Civic FB7 Airbag arızası yaşayanlar

Aracınız
Civic FB7 2013
Selamün Aleylüm arkadaşlar. Fb7 aracımda uzun zamandır airbag arızası alıyorum silindiğinde tekrar geliyor. Bugün izmirde aitbagcıde cihaza bağladık hata olarak elektrik kısa devre kesme uyarısı veriyor dedi passenger airbag yazısının olduğu ekran çalışmıyor. oranın aydınlatmalarında Elektrik kısa devre yaptığını ve oranın kontrol edileceği söylendi. İzmirde Kilometreci Metin diye bi yere yönlendirdi 3. Sanayide o anlıyormuş. Oda ön konsolun söküleceğini başka türlü bakamayacağını söyledi. Bende sadece teyibi sökelim ordan bakalım dedim ordan olmaz ön gösterge panelini söküleceğini söyledi. Buda benim içime sinmedi yine kalsın dedim. Böyle bi sorunla karşılasan oldu mu ? Şuanda dediğim gibi passenger airbag ekranı çalışmıyor orada kısa devre olmuş olabilir mi ? Sizce nasıl bi yol izlemeliyim ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maselz

0
Aracınız
Benimde sol.on darbe sensoru değişmişti. Yağışlı havalarda yanıyor. Sonra sönüyor. Ne yapmam gerekir

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam sende şoför ve yolcu koltuğu altındaki sarı soketleri sök tak bir ihtimal düzelebilir. Belki devreyi tamamlar. Soketin yanlarında çentikler var kendine doğru çekip çıkarıyorsun.

SM-N975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2013
Tekrardan merhaba gecen sene bu zamanlar konuyu başlatmıştım fakat hala aynı sorun duruyor bu sefer hata kodunun fotoğrafını çektim. Honda ustalarına sordum kimse bilemedi anlayamadık aranızda anlayan bilen duyan varsa yardımcı olursa çok sevirim.airbag.jpg

mturker

Özel Üye
Tekrardan merhaba gecen sene bu zamanlar konuyu başlatmıştım fakat hala aynı sorun duruyor bu sefer hata kodunun fotoğrafını çektim. Honda ustalarına sordum kimse bilemedi anlayamadık aranızda anlayan bilen duyan varsa yardımcı olursa çok sevirim.Ekli dosyayı görüntüle 267403
Sana tavsiyem direksiyon agırbagı sökün soket muhtemelen temassızlık yapıyor başıma geldi. Gecmıs olsun.
Bu iş ıcın Bı ekektırıkcıden alyan yada torç başlıklı 8 no olan işinizi gorecektır.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sana tavsiyem direksiyon agırbagı sökün soket muhtemelen temassızlık yapıyor başıma geldi. Gecmıs olsun.
Bu iş ıcın Bı ekektırıkcıden alyan yada torç başlıklı 8 no olan işinizi gorecektır.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
birilerde dedik ki airbagi açma kapama yeri varya anahtarla oradaki söketlerde bi problem olabilir dediler sizce böyle de bişey olmuş olabilir mi ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sorun passenger airbag yazan ekranda onu tamir ettirmeniz gerekiyor anladığım kadarı ile, başka nasıl bir çözüm olabilir ki ? hata kodundaki açıklamada aynı şeyi söylüyor ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Sorun passenger airbag yazan ekranda onu tamir ettirmeniz gerekiyor anladığım kadarı ile, başka nasıl bir çözüm olabilir ki ? hata kodundaki açıklamada aynı şeyi söylüyor ?
Sizin daha önce böyle bişey başınıza geldi mi? Bazı ustalar da bana aynı şeyi söyledi o ekranda bi akım sorunu var dedi orda ki sorunu nasıl çözeriz ki?

Sizin daha önce böyle bişey başınıza geldi mi? Bazı ustalar da bana aynı şeyi söyledi o ekranda bi akım sorunu var dedi orda ki sorunu nasıl çözeriz ki?

Geçmiş olsun, airbag beyni var vites kısmıyla kol dayamanın orta kısmının altında, SRS Airbag beyni hata veriyordur. Garantiden beyni değiştirsinler.
Probleminiz çözülür

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Geri