Civic FC5 39 Litre LPG aldı

Aracınız
Civic FC5 2017
lpg nın karakterıstık yapısından dolayı aynı arac aynı pompada bıle fark olur ama bana sorarsanız arac ta problem yok istasyonların pompalarında kalıbrasyon bozuklugu var ... buda lpg nın karakterstık yapısından dolayı kolay kalıbrasyona ıhtıyac duyması.. lpg sıcakta sogukta kı hacım farkını unutuyorsunuz...bu alana etkı yapar hıc bır zaman bır benzın veya mazot yapısına sahıp olamaz en kalıtelı yakıt her zaman benzındır.. askerdeyken marshall yardımıyla gelen amerıkan malı kamyonlar vardı benzınlıydıler ama hala askerıyede kullanıyorlardı .. benzınlı oldukları ıcın kolay bozulmuyorlar uzun omurlu oluyor 50 60 senelık motorlar tamam çekiş yok ama benzının yapısından dolayı motora zarar vermıyor uzun omurlu oluyor motorları..

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Aracım yeni henüz 950 km de ve dün shell den LPG alıyordum (her zaman aldığım pompadan) 39,3'e geldiğinde pompacı sordu keseyim mi abi diye. Şaşırdım kendi atmıyor mu bu diye sordum, ağır ağır doluyordu keselim dedim. 39.6'da kesti pompacı. Şaşırdım. İnşallah sıkıntı olmaz. Bundan sonra daha dikkat edeceğim ve max.35 lt de kapattıracağım. Bu arada menzil hep 250-252 km gösteriyor fullediğimde ama 300-310 gidiyor neden acaba?

akif

0
Aracınız
Aracım yeni henüz 950 km de ve dün shell den LPG alıyordum (her zaman aldığım pompadan) 39,3'e geldiğinde pompacı sordu keseyim mi abi diye. Şaşırdım kendi atmıyor mu bu diye sordum, ağır ağır doluyordu keselim dedim. 39.6'da kesti pompacı. Şaşırdım. İnşallah sıkıntı olmaz. Bundan sonra daha dikkat edeceğim ve max.35 lt de kapattıracağım. Bu arada menzil hep 250-252 km gösteriyor fullediğimde ama 300-310 gidiyor neden acaba?
Aslında lpg dolumu yavaşlayınca pompanın akaryakıt akışını durdurması lazım ama ne yazık ki shell'in bazı istasyonlarında bu pompalardan varken bazılarında yok. Benim aracımda yeni, ilk lpg dolumu yaptığım shell istasyonunda da depo dolmuş ama pompa yavaş yavaş doldurmaya devam ediyordu kapattırdım ama bana yakın olan her zaman kullandığım shell istasyonunda lpg akışı yavaşladı an pompa otomatik duruyor hocam.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
benimki normalde hep 34-35 alır geçen gece soğukta aldım 37 aldı çokta dert etmedim soğukta fazla alıyor felan diyorlar. birde sona gelince pompa böyle zart zart edip birazda zorladı belki ondan fazla almıştır.

Aracınız
Bugün yaklaşık 1000km yola çıkacağım. Dün depoyu doldurdum. Normalde 36,.. alan depo 39,... litre lpg aldı. Hava sıcaklığının etkisi + pompa basıncı ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Aslında lpg dolumu yavaşlayınca pompanın akaryakıt akışını durdurması lazım ama ne yazık ki shell'in bazı istasyonlarında bu pompalardan varken bazılarında yok. Benim aracımda yeni, ilk lpg dolumu yaptığım shell istasyonunda da depo dolmuş ama pompa yavaş yavaş doldurmaya devam ediyordu kapattırdım ama bana yakın olan her zaman kullandığım shell istasyonunda lpg akışı yavaşladı an pompa otomatik duruyor hocam.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aslında aynı pompadan aldığım için dikkat etmemiştim bu son aldığımda. Çünkü bundan önce aldıklarımın hepsinde kendisi durmuştu. Bu sefer durmadı ilginç.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sa arkadaşlar aracım yeni ilk gazımı Shell’den almıştım 36 litre almıştı ikinci sefer po’dan aldım 27 litre aldı en son bugün yine shellden aldım 26,40 litre aldı bu normal mi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Geri