Civic FC5 Acil cam suyu donması

Arkaadaslar 2020 eco exe aracimin bu sabah kalktigimda silecek suyu calismiyordu. Hic ses gelmiyor. Donmus olma ihtimali yuksek. Araci aldigimdaki su duruyordu hic ekleme yapmadim. Su koymus olma ihtimalleri var mi? Simdi antifirizli su ekledim ama olan oldu tabi. Bu sorunu nasil cozerim. Hic hareket ve ses olmamasi sigorta gibi bir sey varsa onun atmis olma ihtimalini aklima getirdi. Nasil cozebiliriz bunu. Ilk bastigimda bile ses yoktu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Geçmiş olsun. Tedbir önemlidir.

Her sene kasım ayında lastiği değişip, shell' den büyük bidon(3 lt) cam suyunu alıp -20 dereceye ayarlarım ve 5lt lik cam suyu deposunu doldururum ve 1 kış yetiyor. Kafam rahat , yıllardır bu şekilde yapıyorum hiçbir sorun yok.

Sonax, würth, shell önerimdir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkaadaslar 2020 eco exe aracimin bu sabah kalktigimda silecek suyu calismiyordu. Hic ses gelmiyor. Donmus olma ihtimali yuksek. Araci aldigimdaki su duruyordu hic ekleme yapmadim. Su koymus olma ihtimalleri var mi? Simdi antifirizli su ekledim ama olan oldu tabi. Bu sorunu nasil cozerim. Hic hareket ve ses olmamasi sigorta gibi bir sey varsa onun atmis olma ihtimalini aklima getirdi. Nasil cozebiliriz bunu. Ilk bastigimda bile ses yoktu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynı sorunu bugün bende yaşadım. Bire bir aynı husus. Halledebildiniz mi sorunu ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuda benin tahminim şu şekilde,
Eskiden Ankara Bora’da yaptırdığım bakımlarda camsuyu deposu boş ise su ile doldurulup içine würth veya sonax gibi markaların küçük plastik şişelerdeki cam temizleme sabunları atılarak cam suyu dolduruluyordu.
Muhtemelen sıfır araçlarda da benzer şekilde teslim öncesi normal su üzerine cam yıkama sabunları konularak dolduruluyor olabilir, bu durumda cam suyunun eksi derecede donması çok olası.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugün servisle görüştüm motor suyunu antifiriz koymamış olabilirlermi diye antifirizli dediler.kaputu açıp baktığımda yedek su kabı içindeki amtifiriz mavi renkliydi sanırım neden kırmızı değil ki bunu da merak ettim. Su kabından içerisi çok net görğnmüyordu ama maviydi sanırım sebebini bilen varmı acaba mavi mi koyuyorlar fabrikada ve neden kırmızı değil??
Silecek suyu için üstten antifirizli su koyup kapalı otoparkta falan bekletecez başka çaresi yok sanırım
Ayrıca tam 5 aydır silecek suyunu kullanıyorum aracı teslim alalı ve hala bitmemişti su.
Bitince uyarı veriyormu acaba exe. ler?

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün servisle görüştüm motor suyunu antifiriz koymamış olabilirlermi diye antifirizli dediler.kaputu açıp baktığımda yedek su kabı içindeki amtifiriz mavi renkliydi sanırım neden kırmızı değil ki bunu da merak ettim. Su kabından içerisi çok net görğnmüyordu ama maviydi sanırım sebebini bilen varmı acaba mavi mi koyuyorlar fabrikada ve neden kırmızı değil??
Silecek suyu için üstten antifirizli su koyup kapalı otoparkta falan bekletecez başka çaresi yok sanırım
Ayrıca tam 5 aydır silecek suyunu kullanıyorum aracı teslim alalı ve hala bitmemişti su.
Bitince uyarı veriyormu acaba exe. ler?

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi
Bildiğim kadarı ile Honda fabrikasyon Tip 2 antifrizi mavi renk, yedek su kabında mavi rengi görmeniz normal.
Uyarı vermesi için depoda sensör olması lazım, anladığımız kadarı ile İngiltere üretimlerinde bu sensör mevcut ancak Türkiye üretimlerinde yok gibi görünüyor.

Aracınız
Civic Type R
Mantık derken hocam . Sonuçta 10 bin bakımına ortalama kullanıcı 1 sene dolmasına yakın yaptırıyordur . Cam suyunun antfirizsiz konulması mantıklımı 15-20 liralık maliyet . Tut ki kaza yaptım yaptım bu cam suyu yüzünden araç pert sorumlu kullanıcımı olacak
Bakın ben cam suyunu antfirisiz konulmasını eleştirmeyin demiyorum aksine eleştride bulunalım ; lakin radyatör suyunda antfiriz bulunmaması gibi bir eleştri mantıksız.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben de sıfır aldığım araçta aynı sorunu yaşıyorum. Cok mu zor acaba bi -30 antifrizli cam suyu koymak. Hadi koymadılar bari söylesinler "bizim gücümüz yoktu siz koyun" diye...

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu konuda benin tahminim şu şekilde,
Eskiden Ankara Bora’da yaptırdığım bakımlarda camsuyu deposu boş ise su ile doldurulup içine würth veya sonax gibi markaların küçük plastik şişelerdeki cam temizleme sabunları atılarak cam suyu dolduruluyordu.
Muhtemelen sıfır araçlarda da benzer şekilde teslim öncesi normal su üzerine cam yıkama sabunları konularak dolduruluyor olabilir, bu durumda cam suyunun eksi derecede donması çok olası.

Honda Damla da sağolsun bana aynısını yaptı 3 gündür Bolu da donmuş halde kullanamadım bugun sanayide 100Tl vererek açtırdım. Arayıp müşteri memnuniyeti adına mı yapıldı simdi bu diyesim var fakat verecekleri cevaplar belli.

Bu arada konuyu tekrar gündeme getirdim telaşla belki cevapları görememiş olabilirim ama okuyan olursa benim de faydam olsun. Su sıkmadı ve motor sesi gelmedi konuda dikkatimi çeken sigorta kontrolü oldu fakat sorun yoktu, Motorun giriş çıkışları ve hortumların ucları donmuştu suyla açıldı ve çalıştı.

Geri