Civic FC5 2019 fc 5 makyajlı kasa lastik basınç sorunu

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
kullandığınız otomobili iyi tanıyın yukarıda da yazdım civic in TPMS sistemi pasif sistemdir, lastikte subap sensörü yoktur abs enkoderinin tur sayısına göre okur inik lastik hızlı döner ve uyarı verir.

Pasif sistemin özellikleri:
yazlık kışlık lastikleri farklı jant takımı ile kullanabilirsiniz, lastiklerde dengesiz aşınma olduğu zaman lastik patlak uyarısı verebilir, aşırı yüklü araçta patlak uyarısı verebilir, subaplarda sensör olmadığı için bakım ve pil değiştirmek istemez, lastiği janttan ayırırken subap sensörü olmadığı için sistemin zarar görmesi ve sensörün kırılma riski yoktur.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba bu gün lastiği söktürdüm aracın basınç sensörü ben hep sibopta biliyordum bir önceki aracımda sibopta idi Civicte lastik içinde sensör yok sorunda lastikte çıktı vida girmiş tamir ettirdik şuan sorun yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun topragım

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Dostum
kullandığınız otomobili iyi tanıyın yukarıda da yazdım civic in TPMS sistemi pasif sistemdir, lastikte subap sensörü yoktur abs enkoderinin tur sayısına göre okur inik lastik hızlı döner ve uyarı verir.

Pasif sistemin özellikleri:
yazlık kışlık lastikleri farklı jant takımı ile kullanabilirsiniz, lastiklerde dengesiz aşınma olduğu zaman lastik patlak uyarısı verebilir, aşırı yüklü araçta patlak uyarısı verebilir, subaplarda sensör olmadığı için bakım ve pil değiştirmek istemez, lastiği janttan ayırırken subap sensörü olmadığı için sistemin zarar görmesi ve sensörün kırılma riski yoktur.
Benim kaliper sökülüp boyandı tekrar takıldı. Ama o arada 2017 aracımın elmas kesim jant ini 2020 fc5 in jant lastigiyle değiştim. Bunlardan dolayı lastik basınç ikazı devreye girer mi ? 20 gündür takıp ediyorum lastikte bir inme yok. Basınç 32 .Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Dostum

Benim kaliper sökülüp boyandı tekrar takıldı. Ama o arada 2017 aracımın elmas kesim jant ini 2020 fc5 in jant lastigiyle değiştim. Bunlardan dolayı lastik basınç ikazı devreye girer mi ? 20 gündür takıp ediyorum lastikte bir inme yok. Basınç 32 .Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
tekerlek ve jant ebatları değiştirildiği için lastiğin çapı değiştiyse TPMS uyarı verir, tekrar kalibrasyon yapmanız gerekir. Tekrar yanmaması gerekir.

Aracınız
Civic FC5 2017
tekerlek ve jant ebatları değiştirildiği için lastiğin çapı değiştiyse TPMS uyarı verir, tekrar kalibrasyon yapmanız gerekir. Tekrar yanmaması gerekir.
Lastik ebati 205 55 16 ydi 215 55 16 oldu o kadar etkilemez diye düşünüyorum. Kalibrasyon dediğiniz şeyi 10 sn basınç düğmesine basarak mı sağlıyoruz yoksa serviste mi yapılması gerekiyor?

S

Silinen üye 20336

Guest
Lastik ebati 205 55 16 ydi 215 55 16 oldu o kadar etkilemez diye düşünüyorum. Kalibrasyon dediğiniz şeyi 10 sn basınç düğmesine basarak mı sağlıyoruz yoksa serviste mi yapılması gerekiyor?

Öncelikle bütün lastiklerin havalarını kontrol etmek gerekir. Lastik havaları uygun basınçlara getirilir.

Sonra kalibrasyona geçilir;
Bu işlemleri yaparken araç vitesi P pozisyonunda ve el freni çekilmiş olmalı.

Elegance ve Premium donanımlılarda direksiyonun solunda aşağı taraftaki ilgili butona(sarı renkli ikazla aynı olan) basılı tutmak gerek. İkaz sönecektir.

Executive donanımlılarda ekrandan ayarlar-araç-tpms kalibrasyonu ve kalibre et’e basılarak kalibre edilir. İkaz sönecektir.

Tekrar yanıyorsa bir sorun olduğunu düşünmek ve daha detaylı incelemek gerekir.

Kolay gelsin.
Keyifli forumlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
kendi aracımda özellikle uzun yola çıkınca yapıyor. lastik baskınlarını kontrol ediyorum, sonrasinda bir, iki defa daha yanıyor. tekrar ayar yaptıktan sonra düzeliyor ve bir daha yanmıyor

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri