Civic FB7 2012 FB7 aracıma vavacars ön teklifi

2012 model 58500km FB7 otomatik benzinli aracımı yeni bir araç satın aldığımdan dolayı satmak istiyorum. 2008 yılından beri civic kullanıyorum, benim şansıma mı bilmiyorum ama gerek FD6 gerekse FB7 nin sorunsuzluğundan dolayı her iki araçtan da çok memnun kaldım. Ama Honda Civic maceram artık burada noktalanacak. Belki ileride SUV araç bakacak olursam ve yeni CRV modelleri beni cezbederse olabilir, kısmet.
Vavacars’ın sitesine biraz önce aracımın bilgilerini girdikten sonra bana iletilen ön değerlendirme sonucuna göre aracıma 876Bin TL değer biçmişler. Bu rakam piyasa koşullarına göre iyi midir bilemiyorum ama Çarşamba günü akşamına randevu aldım ve aracı fiziki olarak gösterip resmi tekliflerini alacağım. Sarı siteye baktığımda sanki bu fiyat fena değil gibi geldi bana. Sizce verilen bu fiyat (veya 30-40k daha düşüğü) nasıl ? Diğer taraftan, yeni aracımın da hem parasını hemde kaskosunu ödedim bile. Artık 3’e 5’e bakmayıp bu aracı bir an önce satabilirim, ki kaskosundaki %65 hasarsızlık indirimini zeyilname ile yeni araca aktarmak ve para iadesi almak istiyorum. Aracımın tek önemli kazası 2016 yılında fotoğraftaki gibi oldu. Kapı ve çamurluk yetkili serviste değişmişti. Belki bunu öğrendiklerinde teklif fiyatını muhtemelen düşüreceklerdir zaten.
Image1692558539.293110.jpg

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Beklemediğiniz kadar aşağılara çekebilirler.

Geçen hafta bir arkadaşımın aracına 1208 teklif verip 1150'ye çektiler ve sıfır problem bir araçtı. Sadece tamponunda sürtme vardı avuç içi kadar.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
2012 model 58500km FB7 otomatik benzinli aracımı yeni bir araç satın aldığımdan dolayı satmak istiyorum. 2008 yılından beri civic kullanıyorum, benim şansıma mı bilmiyorum ama gerek FD6 gerekse FB7 nin sorunsuzluğundan dolayı her iki araçtan da çok memnun kaldım. Ama Honda Civic maceram artık burada noktalanacak. Belki ileride SUV araç bakacak olursam ve yeni CRV modelleri beni cezbederse olabilir, kısmet.
Vavacars’ın sitesine biraz önce aracımın bilgilerini girdikten sonra bana iletilen ön değerlendirme sonucuna göre aracıma 876Bin TL değer biçmişler. Bu rakam piyasa koşullarına göre iyi midir bilemiyorum ama Çarşamba günü akşamına randevu aldım ve aracı fiziki olarak gösterip resmi tekliflerini alacağım. Sarı siteye baktığımda sanki bu fiyat fena değil gibi geldi bana. Sizce verilen bu fiyat (veya 30-40k daha düşüğü) nasıl ? Diğer taraftan, yeni aracımın da hem parasını hemde kaskosunu ödedim bile. Artık 3’e 5’e bakmayıp bu aracı bir an önce satabilirim, ki kaskosundaki %65 hasarsızlık indirimini zeyilname ile yeni araca aktarmak ve para iadesi almak istiyorum. Aracımın tek önemli kazası 2016 yılında fotoğraftaki gibi oldu. Kapı ve çamurluk yetkili serviste değişmişti. Belki bunu öğrendiklerinde teklif fiyatını muhtemelen düşüreceklerdir zaten.
Ekli dosyayı görüntüle 271338
iç temizlik, dış temizlik, fren-lastik bakım durumu hepsini göz önüne alıp öyle bir reel fiyat çıkarıyolar gidince.

iç temizlik, dış temizlik, fren-lastik bakım durumu hepsini göz önüne alıp öyle bir reel fiyat çıkarıyolar gidince.

Yetkili kişi araçta değişen olmasaydı gelecek teklif kesinlikle 800-810bin arasında olurdu dedi ve tam dosta gidecek bir araç olduğunu itiraf etti.
Esasında ben eşimi ikna edemedim, yoksa aracı satmayıp ikinci araç olarak tutmayı düşünüyordum, ama işin kötü tarafı ben senede 6-7 bin km yol yapıyorum ve evde ikinci aracı kullanacak insan yok (eşimde ehliyet var ama kullanmıyor, oğlum henüz 16 yaşında ve en az 2 yılı var). İkinci araç olması için elle tutulur bir sebebim yok malesef. Bu kadar uzun süre FB7 yi kullandıktan sonra da duygusal bir bağ mı oluştu bilmiyorum ama hem FB7 yi satacağım hem de artık Honda ya veda edeceğim için de üzülmüyor değilim yani.

Muhakkak haklısınız, ama ben şahsen sarı site ve oradan gelecek abuk sabuk mesajlarla uğraşmak yerine %5-10 daha ucuza hemen satışı tercih ediyorum. Sonuçta riskler içersede benim için parayı derhal değerlendireceğim farklı enstrümanlar var. Bugün 770bin fiyata vavacars ile sözleşme imzaladım ve aracı teslim ettim. Pazartesi günü noterde imza atacağım ve 3 saat içerisinde ödeme yapacaklar. Sarı sitedeki fiyatlarda bana göre inanılmaz abartı. 130bin km deki 11yıllık FB7 ye 850-900 bin istemeleri de bence anormal. Ha 30-50bin düşük satmış olabilirim ama benim için eldeki 1 kuş daldaki 2 kuştan her zaman için daha değerlidir. Bu benim şahsi düşüncemdir, herkesin düşüncesine de ayrıca saygı duyarım tabiki. Aracı teslim ederken de ayrı bir üzüntü duydum gerçekten. Hoşçakal Honda.

Geri