2016 elegans otomatik lpg 200 kmde kaça satarım

Aracınız
arkadaşlar test sürüşü yapmadan aldım ama ben alışamadım performansı atar mı ileride bilmiyorum ama honda sanki yokuşlarda hiç gitmiyor vites düşürüyorum çok bağırıyor 1,3 linea vardı youş performansı daha iyiydi
konforu sesi çok hoşuma gitti hatta birçok kişi için kalitesiz denilen içmekanını alıyor denilen yol sesini .duv.bile takmıyorum ama bu yokuş performansı canımı çok sıktı acaba satarsam zarar edermiyim 78 e falan gider mi zararına satmam ama o fiyatları ederse de başka arabaya bakarım yardımınızı bekliyorum bu arada passat megan accort leon a4 doblo cilio hepsini kullandım tabi hepside accord hariç dizeldi

Aracınız
kimse nin fikri yok herhalde bu arabanın yokuş performansı niye zayıf otomatik ondan mı satsam zarar eder miyim

Hocam benzinli arac ile dizel araci kiyaslayamayiz yokusta tork mevzusu yari yariya fark oluyor aralarinda, bu yuzden yokusta bayiliyor bizim araclar

Sent from my iPad using Tapatalk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3055]akyazi80[/MENTION] Torq az olduğu için yokuşta çekiş düşüyor, f1 ile vites küçülterek devir çevirirseniz performans alabilirsiniz.
Araç içinize siniyor ise sırf bunun için araç satmak mantıklı değil, fiyat olarak biraz zarar ettirebilir.

Aracınız
Bugun alıp yarın da satsanız 2.el aracı sıfır fiyatından en az 10 bin tl Asagi satarsınız bence benzinli aracı yanlış araçlarla kıyaslıyorsunuz ve benzinli araçla uzun yokuşlara girme konusunda tecrübeniz biraz az gibi daha bugun bilenler belki vardır Marmaris Muğla yokuşunu 90-120 km araliginda çıktım

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Aracınız
hatay'da belen yokuşunu aracı hiç zorlamadan dolu haliyle çıkarabiliyorum.
bence, sizin dizel araç alışkanlığınızdan kaynaklanan yüksek beklentinize yetmemiş araç. ama sırf bu yüzden aracınızı satmayın kesenizde zarara sebep olur. sürüş tarzınızı değiştirip alışmaya çalışın.

Aracınız
Bende dizel otomatik yaristen geçtim ve dediğiniz gibi buna rağmen hissetim.Ama artı ve eksileri düşününce fark atıyor araç.Böyle düşünün derim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Bugun alıp yarın da satsanız 2.el aracı sıfır fiyatından en az 10 bin tl Asagi satarsınız bence benzinli aracı yanlış araçlarla kıyaslıyorsunuz ve benzinli araçla uzun yokuşlara girme konusunda tecrübeniz biraz az gibi daha bugun bilenler belki vardır Marmaris Muğla yokuşunu 90-120 km araliginda çıktım

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

tecrübe sorunu değil 15 yıldır araba kullanıyorum şehir içi ve şehir dışı hertürlü araba kullandım lada dan tutunda mersedes s350 500 sorun şu yokuşlarda çok kasıyor dipgaz yapıyorsun gitmiyor vites küçültüyorsun bağırıyor o yokuşu kaçıncı veteste çıktı eminim 2 de çıktınız

Aracınız
Hocam yazdıklarınız benzinli atmosferik araç mantığına aykırı beni yanlış anlamayın ama

Aracın markası ne olursa olsun tüm benzinli atmosferik araçlar dik yokuşlarda hızlı girmesseniz bayılır. Honda yüksek devirde performans veren bir arabadır. Arabanın bağırmasından kastınızı tam anlayamadım tüm araçlar 3 bin devirden sonra bağırmaya başlar zaten

Bir aracın yokuş performansı tork değeriyle doğru orantılıdır. Atmosferik olan hiç bir benzinli araç yokuşlarda devir yükselmeden hızlanmaz çünkü tork düşük ve torku güçlendirecek bir turbo besleme yok araçlarımızda

Yani işin özeti aracınızı yokuşlarda bayılıyor diye satmayın. Yokuşlara hızlı girin bu aracın yol tutuşu gayet iyidir rahatça hızlı girip hızlı çıkabilirsiniz :)

Aracınız
Araç kaç beygir? 125 beygir. Evet, herkes sanıyor ki bu araba çalışır çalışmaz 125hp. Değil!!!

Bakın, çevremde de böyle "bu arabalar gitmiyor, bende falan dizel vardı, keçi gibiydi keçiii" diyenler kaynıyor. Ya arkadaş, bu araba 6500 dd 'de 125hp. Sen gel, rampada "araba az yaksın aman 2000 dd 'yi geçmeyeyim" mantığıyla git, sakın ha vites küçültme, 2 vites birden düşersen zaten çarpılırsın!!!

Bence aracınızı satın, dilinden anlayan biri alsın aracınızı.

Şu arabada rampaları 6000-6500 dd 'de çıkın sonra araba gitmiyor diyin. Peşinen bu araba gitmiyor demeyin.

Yazdıklarım sert lakin şahsınız hiçbir şekilde hedef alınmamıştır. Google aramaları neticesinde bu yazımın görünmesi için bu şekilde sert yazılmıştır. Bilginize.

Geri