Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İşte diyorum benim araçta kesinlikle bir problem var. Tek diş lpg ile 2bin deviri geçmeyiim hız sabitleme kullanmayım ancak 40 50 km gidiyorum şehirler arası. Arabayı şehir içide aynı şekilde devire dikkat ederek kullanıyorum. Eskiden audi aracım vardı ben böyle sakin devirlere dikkat ederek tıntın araç kullanmaya alışık değildim ışıklara 100 metre varsa 100km hıza çıkardım ışığa gelene kadar. Bu arabayı alırken de araştırdım zaten herkes memnundu satış danışmanları da sizin dediğiniz km leri onayladı. Benim bu aracı almamın tek sebebi uzun süre kullanmayı düşündüğüm için yakıt tasarruflu olmasıydı. Ama nissan qaskaiden fazla yakıyor. Olmaz olsun. Keşke suv bi araba alsaydım. Az yaksın diye fabrika çıkıl lpg li araç alıyorum. 36-37lt lpg ile 230 240km gidiyorum. Tömöm kullandığım yer küçük yer 3 5km en fazla 10km kullanıyorum bu aracı git gel. Ama yine de bu değerlerin normal olduğunu düşünmüyorum. Daha önce de benzinde kullanma önerisi aldım ama açıkcası hiç bir faydasını görmedim 150 km yol yapıyorum 100liraya yakın yakıt tüketiyordu. Tabi bu son gelen indirimlere göre konuşmuyorum. Şehir içi 9 10 lt benzin gösteriyor aracın göstergesi. Dediğim gibi arkadaşlar ben çevremden kimseye tavsiye etmiyorum soruyorlar. Böyle araba da olmaz servis de olmaz. Ben kullanmayı bilmiyormuşum muamelesi yapıyorlar serviste. Hondaya tüm platformlardan yazdım arayıp soran bile olmadı cevap vermediler.

Mi Note 10 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tüketimde bir anormallik var bence, 36 lt LPG ile sakin kullanımda şehiriçinde en azından 300 km.ye yakın gidebilmeniz lazım.
Aracın km.si kaç binde?

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 eco elegance var bende.bursa şehir içi sakinin sakini kullanımda yaz ayı için söylüyorum.
34 lt lpg ile 355 km zor gördüm.bu dediğiniz şehir içi 520 km imkansızda imkansız diyorum.
bazen şehir içi-dışı karışık olduğu zaman 390 km yi gördüğüm oluyor.2000 deviri geçmemeye çalışıyorum.yeşil ışığa çok dikkat ediyorum ama genede olmuyor olmaz olamaz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam aracınızda gaz kaçağı olabilir. Kaçak testi yaptırdınız mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konudışı mesajlar silinmiştir, forumdaşlara anlayışları için şimdiden teşekkürler :)
Ayrıca sorunlu olduğu düşünülen hususlarda kişiye cevap yazmak yerine "Raporla" seçeneği ile Yönetim'e bildirilmesini rica ederiz, keyifli forumlar :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Konudışı mesajlar silinmiştir, forumdaşlara anlayışları için şimdiden teşekkürler :)
Ayrıca sorunlu olduğu düşünülen hususlarda kişiye cevap yazmak yerine "Raporla" seçeneği ile Yönetim'e bildirilmesini rica ederiz, keyifli forumlar :)

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Gaz kaçak spreyını her yer e sıkıp kontrol etmek de fayda var ve kapalı bir yerde koku oluyor mu kısa süreli kontrol yapılabilir

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yoğun trafikte Lpg göstergenizde ilk dişin sönmesinde gitmiş olduğunuz mesafe 30 km nin altında ise yakıt sisteminde belli ki bir sorun var neden böyle diyorum araçta gaz kaçağı olsada bu kısa zamanda pek fazla tüketimi etkilemeyeceğinde gösyergedeki ilk dişi örnek verdim tabi göstergede herhangi bir sorun yoksa Lpg li Araçlarda gaz kaçağı durumuna istasyonlarda tam fulleme durumunda deponun dolunca hala pompalamaya devam etmesi ve bunun sık sık tekrarlanmasından kaynaklandığına inanıyorum bilindiği üzere kış aylarında lpg ye katkı maddesi konulmasından mı artık %15-20 oranlarda daha fazla yakıyor bu diğer benzin ve dizel araçlar içinde geçerli dikkat ederseniz bu geçiş dönemlerinde havaların ısınmasına yakın yakıt tasarruf cihazları piyasaya sürülür bol reklam tanıtım falan alıp taktıran kişilerde zaten bir süre sonra havalar ısınıp yakıt sarfiyatı azalacağından taktırdığı zımbırtının işe yaradığını zannederek eşine dostuna tavsiye eder durum bu aslında FC5 aracımla kışın normalde bir depoyla İstanbul trafiğinde ortalana 280 -300 km gidebiliyorum yazın şehir içi maximum 340 km uzun yolda 550 km gittiğim olmuştur.250 km çok az benzinle gitsen daha mantıklı muhtemelen sizde çok azda olsa gaz kaçağı olma olasılığı yüksek kazasız belasız sürüşler.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri