2019 Yeni Corolla'yı lansmanda görmeye gittik

Yeni Corollayı görmek için lansmana gittik. Biraz bahsedecek olursak araç dış tasarım olarak yakışlı olmuş. Özellikle arka led farları ben çok beğendim. Bagajı genişlemiş duruyor. Arka yaşam alanında ise eskisine göre çok bir fark yok biraz tavan alçaklığı indiği için baş mesafesi kısalmış. Arka tarafa havalandırma koymuşlar iyi olmuş bildiğiniz gibi bizim civiclerde büyük eksik o konu. Ama havalandırmayı koymuşken birde hybrid diye tanıtılan araçta ben arka tarafta hızlı şarjı olan usb noktası hadi o da olması en azından 12v beklerdim. uzun yolculukta inanın lazım oluyor arkadakiler için şarj. Malzeme ve işçilik kalitesi hiç hoşuma gitmedi birde bizim civiclere laf ederler tavana elinizle dokunuyorsunuz altı boş böyle sarkık gibi duruyor gittim hemen kendi aracıma baktım sizde dokunun bizimkiler taş gibi duruyor ve yumuşak. orta paketlerdeki kumaş olan koltukların yanal destekleri ve konforu hoşuma gitmedi. orta konsol çok altta kalmış. Kol dayama güzel öne arkaya geliyor ama içi biraz dar gibi geldi bana. Dijital kadran hoş olmuş, direksiyonuda gerçekten beğendim şekli dolgunluğu vs. güzel. Gelelim orta ekrana... Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. resmen 3-4 sene öncesinin kaba saba tabletini getirip oraya koymuşlar gibi. Kalitesi iyi değil. hele ekran etrafındaki tuş kalabalığı ve tuşların sanki kırılacakmış gibi hassas durmaları çok kötü.
Uzun lafın kısası inanın civic sahibiyim diye demiyorum ama bizim araca bakarak işçilik ve malzeme kalitesi düşük. Kaportayı toyota da inceltmiş belli. inşallah bizim civiclerde olan durum bu yeni corollalarda da alan vatandaşlarımızın başına gelmez. Ama içinde bulunduğum ekonomik ortamda firmalar maliyetlerden kaçmak için malzeme ve işçiliği düşürüyor belli ki.
Bir an yan profilden fb7 ye benzettim.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bir an yan profilden fb7 ye benzettim.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yorumunuzu beğendim.Bizim araçlarımızda güzel ama şu boya problemi yok bir sıkıntı olduğunu belirteyim.Bizde multimedya navigasyonun elden geçmesi lazım.Corolla olan güvenlik şerit takip varken bizim araçlara konulmaması çok kötü puan aldı.1.6 motorun turbolu olmasını beklerdim.Birde ZF şanzımanları standart olsa güzel olurdu.Bu esnada Toyota' da yedek lastik yok.Aküler mutlu markasının bizdeki Varta yani kalite var.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

celvan

0
Aracınız
Hybrid araçların ülkemizde rağbet görmesi direkt olarak yakıt tüketimini düşünen kullanicilar için en büyük artı. Maalesef avrupa ülkelerinde güvenlik en ön planda iken bizlerde 4.-5. sıralarda. İlk sırada da tabiki yakıt tüketim i geliyor. Cebini düşünüp, tipini konforunu vs. arkaya atanlar tercih edecektir diye düşünüyorum. Çevreci olması da ayrıca güzel bir olay..

HTC Desire 526G dual sim cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7ye benzerliği ilk andan beri dikkatimi çekiyordu, burdaki farklı arkadaşlarında aynı şekilde dikkatini çekmiş (y)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Omarkai Elinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugun Toyan Toyota'da akşam üzeri kısa bir inceleme için uğradım, test sürüşü yapmadım.
Kısaca görüşlerim,
  • Passion yani en üst donanımda aracın iç malzeme kalitesi yüksek, yumuşak malzeme severleri tatmin edecektir :) bayideki Passion donanımlılarda koltuklarda da deri döşeme mevcuttu, corolla'dan beklenmeyecek kalitede diyebilirim.
  • Ancak alt donanımlarda kapı üstleri ve ön gögüsteki yumuşak plastikler mevcut değil, kumaş kalitesi FC5 gibi.
  • Oturuş pozisyonu iyice alçaltılmış, bu yanı hoşuma gitti.
  • Gösterge tablosu güzel ama FC5 executive'in ekranı bence daha iyi görünüyor, ortadaki navigasyon ekranının duruşu ve fonksiyonları çok hoşuma gitmedi, bu konuda Japonlar içinde en iyisi Mazda3.
  • Arka diz mesafesi önceki kasa corolla'da daha büyüktü bence, biraz azalmış gibi geldi.
  • Ön yolcu torpido üstü gögüs kısmında farklı bir çıkıntı ile stil oluşturmaya çalışmışlar ama bence kötü duruyordu.
  • Bayideki satış temsilcisi aracın alt yapısında ciddi iyileştirmeler olduğunu, artık yol sesi sorunun olmadığını anlattı ama test etmeden inanıyorum diyemem.
  • Aracın görünür kısmında FC5teki sportif duruş ve ferahlık yok. Daha çok FB7 gibi daha geleneksel bir gövde yapısı hakim.
Şu aşamadaki düşüncem Corolla FC5 Civic karşısında fiyat ve özellik açısından hiç üstün görünmüyor, tam tersi Civic özellikle LPG ve fiyat avantajı ile önde görünüyor.
Corolla ile sanki önceki nesillerdeki gibi yine belirli bir yaş üstü kitle hedeflenmiş gibi bir izlenim uyandı bende.

Dolu paket dizel otomatik civic yerine dolu pop-art hibrit corolla düşünülebilir, servis hizmeti nasıl acaba corollanın? Bundan sonra Ikinci kez sıfır araba alacak olsam ilk araştıracağım şey servis hizmeti olacak

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dolu paket dizel otomatik civic yerine dolu pop-art hibrit corolla düşünülebilir, servis hizmeti nasıl acaba corollanın? Bundan sonra Ikinci kez sıfır araba alacak olsam ilk araştıracağım şey servis hizmeti olacak

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Toyota servis konusunda 2-3 yıl öncesine kadar genel olarak beğeniliyordu ancak toyota kullanıcıları da son zamanlarda ALJ'nin servis işleyişlerini değiştirdiği ve bakım ücretlerini ciddi şekilde arttırdığından şikayet ediyorlar diye biliyorum.

Honda orta pakette sunroofu standart olarak sunuyor. Bence araç yine sportiflikten çok uzak. Tombul görünüyor. Lastikler küçük kalmış cusse büyük gelmiş. İç mekan ekran yine olmamış bence. Oraya dikine koymuşlar ekranı. Bilmiyorum bana hiç hoş gelmedi.

Geri