Civic FC5 30 Bin Bakımı

Arkadaşlar bugün servisi arayıp görüştüm. Şanzıman yağı 40 Bin km veya 2 yıldan hangisi erken dolarsa o zaman değişiyormuş. Aracım su an 32 binde fakat 2 yıl dolduğu için benim değiştirmem gerekiyor. Silecek suyu vs gibi önemi olmayan şeyleri çıktığım zaman ve %30 motor yağı indirimini kullandigim zaman bana Honda Çorlu servisinden verilen fiyat 2100 lira..

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün servisi arayıp görüştüm. Şanzıman yağı 40 Bin km veya 2 yıldan hangisi erken dolarsa o zaman değişiyormuş. Aracım su an 32 binde fakat 2 yıl dolduğu için benim değiştirmem gerekiyor. Silecek suyu vs gibi önemi olmayan şeyleri çıktığım zaman ve %30 motor yağı indirimini kullandigim zaman bana Honda Çorlu servisinden verilen fiyat 2100 lira..

Çorludan haber bekliyorum arayacaklar, az önce cem ve marmarayı aradım verilen fiyatlar cem 2330 Marmara 2200. Marmara subap ayarından bahsetti ve 250 TL dedi. Subap ayarı nedr ve yapmak gerekir mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çorludan haber bekliyorum arayacaklar, az önce cem ve marmarayı aradım verilen fiyatlar cem 2330 Marmara 2200. Marmara subap ayarından bahsetti ve 250 TL dedi. Subap ayarı nedr ve yapmak gerekir mi?
Subap ayarı önemlidir. Kabaca motorun nefes alıp vermesini sağlar. Servise göre fiyatı uygun.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
Subap ayarı önemlidir. Kabaca motorun nefes alıp vermesini sağlar. Servise göre fiyatı uygun.

Üstat servisler nedense hiç güven vermiyor sanki yapmayıp yapmış gibi gösterecekler gibi hissediyorum :) polen filtresine 200 lira dedi az önce Honda park. Bu parçaları kendimiz alabilir miyiz? Garanti problem yapar mı? Motor yağı, filtreleri kendim alsam, şanjıman yağını da oradan alsam bana faydası olur mu maddi olarak. Bu arada Honda park 2400 dedi gitgide artıyor mübarekler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Üstat servisler nedense hiç güven vermiyor sanki yapmayıp yapmış gibi gösterecekler gibi hissediyorum :) polen filtresine 200 lira dedi az önce Honda park. Bu parçaları kendimiz alabilir miyiz? Garanti problem yapar mı? Motor yağı, filtreleri kendim alsam, şanjıman yağını da oradan alsam bana faydası olur mu maddi olarak. Bu arada Honda park 2400 dedi gitgide artıyor mübarekler.
Gideceğiniz servis ile ilgili müşteri yorumları önemli. Forumda bir arama yapın. Çoğu servis aracı görmenizi izin vermiyor. Bir kaç servisten camdan takip edebiliyorsunuz. Kimi dışardan yağ tedariki kabul etmez iken kimi ediyor. Polen ve cam suyu dışardan alınabilir. Mümkünse motor yağınıda alıp gitmeli. Her servis aynı yağı kullanmıyor. Şanzıman yağını serviste değiştirmek daha iyi olur. Subap ayarı için motorun iyi soğuması lazım. Bu yüzden aracı bir gün kalmasınıda isteyebilirler.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Wyt23 ilgili bir konu.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yeni konu açmadan buradan sormak istiyorum. Aracıma 50bin bakımı yaptrdım Total marka 0W20 motor yağı kullanmışlar. Sizce iyi midir? Yada kendi yağımı alıp kendim mi götürsem bundan sonraki bakımlara?

Çorlu Honda 30 Bin Bakımı

4 litre motor yağı
Yağ filtresi
Yağ kartel pulu
Hava filtresi
Polen filtresi
Lpg filtresi
4 litre Şanzıman yağı TOPLAM 2100 TL

Geri