2014 fb7 marş basıyor araç çalışmıyor

Aracınız
Civic FB7 2014
2014 fb7 marş basıyor araç çalışmıyor tekrar denediğimde çalışıyor, bu olayı her zaman değil de arada bir yapıyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? sebebi nedir çözüm önerileri nelerdir. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Benimde benzer bir problemim vardı. Kontağı açtığınızda LPG göstergesine enerji geliyor mu kontrol edin. Eğer herhangi bir ışık yanmıyorsa LPG elektrik tesisatında problem var. Benim LPG sigortası enerjiyi ara ara geçirmiyordu, arızalıydı değişince düzelmişti. LPG ile çalışmama ne alaka derseniz. LPG enerjisi ateşleme sisteminden alınmıştı. Devreyi tamamlamayınca ateşleme sistemide devre dışı kalıyordu.
Geçtiğimiz benimde oldu. 2012 fb7 var. Ama bende sıkıntı şuydu. Sanki yarim marş basıyor gibiydi. Tam mars değilde yarim gibiydi.hava soğuktu. Ama öğlen düzeldi. Çözüm bulursan bana da haber verir msiniz

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Aracınız
Civic FB7 2014
+1 Lpg diaframı kontrol ettirin aracı akşam bıraktığınızda kaçan gaz ilk marşta aracı boğuyor çalışmıyor 2. Marşta çalışıyor

2 seçenek var diafram değişimi yapılır veya regülatör komple değişir ben diafram değiştirdim 2 senedir sıkıntı yok kit BRC

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hamid bey bu olayı siz motor soğukken ilk çalıştırmada benzin de mi yaşadınız çünki lpg de sorun yaşamadım. bir de çalışırken boğuluyor gibi oluyo ve çalışoyor.

Aracınız
Civic FB7 2012
araç sıralı sistem lpg önce benzinde çalışıyor
Bildiğim kadarıyla diyafram yırtıldığı zaman arac lpgyi sızdırıyor ve hem LPG hem benzin gelince de çalışmıyor. Hatta özellikle park halinde uzun süre beklediği durumlarda oluyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Aracı stop etmeden önce lpg tankının üzerinde bulunan vanadan lpg yi kapatın,araç otomatik olarak benzine geçene kadar çalışsın ve benzine geçsin sonra stop edin . Sabah tekrar deneyin çalıştırmayı eğer sorunsuz şekilde çalışıyorsa ;
1- lpg regülatöründe delik/yırtık vardır.
2-Enjektörlerden 1 yada daha fazlasında işeme diye tabir edilen durum vardır.

mfm

Aracınız
Civic FB7 2016
Aracı stop etmeden önce lpg tankının üzerinde bulunan vanadan lpg yi kapatın,araç otomatik olarak benzine geçene kadar çalışsın ve benzine geçsin sonra stop edin . Sabah tekrar deneyin çalıştırmayı eğer sorunsuz şekilde çalışıyorsa ;
1- lpg regülatöründe delik/yırtık vardır.
2-Enjektörlerden 1 yada daha fazlasında işeme diye tabir edilen durum vardır.

Aynı sorunu bugün benim araçta da yaşadım Sorunun LPG sistemi ile alakalı olması imkansız arkadaşlar. LPG'li araçlar ilk benzin ile çalışırlar araç LPG ye belirli bir süre sonra geçer. Araç LPG'de giderken motorun çekişinde veya rölantide çalışır durumda iken herhangi bir sorun olmuyor. Sorun akü sistemi veya şarj dinamosu ile ilgili olabilir.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorunu bugün benim araçta da yaşadım Sorunun LPG sistemi ile alakalı olması imkansız arkadaşlar. LPG'li araçlar ilk benzin ile çalışırlar araç LPG ye belirli bir süre sonra geçer. Araç LPG'de giderken motorun çekişinde veya rölantide çalışır durumda iken herhangi bir sorun olmuyor. Sorun akü sistemi veya şarj dinamosu ile ilgili olabilir.
Çok değil, birkaç mesaj öncesine bakıp dikkatli okursanız sorunun yine de LPG ile alakalı olabileceğini göreceksiniz.

Arkadaş yazmış ama ben de yazayım, eğer LPG regülatörünün diyaframında çatlak, yırtık varsa (zamanla eskidiği için) aracı en son LPG'da stop ettiğinizde araç yatarken manifolddan sürekli olarak gaz sızıntısı oluyor (bahsettiğimiz diyafram, yani bir nevi contadan). Araç benzinde çalışıyor evet, ama içeri gece boyunca LPG dolduğu için araç çalışmak istemiyor, çalıştığında ise boğulup (500 RPM civarında takılıp) sonra kendine geliyor. İlk marşta hiç çalışmıyorsa, ikincide çalışıyor.

Eğer aracı gece stop etmeden önce benzinde kullanıp ondan sonra stop ederseniz, ardından sabah çalıştırdığınızda hiçbir problem yoksa, çok büyük ihtimalle LPG regülatörüdür.

Kısacası, evet benzinde çalışıyor, ama LPG sistemindeki kaçaktan dolayı araç boğuluyor, o yüzden benzinde çalışamıyor!

Bu da ilgili konu, benim de başıma geldi değişimini yaptım, oradan biliyorum.

Geri