Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

Aracınız
O zaman araç çoğunlukla benzinde çalışır lpg az tüketeceği için lpg de daha fazla km yapması gerekir. Problemin sebebi az km gitmesi değil bence...
benim araç daha 200 m gitmeden lpg geçiyor şuan aşırı soğuk değilse o yüzden benzindn ziyade lpg de sorun yaşıyorum 32 litre ile 230/240 gidiyorum. Ama şehir içi 10 gidiş 10 geliş de 310 km kadar görüyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadar bide soyle bi sorun var lpg bitti isik yaniyor diye direk lpg almayin kalibrasyon yapin lpg nin bitmedigini anlayacaksiniz boyel bir sorun da yasiyor olabilrisiniz cogu kez benim aracimde lpg bitti isigi yaniyor kalibre yapinca tekrar 2 cubuk bazen 3 cubuk felan yandigi oluyor surekli olmuyor ama nadiren yapiyor kalibrede sorun yasiyor olabilirisniz. Nasil yapildigini bilmeyenler icin youtubede videolu anlatimlar var

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sehir ici 400 km giden arkadasim amacim seni yargilamak degil ama sen eger sehir icindr 400 km hem de minimum bu kadar gidiyorum diyorsan senin sehir disinda 550 km gitmen lazim. Bence senin gaziantep sehir ici dedigin yer onemli. Ipek yolunda da gidebilirsin karagoz'de de gidebilirsij ikisi de sehir ici.
Hocam muğladan gaziantep'e uzun yolda 110 km hıza sabitleyip geliyorum 500 km'yi buluyor. Şehiriçide dolaştıgım yerler genelde üniversite-binevler-kalyon kavşağı-grand otel çevresi vs. şuan lpg tam bitmedi ama yarın sizin için fulleyeceğim shell'den ve mevcut km'ye bakacağım. :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Serdivanı iyi biliyorum sakin kullandığını da söylemişsn 10 litre lpgyi geçmemen lazım ağır istanbul trafiğinde 12 litre yakar. 16-17 imkansız. Lpg hattını kontrol ettir büyük ihtimal kaçak var.
Servise gittiğinde cihazla kaçak kontrolü yaptılar mı kaput altına ve bagaja? Para kazanamayacaklarını düşünüp uğraşmak istemiyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2018
34 lt lpg ile 530 km giden daha evvelden hic gormemistim ama bu yapilamayacagi anlamina gelmiyor tabi ama benim hafsalam bu durumu pek kabul etmiyor. Benim nezdimde bu durum icin yapilacak en iyi yorum galiba bu km leri yapan arkadaslardan surus tarzi ile ilgili ogrenecek seylerimiz oldugudur.

gunesec

Özel Üye
34 lt lpg ile 530 km giden daha evvelden hic gormemistim ama bu yapilamayacagi anlamina gelmiyor tabi ama benim hafsalam bu durumu pek kabul etmiyor. Benim nezdimde bu durum icin yapilacak en iyi yorum galiba bu km leri yapan arkadaslardan surus tarzi ile ilgili ogrenecek seylerimiz oldugudur.

Al benden de o kadar, öğrenmem lazım benim de.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yapılan km den daha onemlısı rota önemlı hem gidiş hem dönüş te aynı km yı yapabılıyor mu ben onu merak ettim

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yapılan km den daha onemlısı rota önemlı hem gidiş hem dönüş te aynı km yı yapabılıyor mu ben onu merak ettim

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
O kadar hesaplamadım başkan :) gelirken rahat geliyorum da dönerken hep bir telaş oluyor :) basıyorum dönüşte. Ben genelde ekrandaki seviyeden hesap ediyorum 1 diş 60 km görüyor isteyince. Basarsanda 40-45 km gidiyor

İşte diyorum benim araçta kesinlikle bir problem var. Tek diş lpg ile 2bin deviri geçmeyiim hız sabitleme kullanmayım ancak 40 50 km gidiyorum şehirler arası. Arabayı şehir içide aynı şekilde devire dikkat ederek kullanıyorum. Eskiden audi aracım vardı ben böyle sakin devirlere dikkat ederek tıntın araç kullanmaya alışık değildim ışıklara 100 metre varsa 100km hıza çıkardım ışığa gelene kadar. Bu arabayı alırken de araştırdım zaten herkes memnundu satış danışmanları da sizin dediğiniz km leri onayladı. Benim bu aracı almamın tek sebebi uzun süre kullanmayı düşündüğüm için yakıt tasarruflu olmasıydı. Ama nissan qaskaiden fazla yakıyor. Olmaz olsun. Keşke suv bi araba alsaydım. Az yaksın diye fabrika çıkıl lpg li araç alıyorum. 36-37lt lpg ile 230 240km gidiyorum. Tömöm kullandığım yer küçük yer 3 5km en fazla 10km kullanıyorum bu aracı git gel. Ama yine de bu değerlerin normal olduğunu düşünmüyorum. Daha önce de benzinde kullanma önerisi aldım ama açıkcası hiç bir faydasını görmedim 150 km yol yapıyorum 100liraya yakın yakıt tüketiyordu. Tabi bu son gelen indirimlere göre konuşmuyorum. Şehir içi 9 10 lt benzin gösteriyor aracın göstergesi. Dediğim gibi arkadaşlar ben çevremden kimseye tavsiye etmiyorum soruyorlar. Böyle araba da olmaz servis de olmaz. Ben kullanmayı bilmiyormuşum muamelesi yapıyorlar serviste. Hondaya tüm platformlardan yazdım arayıp soran bile olmadı cevap vermediler.
O kadar hesaplamadım başkan :) gelirken rahat geliyorum da dönerken hep bir telaş oluyor :) basıyorum dönüşte. Ben genelde ekrandaki seviyeden hesap ediyorum 1 diş 60 km görüyor isteyince. Basarsanda 40-45 km gidiyor

Mi Note 10 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri