2012 fb7 oksijen sensörü

dodi34

0
Aracınız
Herkese merhaba,

2012 fb7 atiker lpg li civic var.
Araba lpgde arıza ışığı yakıyordu onu yaptırdık . Şimdide oksijen sensörü ve katalizör hatası veriyor. Katalizör sordum bugün 1000 tl dendi. Egzozcu büyük ihtimalle Oksijen sensörü arızalı dedi. Bu sensör temizlesek randıman verir mi başına gelen oldu mu acaba? Ve bizim arabanın katalizörü boşaltılmıyomuş dedi usta doğru mudur teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2012 fb7 oksijen sensörü

Hava hortumu dediğiniz hava filtresi midir yorum için teşekkürler

Hava filtresinden öne doğru çıkan ve arkada motora giden hortum çiftinin ikisini de kastediyorum özellikle arkadan motora giden hortumda çok ufak yırtık varsa motor hava benzin karışımı optimum ayarlayamaz ama hemen arıza da vermez diye biliyorum.

Son düzenleme:

dodi34

0
Aracınız
Hava filtresinden öne doğru çıkan ve arkada motora giden hortum çiftinin ikisini de kastediyorum özellikle arkadan motora giden hortumda çok ufak yırtık varsa motor hava benzin karışımı optimum ayarlayamaz ama hemen arıza da vermez diye biliyorum.

Sabah bir kontrol edeyim sökmesi basittir inşallah:)

Aracınız
Katalizörün durumu çözüldümü hocam? Fb7 2012 sahibiyim katalizör hatası var. Daha yaptırmadım. Usta hemen yaptırmazsan sorun olmaz diyor. Fiyatları da pahalı. Ayrıca subap ayarı da yapacak. Acaba ustayı mı değiştirsem. (Aracı yeni aldım da)

dodi34

0
Aracınız
Çözüldü hocam çok şükür. Arabanın çekişi muazzam derece arttı . Arıza lambam yanmıyor şuan . Katalizör honda kendisi 6000 tl ye dışardada 1000 tl ye kadar buldum ilk benim gibi temizleyip kontrol et bedavadan okadar para verme bence

eros

0
Bu katalizör temizliğinin belli bir zamanı var mi?2012 fb7 aracimi 1 sene.oldu alalı fakat katalizör temizliği yapilmamistir diye düşünüyorum.Yaptirmalimiyim acaba?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dodi34

0
Aracınız
Bu katalizör temizliğinin belli bir zamanı var mi?2012 fb7 aracimi 1 sene.oldu alalı fakat katalizör temizliği yapilmamistir diye düşünüyorum.Yaptirmalimiyim acaba?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınızda hata kodu çıktığında anlarsınız zaten katalitik verimliliği hatası veriyor p0420 eğer hata yok ise kurcalatmayınız

Geri