2012 sonrası Fb7 kasaların cam açma tuşlarında aydınlatma olmaması hakkında.

Merhaba,aracım 2015 model.Forumda baya araştırma yaptım.İp/şerit neon uygulayanların başlıklarını okudum.2012 yılındakilerde aydınlatma olduğu için sadece parklar ve farlar açıkken cam açma soketlerinden elektrik alınabiliyor.Yine Muhsin beyin yaptığı çalışmada gündüzleri de yanmasında bir sakınca görmediğini belirtmiş.Ben yapmak istediğim ip neonların sadece parklar ya da farlar açıkken yanmasını istiyorum.Parklar ya da farlar açıkken şoför tarafı hariç cam açma tuşlarında aydınlatma yok.Bu durumda kapılardaki neonların elektrik bağlantısını nasıl yapabilirim? Ön konsol bir şekilde halledilir ama şoför harici kapılar sıkıntılı.Bu durumda siz değerli üstadların önerilerine açığım.Hayırlı geceler dilerim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba,aracım 2015 model.Forumda baya araştırma yaptım.İp/şerit neon uygulayanların başlıklarını okudum.2012 yılındakilerde aydınlatma olduğu için sadece parklar ve farlar açıkken cam açma soketlerinden elektrik alınabiliyor.Yine Muhsin beyin yaptığı çalışmada gündüzleri de yanmasında bir sakınca görmediğini belirtmiş.Ben yapmak istediğim ip neonların sadece parklar ya da farlar açıkken yanmasını istiyorum.Parklar ya da farlar açıkken şoför tarafı hariç cam açma tuşlarında aydınlatma yok.Bu durumda kapılardaki neonların elektrik bağlantısını nasıl yapabilirim? Ön konsol bir şekilde halledilir ama şoför harici kapılar sıkıntılı.Bu durumda siz değerli üstadların önerilerine açığım.Hayırlı geceler dilerim.

Hattı kısa far tesisatından alır iseniz olabilir, [MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam var mı aklına gelen bir şey?

Hattı kısa far tesisatından alır iseniz olabilir, [MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam var mı aklına gelen bir şey?
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam parklardan-koltuk ısıtıcı aydınlatmasından bir şekilde tesisat alınır ancak kapılara aktarmak fitillerin ordan geçirmek baya zahmetli sanırım.Özellikle arka kapılara ulaştırmak baya zorlar gibi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV

Aracın modeli kaç bilmiyorum ama parkları açınca çakmaklığın lambası yanmakta. Bir roleye sinyal alıp çakmaklık voltajını da tetikledi mi arkadaşın problemi çözülür. Role şart ama zira o küçük kablo neonu çekmez.

Aracın modeli kaç bilmiyorum ama parkları açınca çakmaklığın lambası yanmakta. Bir roleye sinyal alıp çakmaklık voltajını da tetikledi mi arkadaşın problemi çözülür. Role şart ama zira o küçük kablo neonu çekmez.
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam 2015 makyajlı kasa çakmaklıkta kapak var.Farları açınca oraya bir aydınlatma gelmiyor.IMG_9142.JPG

2012 sonrası Fb7 kasaların cam açma tuşlarında aydınlatma olmaması hakkında.

O zaman parkların sigortası üzerinden gitmen lazım dostum.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Koltuk ısıtmanın aydınlatmasından alınabilir mi? Bir de park sigortasından hattımızı çektik arka kapılara fitil içlerinden geçirmek zorlar mı?

Son düzenleme:

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Koltuk ısıtmanın aydınlatmasından alınabilir mi?

Yine role kullanmak lazım hocam. 12 v/ 12 v tetiklemeli role kullanarak tabi ki olabilir. Ama çektiği akıma göre seçmeniz lazım hocam. Örneğin 1 mt de atıyorum 2a çekiyor ise 5a lik role alıp 110 v çevirici öncesine sigorta koyun.

Yine role kullanmak lazım hocam. 12 v/ 12 v tetiklemeli role kullanarak tabi ki olabilir. Ama çektiği akıma göre seçmeniz lazım hocam. Örneğin 1 mt de atıyorum 2a çekiyor ise 5a lik role alıp 110 v çevirici öncesine sigorta koyun.

[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam cahilliğime verRöle dedin,sigorta dedin bende mavi ekran hatası verdi.İp neon ile gelen trafo/modül de bahsettiğiniz aynı işi görüyor mu?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam cahilliğime verRöle dedin,sigorta dedin bende mavi ekran hatası verdi.İp neon ile gelen trafo/modül de bahsettiğiniz aynı işi görüyor mu?

Hocam tekrar merhaba.

Şöyle aktarayım. Düğmeye gelen aydınlatma ledi tesisatı ve sigortası yüksek akımlara dayanmayacağı için biz bu uçları sadece anahtarlama için kullanıp tesisata zarar vermeyeceğiz. Aşağıdaki fotoğrafta bir rolenin basit çizimi var. Parklar açıldığında çakmqklıktaki voltajı neona verecek özetle. 24 v yazdığına bakma senin alacağın 12 v luk bir role olacak. Ama anlamıyor isen bu işe pek bulaşma, bilen birine yaptır.

Şimdi ledin artısı ve eksisi paralel bir şekilde ek ile 86 ve 85 nolu uçlara gelecek. Ledde enerji olduğu sürece neonu sürecek. Çakmaklığın artısı 30 numaraya. El wire hattı da 87 nolu uca bağlanacak. El wire hattının şasesini de (eksi ucu) gövdeden alacaksın. 87a ucu boşta kalacak. Oraya bağlarsan parklar kapalı iken neonlar yanar. Bu arada güvenlik amaçlı araya da bir sigorta koyman karına olur. T24S4-b.jpg

Geri