2020 Güncel Fiyat Listesi

Hocam eline sağlık emek harcamışsın fakat bence bu karşılaştırmayı bu şekilde değil de Civic'in yurt dışı satış fiyatlarını euro ya da dolar cinsinden bularak o şekilde yapmak lazım. Yoksa şu an sizin tablonuzda yalnızca TL'nin değer kaybı görülüyor. Örneğin gördüğümüz kadarıyla TL dolar karşısında neredeyse %100'e yakın değer kaybetmiş. Araç fiyatı %100 artarke Türkiye'de, yurtdışında dolar ile satılan bir yerde de %50 artıyorsa o zaman normal karşılayabiliriz her yerde aynı deyip. Ama öyle olduğunu hiç sanmıyorum. Günden güne bizim paramız daha da değersiz hale geliyor..
Aynen, zaten liste fiyatında çıpa olması için dolar kullandım. Dolar bazında çok bir artış yok.

Ekim 2016 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Honda Civic Eco Elegance'ın TL ve Dolar bazlı fiyat değişimleri. (Dramatik fiyat değişimlerinin olduğu zamanlar ÖTV indirimi, hurda indirimi vs olduğu dönemler)

Son 40 ayda Eco Elegance fiyatı TL bazında %102, dolar bazında ise %3,7 artmış.
Ekli dosyayı görüntüle 256384

Güzel çalışma emeğinize sağlık.
Fiyat artışları trajikomik tabi ona diyecek bişey yok maalesef ??‍♂️

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kullandığım liste son 40 ay için yani Ekim 2016 itibari ile.
Gram altın Ekim 2016'da 126,63 TL imiş, Aralık 2019 sonunda ise 287,26 TL.
Yani aynı dönemde altında ki artış %126,84 olmuş. Civic biraz geride kalmış :)
Civicin fiyatı artmamış türk lirasi geriye saymış her gecen gün

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arabalarınıza iyi bakın, yagmurlu havada bile mecbur kalmadıkca cıkmayın :)

Araç bu, a noktasından; b noktasına gitmek için alınır. Tepe tepe binin tüm forumdaşlar, saklamak için birşey alacaksanız, gidin külçe altın alın, kasanıza koyun saklayın. Altına ya da usd’ye binip hiçbiryere gidemezsiniz; sadece yaşlanırsınız. Zaten yaşlanınca binmek te istemezsiniz. Zira yaradan; 2 şeyi pek bir arada vermez (hevesin varken paran olmaz, paran olunca da hevesin kalmaz)

Araç bu, a noktasından; b noktasına gitmek için alınır. Tepe tepe binin tüm forumdaşlar, saklamak için birşey alacaksanız, gidin külçe altın alın, kasanıza koyun saklayın. Altına ya da usd’ye binip hiçbiryere gidemezsiniz; sadece yaşlanırsınız. Zaten yaşlanınca binmek te istemezsiniz. Zira yaradan; 2 şeyi pek bir arada vermez (hevesin varken paran olmaz, paran olunca da hevesin kalmaz)

Kesinlikle katılıyorum.

kısa mesafeleri bolca yürüyün değerli forumdaşlar. yürümek sağlıktır... ne kadar çok yürüyüş o kadar sağlık.. ne kadar çok yürüyüş o kadar cepte kalan benzin mazot lpg km baskı balata

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla bundan 3 sene öncesine kadar, mıçöaya bile arabayla giden birisiydim. Sıfır yürüyüş neredeyse. Sonra bi baktım bu iş böyle yürümez. Kendimi önce kısa mesafelere yürümye alıştırdım, sonra git gide artırdım herkese tavsiye ederim.

Geri