2016 eco civic marş almama oroblemi

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. 2buçuk aydır aracımı sorunsuz kullanıyordum. Son hafta araçta ara ara bazen çok sık geç marş alma durumu var.
Kimi LPG olabilir diyor. Kimi immobilizer diyor. Akü marş motoru ve. Olabilir mi bilmiyorum.
İzmir de yada aydında hangi servisi tavsiye edersiniz?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba;
Lpg'den olduğunu düşünmüyorum. Çünkü araç ilk çalışmada benzin ile çalışıyor. Aküden oluyorsa da aracın marş motoru zorlanarak döner. Eğer zorlanıyor diyorsanız aküden olma ihtimali yüksek.2016 model aracın aküsü bitermi demeyin bitebilir. Fabrikalar bazen ikinci defa şarj olmuş aküleri takabiliyorlar. Bizzat çalıştığım için biliyorum. Bir ihtimal güvenilir olmayan yerden benzin aldıysanız kirli yakıttan olabilir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=539]seckins33[/MENTION] Hocam aküde garanti kapsamında, en güzeli servise gidip garanti içerisinde baktırmak, İzmir de servis konusunda Terakki daha iyi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Evet aküde garanti kapsamında.Fakat üretim departmanı garanti departmanını düşünmez.Montajı yapılamayan her parça (Tedarikçi kaynaklı değilse) hurda olarak girilir sisteme buda üretim takımı için iyi bir şey degil. Üretimden sağlam çıktıktan sonra ssh uğraşsın :) [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]
LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

frkn

0
Aracınız
Bende yasadım bu problemi erken mars alma titreyerek calisma derken LPG regulatorunun vakum gorevini yapmadığını gözlemledim.Bu teşhisi yaparken de 2 gun benzinde kullandım hic bir sorun yoktu.Denemenizi öneririm

Aracınız
Bu hafta içi servise uğrayacağım. Verilen cevaplar için çok teşekkür ederim.
Bu gün ilk çalışmada anında aldı marşı. 10 dk klima açık kullandım. Sonra yine geç aldı 2 kere

Aracınız
Evet servislerimiz. 1000bakıma gelen başka bir arada aynı sıkıntıdan bahsetti.
Sonuç LPG regülatör ü arızalı.
Garantiden hafta içi değişecek

Geri