2019 Civic göçük sorunu devam ediyor mu?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Çok sağolun hocam. Allah’ın gördüğünü kuldan saklayamayız. Siz elegance modelini karşılaştırmışsınız , biz exe modeline alacaktık. Haliyle corolla ile arasında ciddi farklar oluyor. Led farlar , koltuk ısıtma , deri koltuklar , navigasyon , car play , L modu ilk aklıma gelenler. Lpg yi söylememe gerek bile yok. Corolla da bunların hiçbiri yok. Ama corollanın TSS gerçekten çok başarılı. Corolla için yukarıdaki eksiklikler zamanla aşılabilecek özellikler tabi ki ek masraf yaparak. Para karşılığı hemen hemen hepsini halledebiliriz (keşke bunlar corollada olsa da masraf yapmasak) ama corollanın TSS özelliklerini ne yapsak civic e entegre edemeyiz. Belki kendimi avutmak gibi de olabilir , yanlış düşünüyor da olabilirim ama kararımı verirken bunları düşünmüştüm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam hayırlı olsun öncelikler kazasız belasız inşallah.
Toyota nın passion donanımı nasıl peki incelediniz mi? Bildiğim kadarıyla arka koltuklar da bile koltuk ısıtma var mesela. Ayrıca iç malzeme kalitesinden premium araçlara yakın diye bahsediliyor.
Şahsen bugün aracımı değişecek olsam aklımda ilk olan araç corolla benim de

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik

Aracınız
Civic FC5 2019
Toyota nın passion donanımı nasıl peki incelediniz mi? Bildiğim kadarıyla arka koltuklar da bile koltuk ısıtma var mesela. Ayrıca iç malzeme kalitesinden premium araçlara yakın diye bahsediliyor.

2006 Vtec-2

Eyvallah sağolun hocam. Passion çok detaylı incelemedim fiyatı bütçemizi aşıyordu. Kendimi tutamayıp şartlarımı haddinden fazla zorlayıp alırım diye korktum :) Koltuk ısıtmadan emin değilim ama iç malzeme kalitesi diğer paketlerinden daha iyi. Led farlar , gündüz farları farklı , kör nokta uyarı sistemi , deri koltuklar , ambiyans aydınlatma , 3 boyutlu gösterge ekranı , head display aklıma gelen artıları. Bunlar sadece passion paketinde var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

2006 Vtec-2
Arka koltuk ısıtma Türkiye'ye gelmedi diye biliyorum :unsure:
Passion ile kapı üstleri ve torpido'da full deri kaplı oluyor, içmalzeme kalite hissiyatı güzel (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eyvallah sağolun hocam. Passion çok detaylı incelemedim fiyatı bütçemizi aşıyordu. Kendimi tutamayıp şartlarımı haddinden fazla zorlayıp alırım diye korktum :) Koltuk ısıtmadan emin değilim ama iç malzeme kalitesi diğer paketlerinden daha iyi. Led farlar , gündüz farları farklı , kör nokta uyarı sistemi , deri koltuklar , ambiyans aydınlatma , 3 boyutlu gösterge ekranı , head display aklıma gelen artıları. Bunlar sadece passion paketinde var.

Bende sadece Passion paketi beğendim :) ama arka kısım biraz klostrofobik hissettiriyordu bayide :unsure:

Aracınız
Civic FC5 2017
Aslında diz mesafesinde öyle bariz fark yok ama civic bir tık bile olsa daha geniş. Özellikle corolla da baş mesafesi sıkıntılı. Sunroof baya basık yapıyor ama abartılacak kadar değil. Civic bagaj daha geniş. Arka yaşam alanı civicte gerçekten iyi. Bizim için de aile olarak genişlik önemli fakat daha önceki yorumlarda dediğim gibi hondanın tutumu ve servis konusu kararımı corolladan yana yapmama sebep oldu. Dış tasarım göreceli kavram ama bence de civic görüşünüş daha iyi. Corolla almış olsam da yiğidi öldürüp hakkını yemem. Şu var ki corolladan gerçekten şimdilik oldukça memnunum. Umarım da hiçbirimiz tercihlerimizde pişman olmayız. Size de hayırlı olsun ailenizle beraber mutlu mesut günlerde kullanın.

öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin. araç tercihinde kafanız baya karışmış anlaşılan. umarım tercihinizde pişman olmazsınız. Ayrıca her ne kadar yukarıda "hondanın tutumu ve servis konusu kararımı corolladan yana yapmama sebep oldu" demişseniz de yeni araç tavsiyesi konulu başka bir başlık altında ise (https://www.civictr.com/threads/yeni-arac-tavsiyesi.250918/post-273715 ) " civic oturma pozisyonu alçak olduğu için annemi bindirip indirmek çok zor olacaktı. Ben bile biraz zorlandım binip inerken. O yüzden corolla tercih ettik." diyerek Corollayı neden tercih ettiğinizi belirtmişsiniz. sizi gerçekte corolla almaya iten sebep nedir .ikisi birlikte etkili oldu diyebilirmiyiz, ya da bunların dışında başka bir sebep mi vardı. merak ettim açıkçası.

Aracınız
Civic FC5 2019
Madem Toyota konuşuyoruz Corolla ile ilgili birkaç gözlemimi aktarmak isterim ben de. Bir önceki kasanın iç dizaynını daha çok beğeniyordum açıkçası. Ekranı öyle bir yere koymuşlar ki fazlalık gibi duruyor. Toyota'nın gösterge panelini çok beğeniyorum aslında, hatta Civic'ten daha iyi bence ama o ekran nedir öyle ya çıkıntı gibi. Bir de en alt pakette o ekranın yeri konumu aynı ama ekran dokunmatik değil. Tuşlu ve sadece dijital text gösteren bi müzikçalar için o kadar yer ayırmaları çok garip gelmişti bana.

Aracınız
Civic FC5 2019
öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin. araç tercihinde kafanız baya karışmış anlaşılan. umarım tercihinizde pişman olmazsınız. Ayrıca her ne kadar yukarıda "hondanın tutumu ve servis konusu kararımı corolladan yana yapmama sebep oldu" demişseniz de yeni araç tavsiyesi konulu başka bir başlık altında ise (https://www.civictr.com/threads/yeni-arac-tavsiyesi.250918/post-273715 ) " civic oturma pozisyonu alçak olduğu için annemi bindirip indirmek çok zor olacaktı. Ben bile biraz zorlandım binip inerken. O yüzden corolla tercih ettik." diyerek Corollayı neden tercih ettiğinizi belirtmişsiniz. sizi gerçekte corolla almaya iten sebep nedir .ikisi birlikte etkili oldu diyebilirmiyiz, ya da bunların dışında başka bir sebep mi vardı. merak ettim açıkçası.

Oturma pozisyonu tek etkili kesinlikle olamaz. Aslında oturma pozisyonu en son etken diyebilirim çünkü alt minderi gibi bir takım şeylerle annemin pozisyonu ayarlanabilir diye düşünmüştüm. En önemli neden hondanın tutumu ve servisleri. Oturma pozisyonunu göze almıştık kapora verirken. Yine Ya bu konuda ya da diğer konuda yazmıştım. Satışı iptale giderken en son HB modeline yönelmiştik. Çünkü gerçekten hondayı beğendik. Showroom aracı istemediğimizi satış temsilcisine söylemiştik biliyordu yani. Bir tane otoparkta showroom olmayan HB var dedi. Kapora birkaç gün sonra geri iade edilecekti daha geri almamıştık. O yüzden bugün düşünelim akşama arayalım sizi deyip ayrıldık. Aynı bayinin şehrin diğer ucundaki mağazasına gittik. Toyata ile çok yakınlar birbirine. Bayiye bir girdik bize söylediği araç showroomda olduğunu gördük. Ve dedik artık honda bizim için bitti. Bu olay her şeyin üstüne tuz biber oldu. Belki en sonunda o aracı showroomda görmeseydik şu an civic hb sahibiydim.

Kısacası hondanın tutumu ve servislerin durumu ile başlayan kararsızlığımız satış temsilcisinin bizi kandırmaya çalışması ile son buldu.

Son düzenleme:

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

Ben şu açıdan söyledim hocam corolla ile cıvıc donanım karşılaştırması yapılmış ancak karşılaştırılan cıvıc executive (full olanı), corolla başka bir paket. Bence executive passion ile karşılaştırılmalı.
Ayrıca Honda nın full plastik iç mekanından bıkanlar için de corolla bence tercih meselesi olacak.

2006 Vtec-2

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda servisleri her şeyiyle berbat; bu honda Türkiye'nin politikalarını kim belirliyorsa; kim personelini eğitiyorsa; kim personeline otomatik cevaplar verdiriyorsa hepsi toptan göçük sorunu yaşasın demek geçiyor içimden ama demiyceğim.
Göçük sorunu bazılarında var veya yok, Artısıyla Eksisiyle değerlendirilip yine Honda Civic alınacak. Çünkü Fiyat teknoloji Motor Şanzıman değerlendirilince göçüğüne rağmen Civic vazgeçilmeyecek gönlünüzü ferah tutun.
Ayrıca ülkede ikinci el piyasasına çıkın kazasız araba kalmamış 5, 6 bin lik kazası olunca "bişeyi de yokmuş" der olduk; arabaların üstü dolu izleriyle dolu . Bu durumda kim takar göçüğü.
Her şeyi hesaba katınca Civic yerine alınabilecek bir araba söyleyin ülkemiz şartlarında...
Şanzımanı sıkıntılı, bataryası var, Lpg takılmıyor, piyasası yok, parçası ekstra pahalı, fiyatı gereksiz pahalı gibi sorunlar çıkıyor.
Bütün bunların haricinde Honda sahipleri için tek duam Allah kimseyi mecbur bırakmasın Honda servislerine, Onlarıda bildiği gibi yapsın ne diyelim.

Son düzenleme:

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Oturma pozisyonu tek etkili kesinlikle olamaz. Aslında oturma pozisyonu en son etken diyebilirim çünkü alt minderi gibi bir takım şeylerle annemin pozisyonu ayarlanabilir diye düşünmüştüm. En önemli neden hondanın tutumu ve servisleri. Oturma pozisyonunu göze almıştık kapora verirken. Yine Ya bu konuda ya da diğer konuda yazmıştım. Satışı iptale giderken en son HB modeline yönelmiştik. Çünkü gerçekten hondayı beğendik. Showroom aracı istemediğimizi satış temsilcisine söylemiştik biliyordu yani. Bir tane otoparkta showroom olmayan HB var dedi. Kapora birkaç gün sonra geri iade edilecekti daha geri almamıştık. O yüzden bugün düşünelim akşama arayalım sizi deyip ayrıldık. Aynı bayinin şehrin diğer ucundaki mağazasına gittik. Toyata ile çok yakınlar birbirine. Bayiye bir girdik bize söylediği araç showroomda olduğunu gördük. Ve dedik artık honda bizim için bitti. Bu olay her şeyin üstüne tuz biber oldu. Belki en sonunda o aracı showroomda görmeseydik şu an civic hb sahibiydim.

Kısacası hondanın tutumu ve servislerin durumu ile başlayan kararsızlığımız satış temsilcisinin bizi kandırmaya çalışması ile son buldu.

Toyota Corolla vs Honda Civic - Hangisi?

Bence kesinlikle Honda Civic!

Geri