Airbag ariza lambasi

Aracınız
Herkese Merhaba.

2008 / executive / 1,8 otomatik civic sahibiyim. Benim karaoğlanla işe gelirken yamalı bir asvalttan geçtim ve birden airbag arıza lambası yandı.

Servise gitmeye hem üşeniyorum hemde vaktim yok. internette 'direksiyon altında ki panelden sarı başlıklı olanı çıkartıp kısa devre yaptırın' gibi yazı ve paylaşımlar buldum. Aranızda deneyen var mı?

https://youtu.be/4t4ds8ae9tM

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=525]oskurcan[/MENTION]

Hocam bence yetkili serviste bir kontrol ettirin, arıza ışığını söndürmekten öte problem olup olmadığını öğrenmek daha önemli.
Video ya itibar etmeyin ;)

Aracınız
tekrar selamlar.

işler çok yoğun olduğundan servise götüremedim.

internette bulduğum yöntemleri denemeye kalktım ama benim soket farklı çıktı (4 lü). yinede birçok kombinasyon denedim fayda vermedi.

derken sıkışık bir trafikte sinirlenip kornaya sert basınca lamba söndü.

kısacası temassızlık direksiyonda olabiliyor..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=525]oskurcan[/MENTION] Hocam kaba kuvvetle çözmüşsün işi :)

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bende aracı aldıgımda airbag lambası yanıyordu.sizin dediğin video yöntemlerini denedikten sonra özel servisin yolunu tuttum. pc ye bağladılar yan airbaglarda yüksek akım gibi bir hata vardı sildiler. kontagı kapat aç hoopp tekrar yandı. airbaglarda arıza var dediler beni bi tamirciye yönlendirdiler. ordaki arkadaş ara cam birleşim yerlerinde bagalitleri söküp airbag soketlerini çıkarıp temizleği sonra yeniden takıp hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdı. ve sorunum 40 tl karşılı çözüldü. demek istediğim şu soketler de zamanla gevşeme veya ark durumu olabiliyor. şu an lambanız sönmüş olsa bile hata kodu kayıtlarında hala duruyordur. ordan bakım çözüm yoluna gidebilirsiniz. ayrıca airbag tamircisi arkadasın dediğine göre arıza lambası yanarken yapılan bir kazada hiçbir airbag patmayacak dedi bu da ciddi bir sorun bilginiz olsun...

Aracınız
Şuan Bende de aynı problem var. Birdefa yandı ekranda "airbag simgesi ve system check" yazısı çıktı sonraki gün arabayı çalıştırdım çıkmadı bir kaç gün sonra sert bir kasisten biraz hızlı geçtim tekrar yandı ve sonrasında sönmedi gün boyu benimde pek vaktim yok servise götürmeye. Bu kadar basit olamaz bu sistem kaza sırasında da ilk önce araç çukura falan girse demek ki airbag ler devre dışı kalacak ve Allah korusun bir kaza sırasında açılmayacak. 2012 FB7 elegance aracım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Şuan Bende de aynı problem var. Birdefa yandı ekranda "airbag simgesi ve system check" yazısı çıktı sonraki gün arabayı çalıştırdım çıkmadı bir kaç gün sonra sert bir kasisten biraz hızlı geçtim tekrar yandı ve sonrasında sönmedi gün boyu benimde pek vaktim yok servise götürmeye. Bu kadar basit olamaz bu sistem kaza sırasında da ilk önce araç çukura falan girse demek ki airbag ler devre dışı kalacak ve Allah korusun bir kaza sırasında açılmayacak. 2012 FB7 elegance aracım.

Koltuk airbaglerıinden birisinin soketi gevşemiş olabilir, bu tür problemler genelde iş bilmez oto yıkamacılardan kaynaklanıyor, koltuk altlarını süpürürken koltuğu ileri geri yaparken soketleri yerlerinden oynatıyorlar maalesef.

Aracınız
az evvel çalıştırdım arabayı arıza lambası söndü ön koltuk altındaki soketleri elimle kontrol ettim bastırdım ama bir boşluk yoktu umarım birdaha yanmaz. Ama bu kadar basit olmamalı hemen gevşeyecek çıkabilecek korumasız soketler olur mu airbag bu vidalı falan korumalı su nem geçirmez soket kaplamaları falan olmalı ..

Geri