98 civic 1.6 ies problem

Aracınız
IMG_20150524_131009.jpg
araba sürekli su eksiltiyor , ben tamamlıyorum tamamen bitiyor , bugün bir kontrol edeyim dedim tamamen bitmişti içindeki su , ama hararet göstergesi normaldi. Antifriz mi koymak lazım ne yapmak lazım acaba yardımcı olabilir misiniz ?

bu da bitmiş kaputu açınca sağ üstteki yer buraya ne koymak lazım ? arada bir açıp kontrol etmek lazım valla şu hale bak nohappyIMG_20150524_130931.jpg

fotoğrafların yeri yanlış oldu ama siz anlarsınız

Aracınız
hocam öncelikle ilk resimdeki yanlış hatırlamıyorsam şanzıman yağı haznesi bu resmi yanlış koyduğunu düşünerek şu tavsiyelerde bulunayım su kaçağı vs var mı bir kontrol et güzelce özellille lpg hortumlarına baktır kırmızı antifiriz eklersen ağır bir antifiriz olduğu için sızma olan yerden kısa sürede belli edecektir aracın altına gazete serip taşlarla gazeteyi sabitleyip çalıştır kaçak varsa damyarak çıkar bulursun,aracının radyatör kapağı orjınal o bozulduğunda radyatördeki suyu taşma kabına gönderip suyu dışarı atarak bitirebilir o kapağıda bir değiştirebilirsin 1.1 basınçlı olanlar 15-20 lira civarı bir fiyatı var,en kötü ihtimalin conta yanması ama aracın hararet yapmadığını söylüyorsun bu ihtimali o yüzden şimdilik yazıp moralini bozmayalım

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
hocam öncelikle ilk resimdeki yanlış hatırlamıyorsam şanzıman yağı haznesi bu resmi yanlış koyduğunu düşünerek şu tavsiyelerde bulunayım su kaçağı vs var mı bir kontrol et güzelce özellille lpg hortumlarına baktır kırmızı antifiriz eklersen ağır bir antifiriz olduğu için sızma olan yerden kısa sürede belli edecektir aracın altına gazete serip taşlarla gazeteyi sabitleyip çalıştır kaçak varsa damyarak çıkar bulursun,aracının radyatör kapağı orjınal o bozulduğunda radyatördeki suyu taşma kabına gönderip suyu dışarı atarak bitirebilir o kapağıda bir değiştirebilirsin 1.1 basınçlı olanlar 15-20 lira civarı bir fiyatı var,en kötü ihtimalin conta yanması ama aracın hararet yapmadığını söylüyorsun bu ihtimali o yüzden şimdilik yazıp moralini bozmayalım

:+1: Öncelikle radyatör ve lpg den problem olmadığına emin olun.

Aracınız
cevaplar için teşekkürler , dot4 yağ alıp ekledim ilk fotoğraftaki hazneye.

2. fotoğrafa gelince antfreeze de aldım bugün fakat daha yeni komple su doldurduğum için içini ekleyemedim , şimdi bakıcam tekrar eksiltme olmuş mu diye. Bu arada araçta lpg yok benzinli kullanıyorum.

bu arada arabaya bir senedir anti freeze koymadım daha yeni koyucam , acaba şu haznede çatlak var hatta ıslaklıkta var ondan dolayı olmuş olabilir mi ? çünkü 180 km hızla 5 6 dk gitmişliğim oldu max 150 ye düşüp hararet göstergesinde gram oynama olmadı

Aracınız
Hocam senin yedek kutusuna su basıyor sanki yolda sağa çekip bekle yedek den su taşma yapuyormu bak.yedekten artıyorsa acil kapağı yenile.fren hidroliğin bitmiş el freni lamban sürekli yanıyor olması lazim di fren hidrolizini tamamladı mutlaka kontrol ettir hortumun biri çatlak patlak olabilir

Tapatalk....

Aracınız
bir kere araba dururken frende birşey hissettim pompalayayım dedim , psssssttt etti bir baktım fren hortumu patlamış frenler çalışmıyor , o zaman yanmıştı elfreni simgesi fakat şimdi yanmadı , dot4 aldım koydum işte. şimdi kontrol ettim onda bir azalma yok ama yine su eksiltmiş, antifreeze ekledim şimdi altınada gazete koydum. sabah bakıcam tekrar. Bence o suyu koyduğum haznedeki çatlaklardan dolayı su buharlaşıp çıkıyor ya da o çatlaklardan hafif hafif sızıyor bakalım bir yarın

Aracınız
birde radyatördense nasıl anlıcam ben bunu ? kıbrıstayım ben açıkçası hiç bir sanayi ustasına güvenmiyorum. serviste çok tuzlu maşallah bilemedim ne yapım nerelere gidem

edit : bu arada o kutuda max yazan yerin hep üstüne kadar koyuyorum suyu ben yani kapağın az biraz altına kadar

Edit 2 : Aldığım antifriz maviymiş
@bilisim [MENTION=1334]battalgazi[/MENTION]

Aracınız
hocam radyatör soğukken kapağını açıp içinde su var mı bir bak,araç sıcakken taşma kabını ağzına kadar doldurursan ısınıp radyatörden taşma kabına gelecek suya yer kalmaz ve kaptan dışarı taşar motor soğukken max yazan seviyenin üstünde su koyma..Birde aracı devirli kullanıp kenara çekip bak taşma kabı çevresinde su var mı kontrol et

Aracınız
Hocam patlak çatlak olmasa fren hidroliği o seviyeye gelmez boşalmış resmen bir kacak var mutlaka bu arada [MENTION=1334]battalgazi[/MENTION] nin de dediği gibi devirli kullan sağ çek meydana çıkacak nerden atıyor sa ben kapak diye düşündüm çünkü bu yedek kabında taşma vardı

Tapatalk....

Ayrıca su eksilten araca ordan sürekli su takviyesi yaparsanız hava yapma ihtimali de göz önünde bulundurulmalı önce kaçağı bulun sonra max.i geçmeyecek şekilde takviye yapıp klimayı da açıp havasını almanız gerekir

Geri