Civic FC5 39 Litre LPG aldı

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın bugün lpg sini doldurudum. Normalde boş depoda 32-33 litre alırdı ancak son aldığım 2 yakıtta da 38-39 litre LPG aldığını gördüm. Km olarak da yine 300-350 km şehir içi geziyorum.

Sizce normal bir durum mu bu?IMG_20200109_102302.jpeg

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
pompada hile var hocam, benımde başıma gelmişti , şikayet etmiştim istasyonu. hem daha az km gitmiştim hemde 39 litre gaz almıştı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet bence de bu normal değil. Mutlaka araştırın yukarıdaki arkadaşın dediği gibi.

Deponuz kac litrelik? Pompa basinci yuksek olabilir ayni zamanda soguk hava aracinizda fazla harcadigi icin ayni km leri gorur pompada hile olmayabilir yani. Arac yol bilgisayari tuketimi artti mi? Evet ise daha fazla gaz alip daha fazla yakmaya basladiniz demektir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı araca sahibim. 42 litre diyebiliyorum. Ortalama 8-10 litre az alması gerektiğini söylemişti servis bana.

Deponuz kac litrelik? Pompa basinci yuksek olabilir ayni zamanda soguk hava aracinizda fazla harcadigi icin ayni km leri gorur pompada hile olmayabilir yani. Arac yol bilgisayari tuketimi artti mi? Evet ise daha fazla gaz alip daha fazla yakmaya basladiniz demektir.

Tam dolum olabilir bazen ikaz etmemize rağmen pompada 35 litreye ayarlanan şamandıradan dolduğuna dair gelen gürültülü sese rağmen pompa çekilmiyor basınç da çok yüksek oldugun dan haliyle tank belirlenen mesafeyi aşıp tam doluyor bunun önüne geçmek için fullemekten kaçınıp depo bitmiş ise azami 100 tl lik almaya dikkat edelim

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bildiğim kadarıyla hava soğuk iken depo daha fazla gaz alıyor. Ama fiyatla, alacağımız yakıtı sınırlarsak olumsum durumların önüne geçmiş oluruz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Çok enteresan. Aynı pompa dan 2. alışım.. Po diye güveniyoruz ama sonuç ortada. 39LT dolum gösteriyor ancak dolan yakıt bana kalırsa 32-33 LT ...
Yarın ilk iş şikayet edeceğim..
pompada hile var hocam, benımde başıma gelmişti , şikayet etmiştim istasyonu. hem daha az km gitmiştim hemde 39 litre gaz almıştı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bildiğim kadarıyla 42LT eko. Fabrikasyon LPG li aracım.
Soğuk havalarda birçok kez yakit aldım. Haftada 2 depo tüketiyorum neredeyse... Böyle birşeyle ilk defa karşılaştım ( 2. Alışım aynı yerden. Eski fişimde de 39LT vermiş görünüyor)
Yol bilgisayarında daha evvel soğuk dahi olsa 9LT civarı ortalama tüketim var iken şu an 10-11 LT lerde..

Geri