibi geliyor ses. Bicok yerde ben de normal diye okudum ama yine de icime kurt düştü sorayim dedim. Aracim 134 bin km de. Bu carsamba servise götürüp şanzıman yagina baktiricam.

130bin kmde bakim yapılmış. ama nelere bakılmis vs. Bilmiyorum. Acemiyim daha bu konularda. Bursa inallarda baktiricam bu çarşamba

Aracınız
130 bindeyse mutlaka 1 kere sanziman yagi degismistir. Ama ikinci degisim 100 de olacagi icin ve her 40 binde bir degisecegi icin siz ilk is olarak sanziman yagini degistirin. Lafi uzattim az :) maliyet olarak 120 150 arasi yag tutar.

Aslinda en guzeli motor yagi ve sanziman yagini birlikte degistirin kafaniz tahat etsin yeni bi sayfa acmis olursunuz araba icin.

130 bindeyse mutlaka 1 kere sanziman yagi degismistir. Ama ikinci degisim 100 de olacagi icin ve her 40 binde bir degisecegi icin siz ilk is olarak sanziman yagini degistirin. Lafi uzattim az :) maliyet olarak 120 150 arasi yag tutar.

Aslinda en guzeli motor yagi ve sanziman yagini birlikte degistirin kafaniz tahat etsin yeni bi sayfa acmis olursunuz araba icin.
Evet dediğin gibi yapicam.
Yeni bir sayfa acmak adina bakima götürüp kafamda soru isareti olmadan süreyim.

Aracınız
Empati kurup senin aldigin kilometrede arac alsam direk 1 2 milyarlik bakim masrafi ile yeni sayfa acarim ki daha evvel ki araclarim da yapmistim. Motor refti yaptirmistim mesela. 3 4 milyara mal ettim ama 6 sene sadece yag su bakimimdi. Baska bi degisene para vermedim :)

Konuyu toplamak gerekirse 130 binde bir aracda hersey cikabilir. Kronik hatalari bi kagida not edip servise oyle gidin derim. Belki 1 milyar tutar ama sonucta sadece yag ve su bakimlari olur bundan sonra ki kullanim hayatinda. Tabi bu benim dusuncem. Bir de maddiyat ile ilgili tabi ki durum.

Empati kurup senin aldigin kilometrede arac alsam direk 1 2 milyarlik bakim masrafi ile yeni sayfa acarim ki daha evvel ki araclarim da yapmistim. Motor refti yaptirmistim mesela. 3 4 milyara mal ettim ama 6 sene sadece yag su bakimimdi. Baska bi degisene para vermedim :)

Konuyu toplamak gerekirse 130 binde bir aracda hersey cikabilir. Kronik hatalari bi kagida not edip servise oyle gidin derim. Belki 1 milyar tutar ama sonucta sadece yag ve su bakimlari olur bundan sonra ki kullanim hayatinda. Tabi bu benim dusuncem. Bir de maddiyat ile ilgili tabi ki durum.
Valla su an dikkatimi çeken sadece geri Vitese atarkenki sesti onun disinda herhangi bir mekanik sorun yok benim gorebildigim. Ses vuruntu vs. ..vites geçişleri iyi.

Esim de süreceği icin cok iyi bi model de almak istemedim açıkçası. onun disinda saglam bi bakim yaptiricam tabi.

Aslinda hic aklimda yoktu bu araba ama aklima soktular alirken sonra da baska hicbir arac düşünemedim

Aracınız
Guzel bi servise girildiginde problemler ortaya cikar illa. :)

Arac bi bayana gore buyuk bir arac; bu sabah ise giderken gordum bizim kasayi kadin kullaniyor ama icinde kaybolmus. :) baktim gaza falan basiyor haliyle vin vin :) her iste bi hayir vardir diyelim. ;)

Geri