258 kilometrede 4,8 litre yakıt ortalaması

Aracınız
Bir arkadaşımızın çok hoşuma giden tabiri ile Molla gibi kullanarak yakalanan ortalama bu. :driver: IMG_20150510_150549.jpggerçi 4.7 yi de yakaladım bu mesafelerde ancak o zaman fotoğraf çekmek aklıma gelmemişti. şimdi zar zor güneşten dolayı seçilebilsede artık bir resmide var bu değerin. fabrika bile 5,1 LT /100 km vermiş şehirlararası en düşük değeri. beni çağırsalarmış keşke ;)

Aracınız
Güzel değer ama Honda'nın hakkını vermek gerekir. Yolda görürsem seni bisikletle gecerim:)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1213]faruk34[/MENTION]

Hocam suyunu sıkmışsınız :D

Aracınız
[MENTION=1213]faruk34[/MENTION]

Hocam suyunu sıkmışsınız :D

çok yakıyor honda diyenler için test ettim. kanıtıda orda. yoksa Evvel Allah hondanın hakkını veririz.:) aslında gerekte yok bilen bilir hondayı . 3 aylık hondacıyım. güzel araba. ekonomik sürüşünde, spor sürüşünde hakkını veriyor.

Aracınız
Hocam bu degeri nasil yakaladiniz hız sabitleyici ile mi ort. hızınız kaçtı

4b86fed065ea2e72af4ce05c6251080d.jpg

Arkadaşlar Bende dün Bursa - Kütahya Tavşanlı Gidis gelis 6.6 ortalamasini yakaladim 100 un altinada pek inmedim Hondaya cok yakiyor derler birde araba daha 3 bin kilometrede valla muthis
Saygılar...

Aracınız
94 tü genel ortalama. ama hep hız sabitleyicide kalmadı araba. rampa çıkarken hız sabitleyiciyi kapatıp arabayı hem devirden düşürmeden hemde bayılmadan 2000 devirde kullandım. rampa inmeden de yine sabitleyiciden çıkıp hafif gaza yüklenip 110-120 gibi hızlar yakalayıp sonra ayağımı gazdan çekip komprosörde indirdim. kesinlikle N ye vitesi almadım. zaten teknik olarak bu durum hem sakıncalı hemde çok yaktırıyor.

Aracınız
4b86fed065ea2e72af4ce05c6251080d.jpg

Arkadaşlar Bende dün Bursa - Kütahya Tavşanlı Gidis gelis 6.6 ortalamasini yakaladim 100 un altinada pek inmedim Hondaya cok yakiyor derler birde araba daha 3 bin kilometrede valla muthis
Saygılar...

öndeki doblonun yakınlığına bakılırsa bi noktada durmuşsunuz. şehir içi dışı faktörleri biraz karışık gibi. bide bursa-tavşanlı yolu benim bildiğim eski hali ile ise çok rampalı ve virajlı (not:bilen bilir. öyle böyle bir yol değildi eskiden oralar. bir dağın yamacından inip çıkardınız. ne rampası biterdi ne virajı. şimdi nasıl arkadaşımız bizi aydınlatırsa anlarız) bu değer gerçekten harika o yol için.

öndeki doblonun yakınlığına bakılırsa bi noktada durmuşsunuz. şehir içi dışı faktörleri biraz karışık gibi. bide bursa-tavşanlı yolu benim bildiğim eski hali ile ise çok rampalı ve virajlı (not:bilen bilir. öyle böyle bir yol değildi eskiden oralar. bir dağın yamacından inip çıkardınız. ne rampası biterdi ne virajı. şimdi nasıl arkadaşımız bizi aydınlatırsa anlarız) bu değer gerçekten harika o yol için.
Bu fotoyu eve 5 dklik yolum kaldiginda cektim.
Yola gelince ben Orhaneli ilcesinden Bakikesir Kutahya yoluna baglanarak gitmeyi tercih ettim en sorunsuz yol orasi oldugu icin sadece Bursa Orhaneli yolu arasi rampali ve virajliydi ama yollarin Masallahi var gercekten gidis gelis cift serite cevirmisler Orhaneliden sonra dumduz yol Tavsanliya kadar
Durum Bu yani Kardeşim.

Geri