Civic FC5 2018 Civic Otomatik Vites Vuruntu

Aracınız
Civic FC5 2017
Bahsettiğiniz durum şanzumanın yapısı itibariyle normal örneğin: aracınızla gezdiniz geldiniz evinize diyelim, mümkünse düz bir yere parkedin yokuş olmasın, önce el frenini çekin daha sonra p konumuna alıp aracınızı stop edin. aracı tekrar hareket ettirmek istediğinizde ise aracınızı çalıştırın, vitesi D konumuna alın ve el frenini indirip hareket edin.Aracınızı parkederken ve hareket ederken bu dediklerimi yaparsanız şanzumana fazla yük binmeyeceği için bahsettiğiniz sarsıntı da çok çok az olacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2018
Belki uzun vadede bir problem oluşturabilir. Ben park ederken önce N konumuna alıp sonra el freni çekiyorum ayaktan freni bırakıyorum sonra P ye alıyorum iyi oluyor. Zor bir şey değil dikkat ederseniz alışkanlığı değiştirebilirsiniz.
Usttede belirtiitigm gibi o sekilde kullanıyorum.. Sizin arcacta da ayni durum varmidir?

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Bazen aceleyle bırakırken sizin alışkanlığınız gibi yapıyorum ve evet bende de öyle bir durum oluşuyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Araci sizlerin dedigi gibi kullanıyorum benim öğrenmek istedigim bu km de aracin park halinde vites değişir iken bu sarsıntıyi yapması normalmidir?

Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkürler peki multimedya hakkında bilginiz var mı?

Sende peygamber sabrı varmış vallaha yazılanları sonuna kadar okudum. Sen farklı söylüyorsun adamlar farklı farklı ama hepsi ezberlemiş gibi aynı cevapları vermişler. Ben sonuna kadar okudum dedim acaba nerde patlayacak ama çok sabırlı çıktın helal sana.

Hocam ikitane Araç aldım sıfır ilki fc5 diğeri fk7 Heçbek Rs bence vitesleri değişirken sarsıntı vuruntu olmaması lazım gayet yumuşak ve rahat geçmesi hafif ileriye doğru gitme eğilimi ve titreşim olmaması gerekiyor. Siz servise bir gösterin şanzuman yağı değişim süresi gelmiş olabilir. Şimdiden Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin hayırlı olsun
Araci sizlerin dedigi gibi kullanıyorum benim öğrenmek istedigim bu km de aracin park halinde vites değişir iken bu sarsıntıyi yapması normalmidir?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sende peygamber sabrı varmış vallaha yazılanları sonuna kadar okudum. Sen farklı söylüyorsun adamlar farklı farklı ama hepsi ezberlemiş gibi aynı cevapları vermişler. Ben sonuna kadar okudum dedim acaba nerde patlayacak ama çok sabırlı çıktın helal sana.

Hocam ikitane Araç aldım sıfır ilki fc5 diğeri fk7 Heçbek Rs bence vitesleri değişirken sarsıntı vuruntu olmaması lazım gayet yumuşak ve rahat geçmesi hafif ileriye doğru gitme eğilimi ve titreşim olmaması gerekiyor. Siz servise bir gösterin şanzuman yağı değişim süresi gelmiş olabilir. Şimdiden Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin hayırlı olsun

Eyvallah hocam cevabınız icin duymak istediğim buydu teşekkürler. Simdi abimde sifiri var oda 7500 km de onu denedim aksam. Benimki ile ayni tepkiyi veriyor. Muhtemelen sanzumanin yapısı böyle. Gecisler gayet yumuşak ama ufak sarsıntı var ikisinde de. Oda oyle olunca normaldir herhalde dedim. Cok takmam böyle seyleri falan da ikinci el alinca bi sorun mu var diye danışayım dedim. 20 binde aracin genel bakimi yapılmis. Yine de dediğiniz gibi servise göstermekte fayda var muhtemelen sorun yok diyip gönderecekler. Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam siz arkadaşın sorusunu anladiginiza eminmisiniz ? Arkadaş hareket halinde iken vites geçişlerinde sarsıntı var dememiş ki park halinde iken demiş. ilk sorusunu iyi okuyun. Sonrada yardımcı olmaya çalışan arkadaşları eleştirin.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Güzel Kardeşim ben ne yazmışım ya okumuyor göz ucuyla bakıyorsunuz yada şaka yapıyorsunuz bu ne ya Allah aşkına benim yazdıklarımdan hareket halinde yolda sürüş esnasında diye bir kelime cümle varmı. Aynen Şöyle Yazmışım : vitesleri değişirken sarsıntı vuruntu olmaması lazım gayet yumuşak ve rahat geçmesi hafif ileriye doğru gitme eğilimi ve titreşim olmaması gerekiyor.

Geri