2013 fb7 kısa far kodu?

H11 ds4.. [MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam.[/QUOTE [MENTION=6]Trust[/MENTION] Hocam iyi günler. Yardımcı olursanız çok makbule geçecek. Philips d2s 4300k yerine Philip s d4s 4600k alsam araca uyum sağlar mı? Ne gibi farklılık olur? Daha mı aydınlık gösterir? 4600k yı biraz daha uyguna buldum ondan çift alayım diyorum. Siz ne önerir siniz? Çok teşekkür ederim.

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=11876]Stillwater[/MENTION] araciniz fb7 ise d4s alacaksiniz. 4600k gun isigina yakin bir renk. 6000k ise daha beyaz bir renk.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Arkadaşlar kafama takılan konu şu. Aracı ilk çalıştırdığımda kısa far ampulü yanıyor. 5 dk sonra sönüyor. Bu ampul orijinal değil. Orijinal olan far ampulunde sıkıntı yok. Patlayan bozulan ampulun hiç yanmaması gerekmez mi? Elektronikten kaynaklı olabilir mi yoksa kesin far ampulümüdür?

Burdan orijinal FB7 kısa far ampülü arayan arkadaşları bilgilendirmek için yazıyorum. Çünkü bu konuyla ilgili ciddi olarak araştırma yaptım ve maalesef tatminkar bir bilgi alamadım. İllaki birilerinin işine yarayacaktır yazdıklarım. Aracın üzerinde bulunan kısa far ampulü modeli Philips d4r 4300k modeli. Servis çift kısa far ampülüne 690 TL+150 TL işçilik istedi. Orijinal ampulü internette en uygun çiftini 600 TL ye buldum. Araştırırken D2S Philips 4300k ampuller fiyatıyla dikkatimi çekti, çünkü aynı sokete sahipler ve 3 de 1 fiyatına. Satıcıya sordum olmaz dedi. Fiyat yüksekliği beni alternatif arayışına itti. Photon markasını araştırdım, garanti vermediklerini söylediler ve açıkçası yan sanayi bir ürün de kullanmak istemedim araçta. Sonra bu işi oturduğum yerde çözemeyeceğimi anlayarak bir arkadaşımın tavsiyesi ile Ankara İvedik Sanayide bir aksesuarcıya gittim. Arkadaşlar Philips D2S 4300k taktılar. Tamponu komple indirerek montaj yapıldı. 2 adet te turuncu gündüz ampulü taktırdım. Toplam işçilik dahil 300 TL para verdim hepsine. D4S ile D2S arasında belirgin bir fark olmadığını yüksek model yeni nesil araçlarda bir satış pazarlama stratejisi olarak bu ampullerin kullanıldığını belirttiler ve 2 sene de ampüllere garanti verdiler. Söylediklertam olarak kafama yatmasa da taktıkları ampüllerin orijinalle hiçbir farkı olmadığını görmemle ve sene garanti vermeleriyle ikna oldum. Velhasıl kelam 700-800 lira vermek gerekmiyor orijinalci arkadaşlar. Gönül rahatlığı ile Philips D2S 4300K takabilirsiniz aracınıza. Kendiniz takmayı becerebiliyorsanız internette adedi 80 TL ye bile var.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11876]Stillwater[/MENTION] Paylaşım için teşekkürler.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=11876]Stillwater[/MENTION] sanırım etiketlemede problem oldu ve bildirim bana gelmedi. Ds4 lerin 5 dk sonra sönmemesi için besleyici kondansatör takmak lazım ama hiç o hesaplamalara girmedim. Ds2 konusuna gelince piyasada dönüşüm kitleri bayağı yaygın. Bundan kaynaklı da balast lar uyum sağlıyor ve enerji problemi oluşmuyor. Yeni farlarınız hayırlı olsun.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikli olarak bayramınızı tebrik ederim arkadaşlar. Malumunuz kisa farlarla ilgili bilgilerimi bu konu başlığında belirtmiştim. Ancak süregelen bir sorunum var ve beni çıldırttı. Zira şuan yoldam geldim. Ve hemen yazmak istedim.

Aracımda farları değiştirmeden önce sol kısa far ampülü ilk kontakta yanıp 1-2 dk sonra sönüyordu. Bu orijinal olan ampüldü. Sağ taraf ise yan sanayii bir malzemeydi. Onda sorun yoktu iki far arasında renk farklılığı da vardı. Önemsemedim kullanıyordum öyle bozulduğu güne kadar. Aracı Ocak ayında böyle almıştım. Neyse ben bu kendi kendine sönen farı birkaç yere sordum, durumunu anlattım far ampulunden kaynaklı dendi. Bende araştırarak ve tavsiye alarak bir yere çift adet Philips D2S 4300k montajını yaptırdım. Bugün şehir dışından gelirken aracın sol far ampülü yine sönmeye başladı. Farları kapayıp açınca 1-2 dk yanıp sonra tekrar sönüyor. İlk yandığında 2 far da tam enerjiyle yanıyor. 2 dk sonra sol komple sönüyor, sağ tarafında bariz şekilde enerjisi azalıyor sol far sönünce. Görüş mesafesi haliyle iyice düşüyor. Akşam vakti uzun yolda zifiri karanlıkta beni rezil etti. Farı komple kapatıp 1 sn bekleyerek tekrardan açarak ve bunu 3 4 saatlik yolda neredeyse 2 dk bir yaparak geldim. Düşünün rezilliği. İşin garip tarafı yolculuğumun son 30 dk sinda sorunsuz çalıştı farlar.. Cidden buna ayıracak fazla zamanım da olmuyor bu ne arızasıdir? Far ampülü mü, akü mü, elektrik mi başka birşey mi? Lütfen biri bana bişey söylesin kurtulayım su olaydan. Başınızı ağtıttım kusuruma bakmayın.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11876]Stillwater[/MENTION] Hocam geçmiş olsun, bana elektrik tesisatın da sorun var gibi geldi [MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam elektrik konusunda daha bilgili görünce yorum yapacaktır.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
[MENTION=11876]Stillwater[/MENTION] öncelikle geçmiş olsun, ben kendi tecrübemi aktarayım kararı siz verin. Bende fd6 var , kısalar orjinal xenon , uzunları photon led kendim yaptım ,sisler de aldığımda xenondu. Sislerin sağ tarafı yaktıktan 5-10 dk sonra tahminimce ısındıktan sonra sönüyordu. 1-2 yerden fikir aldıktan sonra ampülünü çift olarak değiştirdim sonuç yine aynı. Xenon tesisatını da yeniledim(beyin vs.) yine aynı. Ne hikmetse hep sağ sönüyordu. Bende niken led taktım bidaha da ne sönme ne bişey kalmadı. Neden sönüyordu bilmiyorum ama led takınca problem çözüldü. Belki de ampül ile tesisat uyum sağlamıyor olabilir.

iPhone cihazından gönderildi.

Geri