2013 fb7 kısa far kodu?

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] sende ki ile bu aractaki ayni sorun degil ama. Senin aracinda ki sonradan takilan xenon burdaki sorun fb7'nin orjinal kisalardaki mercekli xenon. Benimde sol ampul patlamisti once rengi kirmiziya dondu sonrada bi anda sonmeye baslamisti. Aliexpressten bi takim d4s siparis verdim canavar olmustu :)

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Ali expresten hangi markaa almıştınız. Gerçi Arıza ampülden olsa hiç yabmaz değil mi? Bir de sürekli yapmıyor. Götürecem adam tamam düzeldi diyecek gelecem yine aynı. Pislik bir arıza. İyi bir elektronik ustası bulmak lazım

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
@stiilwater ciftini 40 tlye almistim. Sol ampulum aynen dediginiz gibi once yaniyor sonra rengi degisiyor ve sonuyordu. Bu xenonu takinca duzeldi. Markasini hic hatirlamiyorum. Dolar yukselince aliexpressi de kullanmiyorum :)

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Maalesef balastların çektiği akım /yük oranı bu durumu tetikliyor hocam. Beyin dedikleri ama sözü geçen organla alakası olmayan voltaj yükseltici balast tan kaynaklı. Taktırdığınız yere götürün değiştirsin. Yine yapar ise enerjiyi aküden direk almanız gerekecek. Geçmiş olsun.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet hocam arıza balast. Tek olarak orijinali yok dendi. Far sistemi serviste 1000 tl civari fiyatı var. Şöyle yan sanayi birşey yapılarak sistemi değiştirildi sorunsuz çalışıyor gözüküyor. İnşeAllah sorun yaşamadan kullanırız. 20180825_110058.jpg

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Evet hocam arıza balast. Tek olarak orijinali yok dendi. Far sistemi serviste 1000 tl civari fiyatı var. Şöyle yan sanayi birşey yapılarak sistemi değiştirildi sorunsuz çalışıyor gözüküyor. İnşeAllah sorun yaşamadan kullanırız. Ekli dosyayı görüntüle 7593

Dostum sen yeni değiştirtmemiş miydin? Ben mi yanlış hatırlıyorum. Garantisi yok muymuş? Nasıl esnaf bu arkadaşlar?

Dostum sen yeni değiştirtmemiş miydin? Ben mi yanlış hatırlıyorum. Garantisi yok muymuş? Nasıl esnaf bu arkadaşlar?

Sanayinin adamı. Arızayı kendi tespit eder. Parça takar. Sonra arıza başka birşeyden kaynaklı çıkar, aldığın parça sana kaçar. Hiçbir şey kabullenmez. Orijinal xenon sistemini iptal ettiler. Kısa far ampullerini boşa değiştirmiş olduk. Kendi hatalarından kaynaklı iş için üstüne bir de 50 liralık işçilik aldılar. Sadece taktıkları 20 30 liralık bu dandik parçaların ücretini almadılar. Ben Ankara'da 10 seneden fazladır cep telefonu teknik servis işiyle uğraşıyorum. Şunların yaptığını 1 tane müşterime yapmadım yapmam. Yarın yine problem çıkarsa işim olur diye ve buraya referans olan sevdiğim insan arada kalmasın diye ses etmedim. Yoksa orijinal bu farları iade verip işçilik ücreti verir çıkardım. Cidden bu nasıl esnaflık???

Aracınız
Civic FB7 2012
Öncelikli olarak bayramınızı tebrik ederim arkadaşlar. Malumunuz kisa farlarla ilgili bilgilerimi bu konu başlığında belirtmiştim. Ancak süregelen bir sorunum var ve beni çıldırttı. Zira şuan yoldam geldim. Ve hemen yazmak istedim.

Aracımda farları değiştirmeden önce sol kısa far ampülü ilk kontakta yanıp 1-2 dk sonra sönüyordu. Bu orijinal olan ampüldü. Sağ taraf ise yan sanayii bir malzemeydi. Onda sorun yoktu iki far arasında renk farklılığı da vardı. Önemsemedim kullanıyordum öyle bozulduğu güne kadar. Aracı Ocak ayında böyle almıştım. Neyse ben bu kendi kendine sönen farı birkaç yere sordum, durumunu anlattım far ampulunden kaynaklı dendi. Bende araştırarak ve tavsiye alarak bir yere çift adet Philips D2S 4300k montajını yaptırdım. Bugün şehir dışından gelirken aracın sol far ampülü yine sönmeye başladı. Farları kapayıp açınca 1-2 dk yanıp sonra tekrar sönüyor. İlk yandığında 2 far da tam enerjiyle yanıyor. 2 dk sonra sol komple sönüyor, sağ tarafında bariz şekilde enerjisi azalıyor sol far sönünce. Görüş mesafesi haliyle iyice düşüyor. Akşam vakti uzun yolda zifiri karanlıkta beni rezil etti. Farı komple kapatıp 1 sn bekleyerek tekrardan açarak ve bunu 3 4 saatlik yolda neredeyse 2 dk bir yaparak geldim. Düşünün rezilliği. İşin garip tarafı yolculuğumun son 30 dk sinda sorunsuz çalıştı farlar.. Cidden buna ayıracak fazla zamanım da olmuyor bu ne arızasıdir? Far ampülü mü, akü mü, elektrik mi başka birşey mi? Lütfen biri bana bişey söylesin kurtulayım su olaydan. Başınızı ağtıttım kusuruma bakmayın.

Abı sorunu cozdun mu ayni sorun benim basıma da gelmeye başladı eyer bulduysan sorunu bende ona göre bir çaresine bakayım

Aracınız
Görüş mesafesi haliyle iyice düşüyor. Akşam vakti uzun yolda zifiri karanlıkta beni rezil etti. Farı komple kapatıp 1 sn bekleyerek tekrardan açarak ve bunu 3
Öncelikli olarak bayramınızı tebrik ederim arkadaşlar. Malumunuz kisa farlarla ilgili bilgilerimi bu konu başlığında belirtmiştim. Ancak süregelen bir sorunum var ve beni çıldırttı. Zira şuan yoldam geldim. Ve hemen yazmak istedim.

Aracımda farları değiştirmeden önce sol kısa far ampülü ilk kontakta yanıp 1-2 dk sonra sönüyordu. Bu orijinal olan ampüldü. Sağ taraf ise yan sanayii bir malzemeydi. Onda sorun yoktu iki far arasında renk farklılığı da vardı. Önemsemedim kullanıyordum öyle bozulduğu güne kadar. Aracı Ocak ayında böyle almıştım. Neyse ben bu kendi kendine sönen farı birkaç yere sordum, durumunu anlattım far ampulunden kaynaklı dendi. Bende araştırarak ve tavsiye alarak bir yere çift adet Philips D2S 4300k montajını yaptırdım. Bugün şehir dışından gelirken aracın sol far ampülü yine sönmeye başladı. Farları kapayıp açınca 1-2 dk yanıp sonra tekrar sönüyor. İlk yandığında 2 far da tam enerjiyle yanıyor. 2 dk sonra sol komple sönüyor, sağ tarafında bariz şekilde enerjisi azalıyor sol far sönünce. Görüş mesafesi haliyle iyice düşüyor. Akşam vakti uzun yolda zifiri karanlıkta beni rezil etti. Farı komple kapatıp 1 sn bekleyerek tekrardan açarak ve bunu 3 4 saatlik yolda neredeyse 2 dk bir yaparak geldim. Düşünün rezilliği. İşin garip tarafı yolculuğumun son 30 dk sinda sorunsuz çalıştı farlar.. Cidden buna ayıracak fazla zamanım da olmuyor bu ne arızasıdir? Far ampülü mü, akü mü, elektrik mi başka birşey mi? Lütfen biri bana bişey söylesin kurtulayım su olaydan. Başınızı ağtıttım kusuruma bakmayın.

Hocam kesin bir çözüme ulaştınız mı aynı yanıp sönme sorunu yaşıyorum hangi ampülden taktırmalıyım ? bir de tampon sökülmeden değişim yapılan videolar var tamponu neden söktürmek gerekiyor?

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam kesin bir çözüme ulaştınız mı aynı yanıp sönme sorunu yaşıyorum hangi ampülden taktırmalıyım ? bir de tampon sökülmeden değişim yapılan videolar var tamponu neden söktürmek gerekiyor?
Öncelikle merhaba
Tampon sokulmeden far ampüllerine ulaşamıyorsunuz o yüzden tampon sökülmesi gerekiyor
Ayrıca galiba bende sorunu cozdum
D2s 8000k ampul takmistim ve sönme sorunu yasıyordum
Orjinal d4s 4300k taktım sorun düzeldi bir daha orjinal olmayan hiç bir şeyi takmayacağım

Geri