2015 Honda Civic elegance Yolda durmuyor

fprot

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Honda ilk defa kullanıyorum araç bazen yolda sağa sola gitmeye çalışıyor istanbuldan Antalya gelirken otobanda hız denemesi yapayım dedim 193 km gördüm ama ilk kez araba kullanırken korktum 150 lerden sonra hiç güven vermiyor inanamadım acaba aracimda mi bir sorun var yoksa bu hızlarda böylemi bundan önce Passat jetta kullandım daha iyi beklerken her konuda hüsranla karşılaşıyorum bu yüzden yorumlarınızı çok merak ediyorum şimdiden tsk.

fprot

0
Aracınız
cumartesi günü anakar istanbul arası bolu civarında aynı şeyi bende yaşadım. orta şeritte 130 la seyrederken kendimi sol bariyer dibinde buldum. aklım da gitti diyebilirim. yaklaşık 6 yıldır astra g kullandıktan sonra bu araca geçtiğim için kendi acizane tecrübelerimdende edindiğim ve arkadaşında başına gelen şu.
o gün hava gerçekten rüzgarlıydı. isterse arabanız mercedes olsun, geçtim taksiyi yükü ile berabeber 15 tonluk tragevo otobüs sürün bu savrulmayı rüzgardan dolayı istisnasız bi şekilde yaşarsınız. peki neden honda da bunu çok hissettik sorusuna gelince; alman arabalarının ben kullandığım için opeli bilirim sürat arttıkça direksiyon ağırlaşıyor. hali ile rüzgarlı havalarda bu savrulma honda kadar olmuyor. yoksa yol tutuş konusunda öyle bilimsel ve objektif olarak vw veya opel hondadan üstün bir araba değiller. zaten merco-audi-bmw ile honda arasında siklet farkı var kıyaslanamaz. ama sevgili fprot kardeşim 190 lardan 130 lardan 140 lardan bahsediyorsunuz. birde o dönemki rüzgarlı havalarıda bunun üstüne koyun. o süratlerde araçlar giderken yola kaç kilo basınç yapabildiğini bir düşünün. hani Allah cümlemizi korusun altımızdaki bizimle birlikte 1,5 tonu bulan makina o süratlerde ufacık bir sürtmede ne taklalar açar internetteki vidolardan görmüşsünüzdür. ben size şöyle bir örnek vereyim benim eşim araba sürmekten ve arabanın a sından anlamaz. onun bildiği tek şey kızımla birlikte arkada yolculuğun keyfini çıkarmaktır. ben ise şöyle bi özgün müzik- sanat müziği falan açar yoluma bakarım. ilk defa eşim hondamızı aldıktan sonra bi konuda beni uyardı. olayda şu. kırşehirle-kırıkkale arasında çok güzel bir asfalt yol vardır. pürüssüz. düzmü düz. eşim bana dediki bu önünde yazan büyük rakamlar ne yoksa süratmi lütfen bu süratse biraz yavaş git. bunun üzerine ayağımı gazdan çektiğimde sürat 160 a düşmüştü. sanırım 170 falandı. hondam var diye söylemiyorum. ancak merco hızı bu kadar az gösterir. ben inanın 110 la gittiğimi zannediyordum. neyse muhabbet uzar gider size kazasız sürüşler hayırlı forumlar.

Dediklerinize artık tamamen katılıyorum sonuç rüzgar yol sesi gibi görünüyor bendeki hız olsun diye değil birde honda nasıl gidiyor ona bakayım dedim birde para verdik ya en iyisini isteriz çoook sağolun arkadaşlar bu güzel Yorumlarınz bile honda da kalmamak yetti ;))))

fprot

0
Aracınız
Evet arkadaş bu gün servise gittim bozuk olan GPS antenini değiştirdiler bu yolda durma olayına baktırdım serviste aynı şeyi söyledi araç rüzgar sesini fazla aldığı için ve direksiyonun çok yumuşak olmasından olabilirmiş dediklerini tamemen doğru çıktı sağolun.

Son bir şey daha ben bu cam kaldırma modülünü serviste taktırdım cyclone modelini sonra kendim döşemeyi söktüm bahsedilen jumper çıkardım camlar kumandan otomatik açılsın diye malesef açılmadı
tek değişiklik şöfer cam kontrol panelinden arka camları bir kere basmam la camlar artık inip kalkıyor bu 2015 kasalarda acaba kumandadamı bu özellik yok ne dersiniz yapan varmıki

Hakan Uzun

0
Yönetici
Evet arkadaş bu gün servise gittim bozuk olan GPS antenini değiştirdiler bu yolda durma olayına baktırdım serviste aynı şeyi söyledi araç rüzgar sesini fazla aldığı için ve direksiyonun çok yumuşak olmasından olabilirmiş dediklerini tamemen doğru çıktı sağolun.

Son bir şey daha ben bu cam kaldırma modülünü serviste taktırdım cyclone modelini sonra kendim döşemeyi söktüm bahsedilen jumper çıkardım camlar kumandan otomatik açılsın diye malesef açılmadı
tek değişiklik şöfer cam kontrol panelinden arka camları bir kere basmam la camlar artık inip kalkıyor bu 2015 kasalarda acaba kumandadamı bu özellik yok ne dersiniz yapan varmıki

Modulu ne kadara taktirdiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Servis sagolsun hersey ucuz :) hayırlı olsun arabaya ısınmissinizdir inşallah

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kazık diye düsünmeyin. Dışarıda belki daha uygun fiyata takacaktiniz, ama takan kişi ne kadar bilgili, arabaya zarar verecek mi, garanti dışı kalacak. Vs bir sürü sıkıntı olacaktı. Hayırlı olsun

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fprot

0
Aracınız
Evet işinin ehliler ona şüpe yok hepimize hayırlı olsun bu cam açtırma olayını 2015 kasalarda yapabilin oldumu acaba ?

Aracınız
körfezden gelirken bi baktım araba 150'de hiç farkında değilim etrafa ve yola bakıyordum.. baktından sonra irkildim psikolojik cunku gösterge deil rahat sürüş için yola ve etrafa bakın kafanız daha rahat olur.. Uzun yol şöförü babamın tavsiyesidir.. :D Giderken gösterge deil etrafa ve yola bak ::)

Aracınız
Ben 200 e sabitleyip gidiyorum lpg'de eco modu aktifken hemde videosuda var en kısa zamanda atıcam o hızda giderken bile araçta bir savrulma rüzgar sesi gelmiyor ama ne zaman yavaş gitsem o zaman bi yerlerden ses geliyor :)

Geri