2012 fb7 oksijen sensörü

dodi34

0
Aracınız
Herkese merhaba,

2012 fb7 atiker lpg li civic var.
Araba lpgde arıza ışığı yakıyordu onu yaptırdık . Şimdide oksijen sensörü ve katalizör hatası veriyor. Katalizör sordum bugün 1000 tl dendi. Egzozcu büyük ihtimalle Oksijen sensörü arızalı dedi. Bu sensör temizlesek randıman verir mi başına gelen oldu mu acaba? Ve bizim arabanın katalizörü boşaltılmıyomuş dedi usta doğru mudur teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
"ışık yandı yeniden" demişsiniz, ama çekiş ? yine düşük mü ve ses yine kötü mü? çünkü başka birçok arabada duydum, kendim de yaşamıştım. oksijen sensörü sağlam da olsa bir süre sonra yeniden yanıyor. birçok LPGli araçta bunu duydum. o yanıyordu (3-4 haftada bir) ben gidip söndürtüyordum ustaya. alışmıştım yani:) ama çekiş düşüklüğü ya da başka bir sıkıntı yaşamıyordum..
durumunuz garip ve tatsız.. umarım bir an evvel hallolur..

hguclu

0
Aracınız
Aynı sorun bende de var. Ankara asil otogazdaki LPG ustası katalizör değişecek dedi ısrarla, benzinde kullandım bir depo ışık yanmadı. Yani sorun katalizör veya oksijen sensörü değil genelde, LPG ayar veya parça uyumsuzluğu. Kaç defa ayarlattım ışığı söndürüyorlar eve varmadan geri yanıyor. En son iyice söylenince bir gün bırak yol kalibrasyonu ve ayarı yapalım dedi. Tabi bende içimden söyledim söyleyeceğimi. Kendileri taktığı için ayar ve ışık söndürmeye para alamıyorlar dolayısıyla hiç ilgilenmiyorlar. Sesini çıkarmazsan o şekilde yaşamaya devam. Canım ülkemde 'usta' yı mumla arar olduk..

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Katalizörün durumu çözüldümü hocam? Fb7 2012 sahibiyim katalizör hatası var. Daha yaptırmadım. Usta hemen yaptırmazsan sorun olmaz diyor. Fiyatları da pahalı. Ayrıca subap ayarı da yapacak. Acaba ustayı mı değiştirsem. (Aracı yeni aldım da)

Hocam nerde yaptırdınız temizliği, benim araçts aynı sorunu vermeye başladı.

P0420(67) katalizör sistem eşiğin altında
P0420(165) arka bank katalizör sistem etkisi eşiğin altında hataları var.

2013 fb7 var bende de aynı hata vermeye başladı p0420 hatası bir çok kişi LPG yazılımından olduğunu söylüyor sorunu çözebildiniz mi siz

VIA_A1_1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar 2012-2013 gibi bi honda nın katalizörü öyle arıza filan kolay kolay yapmaz boşyere servise işi bilmeyen ustalara kurcalatıp paranızı çarçur etmeyin. Benimde sürekli lamba yanıyor. Terakki katalizörü değiştirelim diyor. (Katalizör kullanıcı hatası diye geçiyor nasıl becereceksek bozmayı! )
Ben arkadaşım oksijen sensörünü değiştirdi çözdü olayı bende yapiyim dedim çıkma orjinal aldım bende çözülmedi hala devam ediyor.
Bende lamba yandıkça kendim telefondan bağlanarak söndürüyorum.
Çözümü katalizör de değil o kesin. Lpg cilere gidin yetkili bayiler arabayı 300-400 km de benzinde kullandırıyolar lamba yanmazsa gelin biz hallederiz diyorlar. Birde arabada elektrik kaçağı varsa o da sebep olabilirmiş. Ben ustanın ve servisin olmadığı bir il de görev yaptığım için daha yapamadım ama lpg cilerle çözülebilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı sorun bende de var. Ankara asil otogazdaki LPG ustası katalizör değişecek dedi ısrarla, benzinde kullandım bir depo ışık yanmadı. Yani sorun katalizör veya oksijen sensörü değil genelde, LPG ayar veya parça uyumsuzluğu. Kaç defa ayarlattım ışığı söndürüyorlar eve varmadan geri yanıyor. En son iyice söylenince bir gün bırak yol kalibrasyonu ve ayarı yapalım dedi. Tabi bende içimden söyledim söyleyeceğimi. Kendileri taktığı için ayar ve ışık söndürmeye para alamıyorlar dolayısıyla hiç ilgilenmiyorlar. Sesini çıkarmazsan o şekilde yaşamaya devam. Canım ülkemde 'usta' yı mumla arar olduk..

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam herhangi bir çözüme ulaşan oldu mu ?

Aracınız
Bu konuyla alakalı Bence Candan Mühendislik de görüşün YouTube'da videolar var

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba benim de aracım 2014 fb7 ve atiker lpg li. Sizde aracınızın verdiği arıza kodu nedir? Benimkisi p0420 ve bu arıza katalizörle ilgili. Aracım henüz 63000 km'de ve aracımı aldığım 46000 km'den beri bu arızayla uğraşıyorum. Benden önce sanırım 26000 km'de bu arızayı vermeye başlamış. Egzoz ustası katalizör değişmeli. Katalizör özelliğini yitirmiş dedi. Ayrıca takacağı katalizörün matay marka (orjinaliyle aynı) olduğunu söylüyor ve işçilik dahil 2000 tl para istiyor. Size 1000 tl fiyat vermişler dediniz. Katalizör ne markaydı?

Aracınız
arkadaşlar aynı sorun bende de var.( Honda 2014 elegance fabrikasyon lpg-30.000 de katalizör arızası verdi(şuan 70.000 km hala veriyor). Ankara da servis değişmesi gerekiyor dedi.(garanti dışı imiş 5000 tl istiyor). Ankara da birkaç yere daha gösterdim tam cevap alamadım(gaz ayarı yaptılar-içini temizlediler yine olmadı). Valla aracımdan soğudum.

KATALİZÖR BYPASS işlemini önerenler var mı?(veya ARIZA LAMBASININ yanmamasını sağlayacak birşey).
BUNU daha önce yapan var mı?
EKSİLERİ ARTILARI nedir?
MUAYENDEN gecer mi?
ARIZA LAMBASI sürekli yanmaya devam eder mi?

Aracınız
Bu konuyla alakalı Bence Candan Mühendislik de görüşün YouTube'da videolar var

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu konu askıda kalmış sanki
Çözüm bulan oldu mu arkadaşlar?
İlle de katalizör mü değiştirdiniz?
Çok şükür bir sorunum yok ama forumda dolaşırken dikkatimi çekti ve merak ettim

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik