2014 honda civic 4000/5000 devir arası rolantide niçin gaz keser?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
İlk marşa nadir çalışıyor.

İkinci yada üçüncü marşta gaz verirsem rahat çalışıyor.

Bazende gaz vermeden de gaz vermeden çalışıyor.

İlk marş ikinci marş üçüncü marş ta çalıştıktan sonra.

Stop edince akabinde çalıştırmak istediğim hiç bir sıkıntı çıkarmadan marş alıyor.

10 marştan 9 unda (son eklediğim videolarda olmadı)(diş dr. Na gidince diş ağrısı geçer gibi)

Marş kaçırıyor sesi geliyor.

Bugün araba garajda değil sabah kesin marş kaçırıyor sesini kaydedip buraya ekleyebilirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

BRC yetkili servise gidin regülatör diyafram contanın yırtık,patlak olup/olmadığını size 10 dk.da söylerler... %95 Regülatör Diyafram contanız patlak,çatlak kaçırıyor bence...
Ben önceki aracımı yaptırmıştım.aracın yanında bekledim..en fazla 1,30 saat e BRC yetkili servis conta değişimini yapıyor..

BRC servis regülatör diyafram contanız gaz kaçırmıyor, sağlam derse başka noktalara yönelirsiniz..

Tmm işte.Regülatör diyafram contasında kaçak olduğu için....Videodaki regülatöre bağlı hortum emme manifolduna gaz dolduruyor, uzun süre stop konumda beklediği zaman yani akşam aracı park ettin, sabaha kadar emme manifolduna regülatör den LPG gazı doluyor.Sabah geldiğinde marş bastığında benzin ile beraber birikmiş olan LPG gazı ilk marş, ikinci marşı, üçüncü marşı engelleniyor taki emme manifoldunda biriken LPG gazı dışarı atılana kadar. Sonra marşta problem olmuyor, gün içinde de problem olmuyor çünkü gün içinde stop konumunda beklediği zaman çok uzun olmuyor... Yani araçınız park halinde stop konumunda 6/7 saat beklerse emme manifolduna LPG gazı dolacağı için yine aynı şeyleri yapacak...Bu kısır döndü haline geliyor...İyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Son kez aşağıdaki videoları izleyebilirmisiniz?

İlk videoyu arabanın dışından kaydettim.

Marştamı sıkıntı var acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam marş motoru dişlisi sesi o duyduğun ilk ses...Her zaman yapmıyor ise problem yok...Eğer ses te artma yada çalışmama durumu uzamaya başlarsa....Marş motoru tamir yada değişim gerekir...yoksa olmadık bir yerde marş basmayabilir..

Diğer düşük ihtimal LPG regülatör diyaframı çatlak, aradaki farkı şöyle anlatayım, LPG regülatör diyaframı çatlak olsa sadece sabahları zor çalışır hatta stop eder 2.nci yada 3.ncü marşta aracınız çalışır......O çalışınca duyduğun ilginç ses (çartlama diye tabir ettiğin ses) marş motoru dişlisinin sesi.

Marşa her bastığınızda bu marş motorundan gelen sesi duyuyorsanız...ilk söylediğim ihtimal üzerinde durun...

İyi ve samimi yazınız için ayrıca teşekkürler ...iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Geri