Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar aracım 2018 eco executive otomatik fc5 civic. Aracım şuan 22 bin kmye geldi 2. Bakımını yaptıracağım ve aldığımdan beri en fazla 230 240 civarı şehir içi yol haptım 1 depo lpg ile. Tam dolu şeklinde 36 37 lt LPG alıyor aracım. Böyle araba olmaz olsun defalarca hesapladım her benzinlikten aldım econ açık kapalı kullandım yok fayda etmedi. Arkadaşlar araç 5bin km ye gelene kadar kaç defa götürdüm servise böyle bişey olamaz diye. Çok yakıyor litre bazında fazla yakıyorbunun 11 litre yapması lazım maksimum 16 17 litre lpg yakıyor şehir içinde neredeyse. Genelde 230 km de bitiyor depo. Nereden aldım bu arabayı bilmiyorum lanet olsun diyorum sadece. Servis hiçbirşey yapmıyor. Aracın beynine başlanıp yakıt gaz karışımı iyi diyor hepsi bu. Ayrıca arabayı çok yumuşak kullanırım pedal tepkilerim çok düşüktür. Yani anasını ağlatıyor yakıtın.

Mi Note 10 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeşim inşaallah sorunun bir şekilde çözülür. farklı birkaç Honda servise götürme imkanın olabilir mi bilmiyorum ama denemende fayda var.
Aracımda gaz kaçağı vardı. Park Honda Servise götürdüm kaçak yok demişlerdi. Ama her sabah arabanın içine buram buram gaz kokusu doluyordu. Birkaç hafta sonra 40.000 bakımı geldi Biraz sert aşağılayıcı şekilde konuştum servis danışmanıyla sorunun devam ettiği hakkında. Çünkü senin de bir yorumda söylediğin gibi sana hiç araba görmemiş muamelesi yapabiliyorlar.

Sert konuştuktan sonra birkaç parça değiştirip sorunumu çözmüşlerdi.

Km olayına gelince de şehir içi 320/340 km arası uzun yolda 380/400 km’leri bir depo ile görebiliyorum. Sadece nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde bir kere 470 km gördüm ama sadece bir kere oldu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Kardeşim inşaallah sorunun bir şekilde çözülür. farklı birkaç Honda servise götürme imkanın olabilir mi bilmiyorum ama denemende fayda var.
Aracımda gaz kaçağı vardı. Park Honda Servise götürdüm kaçak yok demişlerdi. Ama her sabah arabanın içine buram buram gaz kokusu doluyordu. Birkaç hafta sonra 40.000 bakımı geldi Biraz sert aşağılayıcı şekilde konuştum servis danışmanıyla sorunun devam ettiği hakkında. Çünkü senin de bir yorumda söylediğin gibi sana hiç araba görmemiş muamelesi yapabiliyorlar.

Sert konuştuktan sonra birkaç parça değiştirip sorunumu çözmüşlerdi.

Km olayına gelince de şehir içi 320/340 km arası uzun yolda 380/400 km’leri bir depo ile görebiliyorum. Sadece nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde bir kere 470 km gördüm ama sadece bir kere oldu.

470 cok iyimiş sanırım hava sıcaktı yakıtıda iyi yerden aldınız sanırım

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
470 cok iyimiş sanırım hava sıcaktı yakıtıda iyi yerden aldınız sanırım

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

BP’den aldım diye hatırlıyorum. İstanbul / Yalova Yalova / İstanbul, İstanbul içinde de Bayrampaşa/Beylikdüzü gibi bir yol yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam TEM’den körfezi dolaşarak hız sabitleyici ile sabit 90 km hızla ulaşmıştım. Genelde de 100 km hızları civarında şehirler arası yolculuk yaparım ama bir daha göremedim bu değeri.

Arkadaşlar bugüne kadar gazı hep Shell'den aldım ve depo tamamen boşken dahi en fazla 32.5 litre Lpg alabildim. Ve o 32 litre ile şehir içinde ortalama 350 Km yol yapıyordum. Geçenlerde akaryakıt menzili 70 Km daha gösteriyor olmasına rağmen Petrol Ofisinden gaz aldım adamlar 37 litre Lpg bastılar. Orda itiraz ettim, siz komple menzilinizi ölçün tekrardan bakalım dediler ama ben zaten 32 litre ile alınabilecek en uzun menzili (350 km) yapıyorumdum daha ne olabilir ki diye düşünerek ayrıldım. Ve şuanda140 km yol yaptım. Pompada 8-10 litre fazla basmalarına rağmen kalan menzil 330 Km olarak gözüküyor. Resmen 8-10 litre geçirdiler ve buna rağmen menzilim düştü. Ankara'nın göbeğinde çok merkezi bir istasyon burası. Bu nasıl mümkün olabilir?

Mi 9T Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda Jazz
Şehir içi 450 km kullanılan arkadaşlar bunun sırrı nedir? Bizimlede paylaşırsanız sevinirim. Aldığım günden beri hep aynı 300 km. Hiç bir yere göstermedim. Şuanda 6000 km de. 10000 km kadar çok yaktığını ve sonrada normal oluçağını söylediler. Ama yorumlara bakınca öyle değilmiş. Benim araç fc5 otomatik executive 2019. ACİL YARDIM

WAS-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam gaz aylarından kaynaklanıyor olabilir. Benim başıma da geldi. Bazen ayarı biraz açık bırakıyorlar. Araba biraz seri olsun vs diye.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben de 1 yıldan fazla oldu 2017 executive LPG kullanıyorum (41.000 km'de.) Yaşadığınız şehrin şehiriçi trafik yoğunluğu her arabada yakıtı muazzam etkiliyor. Örneğin Bursa'da kalabalık trafikte 1 depo LPG ile (32 litre alıyor) 250 km'yi göremezsiniz. Kastettiğim dur - kalk yoğun trafik , dikkatinizi çekerim. Yani manuel arabayı 1. viteste kullanıyormuşçasına yoğun trafik (7-8 km mesafeyi yarım saatte gidiyorsunuz yani). Bu tarz bir kalabalıkta 1 depo 350 km ~ 400 km hayaldir , hiç uğraşmayın. 100 km'de 13-14 Litre LPG yakması gayet normal bence. Bahsedilen değerler İstanbul trafiğinde de normal karşılanmalı. CVT zaten kalkışlarda fazla yakar. Nispeten daha az kalabalık olan şehirlerde 400 km gören arkadaşlar muhtemelen akıcı trafiğe denk geliyor. Yani arkadaş şehiriçinde kullanıyor ancak 50 km/h ~ 80 km/h arası süretler ve akıcı trafik zaten şehiriçi sayılmaz, uzun menzil gitmesi bu yüzden.
Yine kendi aracımda bizzat denediğim için yazıyorum, Şehirlerarası uzun yolda peygamber sabrınız varsa gaz pedalını okşayarak kullanın ( 70 km/h ~ 80 km/h) bakın neler olacak. 32 Litre LPG ile 525 km yol gittim. (günümüzün Litre fiyatları ile 18-19 kuruş)

Geri